Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1153
 

Yırtılan Lozan ve Barazani'nin altınları, dolarları...

Yırtılan Lozan ve Barazani'nin altınları, dolarları...
 

Açılımın Diyarbakır ayağına ağır konuk Barazani geldi…

Barazani’nin gelmesiyle birlikte, biz “Kürdistan”ı ilan ettik…

Bizim “Kürdistan”ı ilan etmemizle birlikte Barazani, Facebook’ta yayınladığı “Kürdistan Haritası”yla Bizim Güneydoğu, Doğu ve Karadeniz’in doğusundan, Akdeniz’de açılamadığı deniz özlemini giderip, denize açılıverdi…

Başbakan’ın oy uğruna ülkeyi bölmesi tartışma konusu olmazken, ne kadar demokratik bir ülke olduğumuz söylevleri geliştirildi.

Demokratikleşmenin en büyük göstergesi olarak da, suçlarını bile bilmeyen yurtseverlerin PKK’lı militanlar, hatta Abdullah Öcalan ile birlikte affedilecekleri halka sunuldu!

Toplumsal barış gerekçe gösterilerek, ülkenin yurtsever subayları, gazetecileri, parti liderleri yıllardan beri içeride tutulup, haklarında birkaç kez ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ cezaları verilerek, Yargıtay’daki kadrolaşma ile bu cezaların onanması sağlandı ve çıkarılacak bir PKK affına bu haksız hapis cezaları gerekçe yapıldı.

Gelelim Barazani’nin Diyarbakır gezisine(!):

Bu geziye katılan Barazani kendi topraklarından(!) hızlı bir şekilde konvoyla Türkiye’ye geçti. Geçerken, kimse sen nereye gidiyorsun, bu arabalarda ne var, bu gelenler kim diye sınırda sormadı. Tıpkı, “Çadır Mahkemeleri”nde yaşanan rezalet gibi, Barazani kendi ülkesinde bile böyle rahat hareket edemezdi.

Barazani’nin asıl geliş nedeni, aslında “Açılım”a destek vermek değildi. Diyarbakır’da yapılacak toplu düğüne katılmak ve nikâh şahitli yapmaktı.

Barazani yanına Şivan Perver’i de alarak sınırdan geçip, katıldığı düğünde, her çifte 1’er altın ve 1000’er dolar para verdi. Yani 400 bin dolar para ve 400 altın dağıttı.

Bu altınların ve nakdin sınırda kaydı tutuldu mu?

Ne gezer!

Mübarek sanki aşiret devletinde giriyor!

Ya Şivan Perver?

38 yıldan beri ülkeden kaçak olarak yaşayan ve türkülerinde ‘kan emmekten’ bahseden, ‘Türklerden intikam alma’ yeminleri eden, sözde bu sanatçı da ülkeye girdi ve hiç kimse gel bakalım, seni şöyle bir sorgulayalım demedi.

Bırakın sorgulamayı, sahnede sesini duyan gözyaşlarına(!) boğuldu! Görevliler mendil yetiştirmekte zorlandı!

Dadaloğlu’nun şiirlerini suç kapsamına alan savcılar, Şivan perver’in ülkeye girişine alkış tutuyorlar. Bunun adına da “Açılım” ve “Demokrasi” diyorlar.

Boynunda poçu var diye yolda yürüyen gençleri gözaltına alıp, onlarca yıl hapis cezası ile yargılayan savcıların sesi soluğu çıkmıyor.

İşin daha acısı ne biliyor musunuz? Vatandaşın attığı adımları bile izleyen istihbarat örgütlerimiz, maalesef Şırnak Belediyesinin, ülkeyi terk etmeyen PKK’lılara ‘günlük sıcak yemek’ servisi yapmalarını görmezden gelip, bir kaza sonucu ölen yemek serviscileri ve PKK militanının ölüm olayını bile basından saklamışlar.

Netice?

Amaçları bir üç kesim, ülkeyi bölmek için birlikte hareket etmeye devam ediyorlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne yazık ki yarın bölünsek bile kimsenin gıkı çıkmayacak. Artık millet benliğini, kimliğini, ülkesini, ülküsünü vb duygularını kaybetmiş, dümensiz gemi gibi rüzgar nereden eserse oraya savruluyor. Vatan, toprak, bayrak önemini kaybetmiş her şey para ile ölçülür olmuş. Her birey önce etnik kimliğini öne çıkarır olmuş. Türküm demek ayıplanıp ırkçılık ve faşistlik olmuş. Üzülerek söylemek gerekirse Şu an Türkiye'mizde ne yaptığını bilen sadece Kürtler.

senel kiliç 
 22.11.2013 12:39
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  24.11.2013 9:01
 

Merhaba Mesut bey...Sanırım anlatamadım...Bugün Yunanistan'da, Yunan halkının çocukluktan beri ülkü edindikleri "Megola İdea" ile ilgili haritalara yayınlanıyor ve bu haritalarda "İstanbul,Batı Trakya ve Batı Ege bölgesi Yunanistan sınırları içinde gösteriliyor...Suriye'de de, Hatay bize katıldığından bu yana Hatay haritalarında Suriye hudutları içinde gösteriliyor. Şimdi Yunanistan, İstanbul'u, Batı Trakya'yı ve Beti Ege bölgemizi bizden koparacak ve Esad da Hatay'ı geri mi alacak? İnternette, Arama motorlarına girerseniz çok çeşitli siyasi haritalar görebilirsiniz...Bunların hepsini ciddiye alıp korkuya kapılırsak vay halimize...Yunanistan, ya İstanbul'u, Trakyayı ve Batı Ege bölgesini; Suriye, ya Hatay'ı geri alırsa, ya büyük Kürdistan kurulursa deyip korkuya kapılırsak vay halimize...Biz de büyük bir Türkiye haritası çizelim ve biraz da onlar korksa olmaz mı? Türk'e korkmak yakışmaz...Selamlar.

cdenizkent 
 21.11.2013 13:26
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Yani; bir aşiret reisinin yayınladığı haritanın önemi yok, öyle mi? Haklı olabilirsiniz, bizim ülkeyi herkes kendi sınırları içinde görürken, bizim yöneticiler eskiden yardım etmiyordu. Artık ülkemize çağırıp, kırmızı halılarla karşılıyoruz. Selamlar, saygılar...  23.11.2013 8:11
 

Merhaba Mesut bey...Verdiğiniz yanıt beni pek tatmin etmediyse de yine de teşekkür ederim...Ben önyargılardan hiç hoşlanmam...Ben her olayda tarihin gerilerine bakar ve onları günümüz olayları ile kıyaslar ve öneriler yaparım...Tarih göstermiştir ki, "büyümek istemeyeni küçültürler"...Selamlar...

cdenizkent 
 19.11.2013 18:41
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Büyümek mi? Barzani'nin haritasını gördünüz mü? Barzani haritayı bize mi hediye ediyor?(!)Selamlar, saygılar...  21.11.2013 8:21
 

Herhalde diyorum, bütün şu olanları ve "yapanları" artık kimse ciddiye DE almıyor ki demek, hiçbir itiraz, hattâ çıt bile çıkmıyor milletten.. Hani "delidir, ne yapsa yeridir" ya da "bırak sarhoşu, yıkılıncaya kadar" filan denir ya, sanki o hesap... Selam ile...

Filiz Alev 
 19.11.2013 14:33
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  19.11.2013 15:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 2968
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster