Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
27
 

Yine alevere yine dalavere..

Yine alevere yine dalavere..
 

Geçen hafta bir esnaf arkadaşımın esnaf üsülü sabah kahvaltısına davetliydim. Üç-dört kişilik kahvaltı masasında piyasa koşullarından siyasete kadar kısa süre içinde pek çok konuya deyindik ama ağırlıklı olarak siyaset konuştuk.

Evet ve hayır'ı konuştuk..

Referandum konuştuk..

Masadan bir arkadaş bana şöyle bir soru yöneltti; "abi, evli değilsin çoluğun yok çocuğun yok, gelecekte çocuklarım-torunlarım ne olacak diye bir kaygın olmaması gerekirken neden ülkenin geleceği konusunda bu denli seni rahatsız ediyor ve bu konularla ilgileniyorsun?"

Koyu bir Ak Partili olduğunu tahmin ettiğim arkadaşa şu cevabı verdim; "benim için ülkenin geleceği sadece çocukların-torunların geleceği ile sınırlı değil, tüm bireylerin geleceği söz konusudur, bu nedenle referandum eğer gerçekleşirse "hayır" oyu kullanacağım daha çok çoğulcu demokrası için. zira yasamanın yargının yürütmenin tek noktadan idare edilmesi toplumun geleceği açısından sakıncalı bulurum her zaman.

Şunu herkes bilmelidir ki siyaset kulvarında sağcı-solcu tanımlamaları çoktan tarih olmuştur.

İki seçmen karşımıza çıkıyor. Birisi çoğunluğun gücüne ve tek adamlığa sorgulamaksızın katılanlar, diğeri tam tersi çoğulcu demokrasiye inanmış sorgulayan öngörü sahibi olan seçmen.

Referandumda 'evet' diyecek olanlar alınacak olan kararlara koşulsuzca boyun eğecek olanlar kategorisinde değerlendirilecek, 'hayır' diyeceklerse çoğunluğun almış olduğu kararlarla yönetilmek isteyenler grubunda yer alacaklardır.

Bizim toplumda bireyler babalarının tek başına almış olduğu kararlara bile karşı çıkan bireylerdir. Her ne kadar Ak Parti çoğunluğu 15 yıldır devam ediyor gibi görünüyor olsa da seçmenin pamuk ipliğine bağlı ekonominin dibe vurma endişesi yüzünden çoğunluğun yanında yer almak durumunda kalmaktadır.

Bu şu demektir; Referandumda 'evet' cepte değildir!

Daha önce de yazdım, 7 Haziran seçimlerinde seçmen söyleyeceğini söyledi. Referandum'da da farklı bir şey söylemeyecektir!

Ben de size bir şey mi sevgili okurlarım?..

Bahçeli ile ortaya çıkan ve haftalardır gündemden düşmeden tartışılan anayasa değişikliği referandum rüzgarı sadece ve sadece dolar borsa ve faiz tuccarlarına yaradığını görmekteyiz.

İnanmayan son 2 aydaki göstergelere bi baksın lütfen!

Sadece dolar'a bakın yeterlidir.

Alavere dalavere..

Açalım artık gözlerimizi uykudan sevgili yurttaşlarım açalım!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2206
Toplam yorum
: 1101
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster