Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
34
 

Yine yeniden başlıyorum..

Merhabalar,

Bir ara ne güzel yazıyordum birşeyler, kimi hikayemsi, kimi siyasi, kiminin konusu abuk sabuk.. Bazılarını paylaştım Milliyet Blog'tan. Özellikle günlük siyasette dair olanları daha özenerek yayınlamak istiyor fakat editleme için harcayacağım zaman diliminde gündem değiştğinden yayınlayamıyordum. Bundan sonra böyle yapmayacağıma dair kendime söz verdim. (bu kaçıncı kendime verdiğim söz bilmiyorum)

Yazmak, güzel diyorum.

Hem derdinizi, tasanızı, korkunuzu, düşüncenizi döküyorsunuz -yani bir anlamda terapi sayılır sanırım- hem  bir sözcüğün peşinden  bazen öylesine koşuyorsunuz ki hem dağarcığınız genişliyor hem de yanlış kullandıklarınız varsa onu farkedip yaşamınıza doğrusunu dahil ediyorsunuz. Bu nedenle bu yazdıklarımı okuyup da herhangi bir konuda yazma denemesi olmayan varsa kesinlikle yazmasını öneririm. Benzer deneyimlemeyi siz de yaşayacaksınız.

Ben yazarken karşımda biri varmış ve duraksamadan konuşabiliyormuşum gibi dolu dizgin yazıyorum. Sonra dönüp bir okuyorum ki, daldan dala konmuşum, konuyu dağıtmışım.. Konu, yerlerde..Hele bazen aklınızdan geçene klavyeniz yetişmediğinden yazdım zannettiğiniz sözcükler sizde kalıp satırlara inememiş olduğunu farkediyorsunuz hafif kendinize gülerek..Bunlar oluyor ama birkaç deneme sonrasında toparlamaya başlıyorsunuz. Editlemeniz daha az zaman almaya başlıyor.

Ha, ne diyordum, ben tekrar yazmaya başlayayım dedim çünkü içim yine dolup dolup taşıyor. Ama satırlara aktarmaya zaman bulamıyorum..Üstelik hem artık emekliyim hem de evdeki günlük rutinlerin dışında pek bir işim yok..(Evdeki rutinler derken küçümsemeyin benim uğraşım için büyük denecek bir bahçemiz var ve gerçekten elinizi üstünden çektiniz mi bazı yaptığınız işleri tekrarlamanız gerekiyor. Bu nedenle bahçe epey zamanımı alıyor..Bahçe işleriyle ilgili detaylara girmeden frene basıyorum ama bununla ilgili de ileride bir ara birkaç satır yazmak isterim.) Velhasıl zaman olsun olmasın, gerekirse uykudan fedakarlıkta bulunup beynimde birikenleri dökmem gerekiyor artık. Hani, mide fesatına uğradığınızda bir soda içersiniz ve "gırk" demeden önceki vücudundaki oluşan baskı vardır ya, aynen o durumdayım. Bu ve bundan sonra gelecek yazılar benim "gırk"larım olacak..Çoook doldum çok..

Böylece kararımı bildiren bu yazı ile ikinci bir açılış yapmış bulunmaktayım.Vatana, millete, ümmete hayırlı olsun...(Şaka şaka ümmet yok.)

Sevgiyle ve hoşgörüyle kalın

MH

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 322
Kayıt tarihi
: 01.02.09
 
 

Şubat 1961 İzmir doğumluyum ve bir süre aradan sonra tekrar İzmir'imde yaşama devam ediyorum.   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster