Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '19

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
86
 

Yılmaz Özdil Kitap Fiyatı: 2500

Atatürk'ün Nutuk kitabını hala okumayan var mı bilmiyorum.  20 yıl önce fiyatı neyse günümüzde de aynı oranda. Şuan 20 ila 25 TL arasında alabiliyorsunuz. Yani Günümüzdeki ortalama kitap fiyatında.

Yılmaz Özdil de Atatürk'ü yazdı. Her isim yapan yazar gibi ortalama fiyattan yüzde 40 fazlasına sattı ve bu bağlamda 35 lira olması normal. Ben almadım o kitabı çünkü "ne gerek var Nutuk okudum" dedim. Bir yazarın amacı tüm insanlara ulaşabilmek değil midir? Ben mi yanlış biliyorum acaba. 250 bile değil 2.500 liraya özel basım kitabı çıkardı ve 1 günde satıldı. 35 lira ile aynı ama tasarımı farklı.

O eleştirdiğin kapitalizmin bayrak tutanı mı oldun sayın Özdil? Nusret'in bildiğimiz eti şovla beraber 300 liraya satması kadar saçma. Halkın adamı olduğunu iddia edip savunduğun ideolojiye ters düşmek konusunda eleştirdiğin insanlardan daha kötü durumdasın şuan. Hepsini geçiyorum da Atatürk'ü anlayabilseydin eğer bilginin tüm insanlara ulaşması konsunda ne kadar hassas olduğunu bilirdin. Atatürk tüccarlığı yapıyosun resmen. Hatta sömürüsü demek daha mantıklı.  Çünkü Burjuvaların statü göstergesi olacak kitabın ve bu seni hiç rahatsız etmeyecek? Yok 1881 adet, yok saat 09:05'de satışa çıkacakmış.

Aman ne Atatürkçü adam mı diyecekler!  Bileklerine Atatürk dövmesi yaptıranlar ya da arabalarının arkasına Sitcker yapıştıranlar sizden daha Atatürkçü çünkü karşılıksız yapıyorlar.  Tüccar gibi düşünmüyorlar. Alanlar da keşke o paraları eğitime destek vakıflarına ya da Türk Silahlı Kuvvetlerine bağışlasalardı da 25 liraya Nutuk alıp okusalardı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 453
Kayıt tarihi
: 29.05.17
 
 

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster