Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '07

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
872
 

Yılmaz Güney / Bir Çirkin Kral

Yılmaz Güney / Bir Çirkin Kral
 

Sinema, bir dönem Türk toplumunun neredeyse bütün bireylerini etkileyen önemli bir eğlence aracıydı. Sinemanın önemsendiği yıllarda, sinemada boy gösteren bazı karakterler bireylerin yaşamlarında ciddi etkiler yarattı. Çünkü sinema insanlara hayaller sunuyordu. Beyaz perde ile sunulan hayal dünyasının yansıttığı karakterler nedeniyle, insanlar kendilerine yeni dünyalar kuruyor, zaman zaman kendilerini o karakterlerle özdeşleştiriyorlardı. Bu kitabın içeriği, bir dönem sinema dünyasına damgasını vuran, taraf olduğu olayların etkileri uzun süre tartışılan ve tartışılmaya halen devam edilen, "Çirkin Kral" lakaplı Yılmaz Güney'in, çocukluğundan başlayıp Paris'teki ölümüne kadar devam eden süreci kapsamaktadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yılmaz güney ile ilgili bu kitabınızı okumuştum ama doğrusu popüler kültürün söylediği şekliyle "bir çirkin kral" tanımlaması içime sinmedi. onun kadar güzel bakan bir başka adam tanımam.

Doğan Durgun 
 21.09.2007 0:52
 

bir ara güney yaıycılı da vardı duruyormu bilmiyorum, şu an elimde "umut" var yılmaz güneyin, ama siznkini mutlak getirttireceğim.sevgiler

Zadig 
 15.06.2007 10:22
 

sizi tanımıyorum ancak yazılarınzı güzel , kitaplarınızıda bilmiyorum , belki de ülke dışına 12 eylülden sonta çıkmam ve gelmemeden dir,en kısa zamanda kitaplarınızı alacağım not: Yılmaz GÜney'in cenazesinde bulundum.

Zadig 
 15.06.2007 9:43
 

Sayın Feyzioğlu,sizin kaleminizden Yılmaz Güney okumak büyük keyif olacak.İlk fırsatta alıyorum.Şimdiden elinize sağlık diyorum.Selamlar.

Ahmet AYDIN 
 14.06.2007 20:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 3830
Kayıt tarihi
: 11.03.07
 
 

9 Eylül 1958, İspir/Erzurum doğumlu. İspir Lisesi (1980) mezunu. İstanbul Üniversitesi Yabancı Dille..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster