Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '12

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
1258
 

Yılmaz Dikbaş, Atatürkçüler yenildi

Yılmaz Dikbaş, Atatürkçüler yenildi
 

Kitabın kapağı


Bana göre de Kemalizm ile Atatürkçülük aynı şey değildir, Atatürkçülük Kemalizmi sulandırıp, Batı, ABD ve NATO’ya uyumlu bir Atatürk ideolojisi icat etmek için Demokrat Parti döneminde ortaya atılmış, Atatürkü yüzeysel ve flu olarak anlatıp, algılatan bir anlayıştır. Atatürkçülük tamda bir ideoloji ve düşünce biçiminden uzak şekli ve görselliğe dem vuran bir yaklaşımı ifade eder.  Ülkemizde, Atatürkçülüğü bu anlamda inceleyen, tüm bu sorunsalı Tuğla kalınlığında yazmış olduğu kitapta irdeleyen çok değerli yazar Yılmaz Dikbaşı kutluyor ve eserinin arka sayfasındaki yazıyı paylaşıyorum. Atatürkçüler yenilmiş olduğunu anlamalı, derhal bir düşün ve yaşamsal felsefesi Kemalizmi içselleştirmeli ve dimdik ayakta durmalıdırlar.

Yazar:Yılmaz Dikbaş

Sayfa Sayısı: 704
Dili: Türkçe
Yayınevi: Enki Yayınları

Arka Kapak

Türkiye, 1952 yılında NATO'ya girdi. Bu tarihten sonra CIA ajanları Türk ordusunun içinde istedikleri gibi rahatça örgütlendiler. Yüksek komutanlarımız bu gerçeği gördüler, ama ses çıkarmadılar. Son altmış yıl içinde ordumuzun en küçük birimlerine kadar giren CIA ajanları, bizim subaylarımızdan kendilerine ajanlar devşirerek istihbarat ve eylem ağını yaygınlaştırdılar.

Son altmış yılda ordumuzun, bakanlıklarımızın ve MİT'in içine girip kök salan CIA; medyaya, üniversitelere, işçi sendikalarına, belediyelere ve sivil toplum kuruluşlarına da kanser gibi yayıldı.

Menderes döneminde MİT müsteşarı olan Korgeneral Behçet Türkmen, CIA ajanıydı. CIA'dan düzenli para alıyordu...

Başbakan Nihat Erim, CIA ajanlarının devşirdiği bir ABD kuklasıydı...

Masonlar, 1950'den sonra ordumuzun en üst komuta heyetine kadar girdi. Çok sayıda komutanımız mason oldu. Son altmış yıldır ordumuz, mason komutanlar tarafından yönetildi.

Masonlar, İsmet İnönü döneminden başlayarak kurulan tüm Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinde bakanlık koltuklarına oturdular. Her hükümete girmeyi beceren masonlar, devletin yüksek bürokratları arasında da yoğunlaştılar. Medyada ve üniversitelerde de önemli köşe başlarını masonlar ele geçirdi.

Atatürk'ün kapattırdığı Mason Localarını yeniden açtıran İsmet İnönü, 1962-1963 sürecinde başbakanlığı döneminde, Rotary ve Lions kulüplerinin de açılmasına olanak sağladı.

27 Mayıs 1960 İhtilalcilerin kurduğu hükümette, toplan 22 bakandan 16'sı masondu.

27 Mayıs 1960 İhtilalinin lideri Org. Cemal Gürsel, yaklaşık 3.000 general, albay ve deniz binbaşıyı ordudan atmak için Amerikalılarla anlaştı. Zorunlu emekli edeceği subaylara verilecek 100 milyon lirayı da Amerikalılardan istedi.
"Bu gençlik, öteden beri para toplar, kibar dilenci şeklindedir." Devlet Başkanı Cemal Gürsel.
"Sümerbank mağazaları kapatılsın!"Devlet Başkanı Cemal Gürsel.
"Köylü, basit bir mahlûktur!"Devlet Başkanı Cemal Gürsel.
"Karabük Demir-Çelik Fabrikası bizim başımıza beladır!" Devlet Başkanı Cemal Gürsel.
"Her memleket, Yahudilere boyun eğmeye mecburdur!" Selim Sarper, Cemal Gürsel Hükümetinin Dışişleri Bakanı.
"Laik okullarda yetişen gençlere memleket idaresi teslim edilemez!" Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay.

"İmam Hatip okullarında iyi eğitim veriliyor. O çocuklardan zarar gelmez. Türkiye, laikliği dinsizlik olarak algılamış, yanlış tatbikatlar yapmıştır. 1930'lardaki laiklik anlayışını yanlış olarak görüyorum." Cumhurbaşkanı Kenan Evren.

"Ben bugünkü gözlemlerim içinde Fethullah Gülen'i ve çevresindekileri rejim için kaygı verici bir durumda görmüyorum. Laiklik açısından bir tehdit oluşturdukları izlenimini almıyorum." Başbakan Bülent Ecevit.

Adalet Eski Bakanı, Avukat İsmail Müftüoğlu; nerede, ne zaman ve niçin Dışişleri Bakanı Turan Güneş'e tabanca çekti?

Siyonist İsrail devleti ile ilk askeri anlaşmayı gizlice kim imzaladı?
"Türk generaller İsrail'den yana çok güçlü duygular beslemektedir. İsrail'i kayıtsız şartsız desteklemeyen tek bir Türk yüksek subay bulunmadığına inanıyorum..."
Genelkurmay 2. Başkanı Org. Refik Tulga

Başbakan Bülent Ecevit, Siyonist İsrail devleti ile gizli bir askeri anlaşma imzaladı.

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'den Tel Aviv Üniversitesi'ne yılda 500.000 dolar bağış!

CHP 2011 Seçim Bildirgesi: Aldatmanın, Kandırmanın ve Yalanların Belgesi.

Atatürkçüler; CHP'nin çoktan beridir Atatürk'ün partisi olmaktan çıktığını görmediler, gerçeklerle yüzleşmediler ve sonunda Karşı Devrimciler tarafından ağır bir yenilgiye uğratıldılar.

Günümüz Atatürkçüleri, "Sarı saçlı, mavi gözlü" bir kurtarıcı bekliyor. Sarı saçlı, mavi gözlü kurtarıcı, bir daha Samsun'a çıkacak, oradan da yürüyüp Türkiye'yi kurtaracak! Atatürkçülerin beklentisi bu...

 Afganistan, Irak, Libya, Suriye ve artık Türkiye Haçlıların safında...

İçeriği oldukça ilginç olan ve çok emek verilerek hazırlanmış bu kitabı zamanınız varsa okumanızı öneririm hararetle.

Nizamettin BİBER

Uzman İnşaat Mühendisi 

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kitapta çok iddialı savlar öne sürülmüş. Gerçek de olabilir komplo teorisi de. Ön yargısız ve ölçülü okumak, ama yine de okumak gerek. Saygılar.

Güz Özlemi 
 23.10.2012 13:21
Cevap :
Sayın Asabı Kedi, Yorumunuza katılıyorum ama birikim ve farklı gözlem adına okunmaya değer bir kitap olduğunu düşünüyorum. selam ve saygılar. Hoşkalın.  30.10.2012 9:52
 

Kıymetli Nizamettin Biber:Yazar Yılmaz Dikbaş'ın kitabında yazılanlar beni haklı çıkardı.Bizi temsil edenler,Mevki ve makam ve yetki sahipleri,Vatanımızı gerektiği gibi temsil etmemişler,kirli emelleri ve menfaatleri uğruna ele uşaklık yapmışlar.Başkalarına şirin görünmek için kendi bağ ve bahçelerindeki çiçekleri kurutmuşlar. Sarı saçlı mavi gözlü ( Atatürk)gibi bir dahi bir daha gelmeyecek bu cihana. Mahşer gününde bu mevki ve yetki sahiplerinin yüzleri onun yanında kap kara..Çok önemli bilgiler, çok güzel bir yazı,Sizi kutluyorum.Sağlık ve mutluluğunuzu diliyorum,Selam ve saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 19.10.2012 9:17
Cevap :
Sevgili Mehmet abim, Bayram dolayısı ile Rizede İkizderedeki Anne ve Babamı ziyarete gitmiştim, dolayısı ile iletişim kuramadım. Yorumun ve ilgin çok teşekkürler. Yine yorumunla muhteşem katkı sunmuşun ben de geçmiş bayramını kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.   30.10.2012 9:51
 

Kitaptan haberim vardı. Bir arakadaş paylaşmıştı galiba Face'de. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. İlk fırsatta okumak istediğim ilk kitap Emin Değer'in çok önerilen Oltadaki Balık Türkiye. Umarım bunu da okuyabilirim. Saygılar

Ayrıntıda gezinmek 
 18.10.2012 20:10
Cevap :
Merhabalar, Emin Değerin oltadaki balık Türkiyesini de okuyacaklarım arasına aldım şimdiden. Okunacak o kadar şey birikti ki. İlginize çok teşekkür ederim. selam ve saygılar.  19.10.2012 8:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 874
Toplam yorum
: 3725
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 2525
Kayıt tarihi
: 06.06.12
 
 

Yeni dünya düzensizliğinde insan olmaya çalışan ve okuyarak ne kadar cahil olduğunu gören, olayla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster