Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
375
 

Yine hain tuzak, yine şehitler yine gözyaşı

Yine hain tuzak, yine şehitler yine gözyaşı
 

Bayrak inmez, ezan dinmez ,vatan bölünmez.


Güne gözyaşı ile başlamak ne acı bir duygu, umutla açılan gözler yataktan kalkış ve kara haber, 6 askerimiz mayın tuzağında hayatını kaybetti 8 askerimiz yaralı, içlerinde durumu ağır olanlar var. Yaşanacak bir gün ancak böyle haram edilir insanlara..

Şimdi neler neler sorgulanacak, neler neler söylenecek, fakat giden canlar arkalarında acı ve feryatlar bırakacaklar ve maalesef bir daha dönmeyecekler. Dur demenin zamanı çoktan geldi ve geçti. Bu olaylar ne ilk ne de son olacak terörle pazarlığın masaya yatırılmaya çalışıldığı bir dönemde, organik ilişkileri belgelenmesine rağmen TBMM başkanının DTP vekillerinin gözaltına alınmaması için tebligat yapılmamıştı gibi saçma sapan bahaneler uydurması artık devletin zirvesinde de olaylara çok da gerçekçi bakmadığını ve birçok şeyi görmezden geldiğini gözler önüne sermiştir.

Bu konular da asker makamı zaten gerekli açıklamaları olduğunca yapmaya çalışmaktadır. Ancak bugün gelinen nokta da sivil irade anlaşılan o ki üzerine düşeni yapamadığı gibi aksine terör yanlılarına ve teröristlere güç vermektedirler.

Hem terörle pazarlık olmaz diyeceksiniz öte yandan ilişkileri resmen belgelenmiş vekilleri dokunulmazlıklarını kaldırıp gözaltına almayacaksınız. Belki bu bir çözüm gibi görünmeyebilir fakat en azından görevin yerine getirilmesi dolayısı ile de bir gözdağıdır.

Artık gün bugündür diyemeyiz artık, yok tarihi fırsatmış, uzlaşma zemini açılmışmış bunların hepsi tamamen yanlıştır. Çünkü TERÖR acımaz, ruh yoktur. Korkutulmuş, şartlanmış, cahil beyinleri yıkanmış, uyuşturulmuş insanlar öyle ya da böyle kullanılmaktadır.

Bölge halkına verilen mesaj güvenlik güçlerine yapılan bu kalleş saldırılarla sindirme ve yanına çekme politikasıdır.

Şemdinli, çukurca gibi bölgeler maalesef terörün kolayca barınabildiği bir coğrafya ya sahiptir. Her olaydan sonra başlatılan operasyonlar bölgenin kontrol edilebilirliğinin ne kadar zor olduğu gerçeğini de bize hatırlatmaktadır.

Bütün bunlara rağmen Silahlı kuvvetler üzerine düşeni şehit verme pahasına yapmaktadır ve yapacaktır. Ancak sivil inisiyatifin kanunları uygulama noktasında bile üzerine düşen görevleri yerine getirmediklerini kaygı ve nefretle takip ediyoruz.

Şimdi bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanı sn Abdullah Gül’e soruyorum. Neymiş tarihi fırsat ? Neymiş zaman kaybedilirse büyüyecek olan Kürt sorunu ? Neymiş uzlaşma, neyin uzlaşmasıymış, bir açıklasın da görelim.

Şehitlerimize, evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine ve Türk Silahlı kuvvetlerine baş sağlığı diliyorum. Çünkü anlaşıldı ki ateş düştüğü yeri yakıyor hiçte milletin umurunda değil.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 181
Toplam yorum
: 180
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1007
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, ST..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster