Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Temmuz '08

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
328
 

Yine sana dair (1)

Yine sana dair (1)
 

Yaşlı kadın, yerinden zorlukla doğruldu. Sırtında belli belirsiz bir kambur göze çarpıyordu. Ancak, yaşlı olmasına rağmen, asaleti ve güzelliği her halinden anlaşılıyordu.

Omuzlarına aldığı gri şalın ucu biraz yana kaymıştı ayağa kalkarken. Farketti, hemen eliyle omuzlarına doğru çekerek düzeltti. Gençliğinden beri , giyimine çok düşkündü. Seviyordu güzel giyinmeyi, eliyle sarmalandı, üşüyordu. Şömine sönmüş, ateşler küllere karışmış, yer yer küllerin arasından fersiz, göz kırpıyorlardı, daha biz sönmedik burdayız dercesine.

Pencereye doğru yaklaştı. Kış, soğuk yüzünü göstermişti artık. '' Eee... olacak o kadar '' dedi. Her yer bembeyaz karla kaplıydı. Oldum olası severdi bu güzelliği. Ağaçların çıplak dalları , beyaz bir çizgiyle çizilmiş gibiydiler. Serçeler, oradan oraya yiyecek bulma telaşıyla uçuyorlardı. Kondukları ağaçların dallarındaki karlar , sanki yeniden yağıyordu ince, ince. ''Allahım ne güzel! Her yer karla kaplı, sessiz ve temiz'' diye içinden geçirdi. Başını kaldırdı, Saatli maarif takviminin yaprağıyla göz göze geldi. '' Aylardan şubat ''dedi . Bu ay çok şey anımsatıyordu ona.

Pencereden ayrıldı. Büfenin( şimdilerde vitrin ) orta çekmecesini çekti. Bir zarf duruyordu. Biraz sararmış ve yıpranmaya yüz tutmuş. Uzandı aldı. Titreyen elleriyle. İnce , uzun , narin parmakları hala güzelliğini koruyordu.

Şöminenin karşısındaki sallanan koltuğa, itinayla oturdu. Zarfı elinde evirdi, çevirdi, korkuyor bir türlü açamıyordu. Biliyordu ki, yüreğini acıtan anıları, yeniden canlanacaktı. Her seferinde de böyle oluyor, ancak yüreğinden hiç eksilmeyen o muhteşem duyguya galip gelerek , açıyordu zarfı. Denizler kadar mavi gözleri , buğulandı, daldı bir an. Göz pınarlarından, iki damla yaş, birer elmas parçası gibi, parlıyordu. Hemen elinin tersiyle çarçabuk sildi akmadan. Sanki birileri görüp, zayıf biri olduğunu sanacaklardı.Öyle düşünüyordu o. Her nedense. Çocukluktan kalma bir alışkanlık. Aslında ağlamak zayıflık değil, duyguların bir şekilde dile gelişiydi.

Bir hamlede zarfı açtı. İçinden ......

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok güzeldi, devamını bekliyoruz:) selamlar..

sema öztürk 
 29.07.2008 12:56
Cevap :
Teşekkür ediyorum Sema'cım...Devamı gelecek...sevgiyle kalın...  29.07.2008 14:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 180
Toplam yorum
: 491
Toplam mesaj
: 69
Ort. okunma sayısı
: 762
Kayıt tarihi
: 14.08.07
 
 

Emekli matematik öğretmeniyim... Amasya memleketim... Anneyim... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster