Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '09

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
1782
 

Yine bir sayfa koptu ömrümüzden..

Yine bir sayfa koptu ömrümüzden..
 

Gökyüzünün kendi içindeki savaşının resmidir.


Sanki hiç bitmeyecek ve hep yeni kalacak gibi telaşla beklediğimiz bir yılı daha geride bıraktık. O da eskidi tıpkı bizler gibi.

Aslında neşe dolu bir giriş yapmak isterdim sevgili dostlar fakat savaş, ölüm, yoksulluk ve çaresizlik gibi bunca acının yaşandığı bu günlerde bencillik olurdu yaptığım..

Eskiyen bizler mi yoksa yaşananlar mı diye yorum yapmaya bile vaktimizin olmadığı bu zaman diliminde yine yeni zorluklara inatla ve umutla yelken açıyoruz.

Yeni yılın daha ilk gününde duyduğumuz acı haberlerle yine zor bir sürecin ve dayanılması imkansız acıların bizleri beklediği gerçeği ile karşı karşıya kaldık..

"Acı düştüğü yeri yakar" biliriz; fakat insanız bize düşen ve elimizden gelen sadece "acılarını paylaşmak ve yeni acılar yaşanmasın" diye dua etmektir." Evlatlarını ve yakınlarını kaybedenlere allahtan sabır diliyorum..Dilerim savaş kaosu da son erer de onca masum insanlar haketmedikleri ölüm şeklini yaşamazlar..Minicik bebekler, çocuklar hayatlarının baharını bile göremeden yok olup gitmezler....

Tanrının bize verdiği en güzel hak olan "yaşamak" ne yazık ki hayatın bize yaptığı oyunlar sebebiyle çoğumuz için "insanca yaşamak" onuruna bir türlü erişemiyor.

Bizler üzerimize yüklenen rol gereğini elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyorsakta hesapsız sahnelenen oyunlar sebebiyle perde bazen istediğimiz gibi kapanmıyor. Yine de bize düşen "yaşadığımız zorluk ne olursa olsun" yılmadan ve yorulmadan kendimiz ve sorumlu olduğumuz kişiler adına yolumuza devam etmektir.

Hepinize "herşeye rağmen umut vadeden güzel yaşamlar diliyorum".....

Yaşadıklarınıza inat "Gülümsemekten asla vazgeçmeyin"......

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 115
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 680
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

İnzivalarda ve isyanlardayım...Yaşanmış tüm olumsuzluklara rağmen hayata yenik düşmeyen, her töke..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster