Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
260
 

Yine gitmeler var Hayatımda

Yine gitmeler var Hayatımda
 

Yine yaz sonu, ben yine Bodrum’a ruhumu tedavi etmeye gidiyorum. 1 sene içinde babamı, annemi ve sevgilimi gömdüm ( sevgili mecazi anlamda kendini gömdü… mutlu mesut hayatta Allah uzun ömür versin). Tüm bunlara karşılık yeni bir işim, yeni bir evim, kedim ve köpeğim oldu. Bu elde olanlarla avunmaya çalışma durumu farkettiyseniz. Ev annemin bize hediyesi oldu. Gitmeme kızardı ama yine de severdi görseydi. Kızımla yeniden tanıştım baş başa kalınca. Ortak paydalarda anlaşmayı, ortak hayatta paylaşmayı ve konuşmayı öğrendik. Şimdi daha çok kavga edecek konumuz var. Deli kedi annemden yadigar. O da kendisi gibi ne zaman ne yapacağı belli olmayan özgür ruh. İlişmiyoruz sadece varlığından mutluyuz. Köpek büyük konuşup ta başıma gelenlerden. Kopamayasıca dilimin yüzünden. Hep “verdiğin sözlerin arkasında dur” dersen kızına o da sana bir gün “artık kendi evimiz var söz vermiştin köpek alacağız bu eve” der sana. Tabi ki o da bizim eve girenlerin olması gerektiği gibi normal değil. Çılgın bir hiperaktif. Mağdurum ama aşığım. Ne etcez bilemiyorum. Emekli olup huzur içinde bir kursa yazılayım falan derken tam tersi daha da hızlanıp kalabalıklaşıyor hayatım.

7 deliler 9 oturaklılar durumu hala hakim evde. Ama çok azimliyim çok alkalik yaşayacağım bu kış. Kardeşim elimden tuttu bu yolda, eğer bende başarılı olursa işi gücü bırakıp sağlıklı yaşam koçluğuna başlayacak sanırım. Arkadaşlarım zaten hep cepte. Onlar hayatımın vazgeçilmezleri ama gerçek olanlar. Hani 3-4 ay görmediğinde burnunu sızlatanlar, hani hep kaldığın yerden başlayanlar, hani alınmayanlar, hani mızlamayanlar, beni daraltıp bunaltmayanlar, arkamda bırakmayı değil önüme katmayı düşündüklerim. İşte onlar hep oldukları yerde yanı başımdalar. Bodrum da hala hayatımda. Hala kaçmayı düşündüğüm yer olarak hedef planların en üstünde. Ben hep varım zaten gitmelere.

Yine Eylül, arkamda 3 gün sonra üzülmeyi bırakacağım ama asla unutmayacağım hüzünler; yine Eylül, önümde beni hep gülümsetip içimi ısıtacak hayatın en tatlı sürprizleri.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1737
Kayıt tarihi
: 03.10.13
 
 

45 yaşını aşmış, yetişkin bir kızı olan, çalışan bekar bir anneyim. Hayatın esprili, güzel ve ren..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster