Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
334
 

Yine yanlış haber

Yine yanlış haber
 

www.fizyoterapi.info adresinden


Bugün bir gazetenin haberini tam gururla okuyordum ki yazının sonunda yine hayret edilesi gerçekle karşılaştım. Haberde bir fizyoterapistten bahsedilmiş güya. Önce yaptığı tedaviler hakkında biraz bilgi verilmiş. Neler bildiği anlatılmış. Araya cümlelerle süslemişler en sonuna da bayanın aldığı eğitimleri yazmışlar "Aslen Ukrayna'lı olan M.Y. omurganın önemini doktor olan babasından öğrendi. Fizyoterapiye duyduğu ilgi nedeniyle Gürcistan'da nöroloji ve anatomi dersleri aldı. Kore, Kamçatka, Çin ve Japonya'da masaj teknikleri üzerinde araştırmalar yaptı. Alışveriş için geldiği Türkiye'de yoğun talep sonucu kalan Y. Türk vatandaşlığına geçerek yerleşti. Ülkemizde çalışabilmek için Sağlık Bakanlığı kurslarına katılarak yeniden sertifika aldı."

Kabul ediyorum mesleğim çok bilinenen bir meslek değil bize ulaşabilen şanslı hastalar biliyorlar ne yaptığımızı. Ama Türkiye'nin şu en çok satan gazetelerine haber yapan koskoca gazeteciler de önüne gelene "fizyoterapist" ünvanını layık görmüyorlar mı sinir oluyorum. Bas bas bağırıyorum burdan ben bu iş için 4 yılımı verdim yetmedi üstüne 5 yıllık bir eğitime daha başladım. Sırf bu aldığım bu ünvanı layığıyla taşımak için.

Ben bu yazılanları hakaret olarak algılıyorum hem şahsıma hem de verdiğim onca emeğe.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Anlaşılmamak" ya da "Anlaşılamamak" her mesleğin başlangıcında var... Ben de ilk dersahaneciliğe başladığımda sizin gibiydim. Derdim şu : Umarım, mesleksel olaylar sizi yıpratmaz, düzene uymazsınız... Saygılar.

UFUK KESİCİ 
 05.01.2009 11:51
Cevap :
Öncelikli hedefim ülkeme faydalı bir birey olabilmek, bunun için bir fizyoterapist olarak yapabileceğim en iyi şey öğrenimini almış olduğum mesleği hakkıyla yerine getirmek. Zaten herkes yaptığı işi hakkıyla yapsa çözülmeyecek sorun kalmaz herhalde. Bu nedenle 1.5 yıldır gerek sosyal ortamlarda, gerek yaptığım işin kalitesi ile bu dediklerimi ispat etmeye çalışıyorum. Umarım bir şeyler düzelesiye kadar ben bu çabamdan vazgeçmemiş olurum. Yorumunuz için teşekkürler...  05.01.2009 18:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 40
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 3333
Kayıt tarihi
: 15.09.07
 
 

Fizyoterapist & Osteopat & klinik pilates mat 1 eğitmeni & PNİ öğrencisi Bir sağlıkçı olarak Türk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster