Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Temmuz '11

 
Kategori
Türkiye Ekonomisi
Okunma Sayısı
778
 

Yok! Kriz mıriz..

Yok! Kriz mıriz..
 

Bugün esnaf arkadaşımın biri bana "Abi, geçen gün söylediklerin tuttu. Bugün Başbakan da aynı şeyleri söyledi Televizyonda, vallahi bravo"..dedi. 

Ee, bizlerde yazar-çizer kategorilerdeniz ya aklımızca, hemen havalandık, yüreğimize bi "merhaba" dedik ve "Afferin be yüreğim" dedik (İçimizden tabi..) burnumuzu şööyle bi çekerek "Snıf..snıf.." yaptık ve devam ettik. 

"Biz toplumun nabzını böyle tutarız arkadaş" dedik, teşekkür ettik.. 

Konu, "Kriz" meselesiydi. "Ekonomik kriz" yani... Ekonomik krizlerden biz, defalarca etkilenmiş yurttaşlar olarak, esnaf arkadaşım haklı olarak geçtiğimiz günlerde Ali Babacan'ın "Kriz sinyalleri" açıklamasından ciddi anlamda etkilenmiş ve bana "Abi, baksana Bakan bile açıklama yapıyor, bi kriz daha olacakmış. Eğer kriz olursa perişan oluruz valla"... diye yakınmasının üzerine aynen şunu söylemiştim; "-Teğet bile geçmez. Böylesine süpriz bir kriz ülke taşıyamaz, bunu da bizleri yönetenler çok iyi biliyor. Kriz söylemi sadece spekülasyondur. Bu spekülasyonu da, ülke'yi ekonomik anlamda yöneten on-onbeş dolar milyarderleri tarafından üretilmektedir".. 

Bugün Başbakan'ın ekonomik kriz hakkındaki açıklamasını hepimiz işittik. "Kriz, mıriz yok" dedi... Ha, diyeceksiniz ki "Kriz geleceğim demez, gelir, Başbakan da bilemez"... Ee, Başbakan bilemiyor da Bakan Babacan nasıl bilebiliyor kriz'in gelebileceğini? 

Siyaset, üç bilinmeyen denklem zemininde kayabilen olgu olduğu için cevabını siz bulun lütfen.. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2256
Toplam yorum
: 1107
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 449
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster