Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '08

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
568
 

Yoksa ben mi tuhafım ?

Yoksa ben mi tuhafım ?
 

- Arkasından demediğini bırakmadığı biri geldiğinde tüm sıcaklığıyla(!) sarılan insanlar mı ? sevmediğim birini zamanla sevemediğim, hatta her hareketi mideme asit yaptığından zamanla hiç mi hiç sevemediğim, ve bunu belli ettiğim için sevimsiz olan ben mi ?

- İşler masada birikirken telefonlarda geyik yapan, ya da Msn de saatlerini rahatlıkla harcayan arkadaşlar mı? ya da bir çay molası bile verdiğimde o işlerin yediği ben mi ?

- Kafa izni alıp orda burda gezen tipler mi, hastalıktan kırılsa da bilgisayar başında kendini paralayan ben mi?

- Eşine (nasıl beceriyorlar anlamıyorum) dırdır yapmayanlar mı? yoksa çenesiyle beyni arasındaki bağlar istifa ederek, görev yerini terk eden ben mi ? (Allah’ım bu adam nasıl çekiyor beni 14 yıldır ? kurban olduğumun bir mucizesi:)) )

- Kuruşunun hesabını bilen, tutumlu, daha dün İstanbul'a gelip ev bark sahibi olmuş tipler mi ? İktisat, ekonomi eğitimi gören, kredi kartlarını 11 kez batıran, hala kirada olan, bir kaç kez kefil olup paşa paşa ödeyen ben mi ?

- Sokaktaki sümüklü çocukları bile yalaya yuta öpen eski ben mi? şimdi sevmediğim insanların çocuklarını da sevemeyen ben mi? (ne günahı varsa çocuğun Allah beni naapmasın )

- Her milletten, her ırktan, her mezhepten insanı seven, anlaşan hümanist eski ben mi ? bazen kurunun yanında yaşı da yakan, insanları sınıflandırabilen (hatta yer yer ırkçı) yeni ben mi ? (beni bu hale getiren yediği kaba tükürenler utansın)

- AKP ye oy verenler ve hala pişman olmadan savunabilenler mi ? ben hala niye elle tutulan bir şey göremiyorum acaba diye muhalif düşünceler beyninde raks eden ben mi ?

- Hasta ziyaretinde, cenazelerde toplumun duygu seline zoraki kendini kaptıranlar mı? sahte duyguları 10 metre uzaktan sezen gülmemek için yanaklarını kemiren ben mi ?

- Akşama kadar televizyon seyredip konu komşuyla dedikodu yapıp, zaman sorunu olduğunu söyleyen hemcinslerim mi ? üç şirketin muhasebecisi, İktisat Maliye bölümü son sınıf öğrencisi, eş, anne, abla ve teyze olan ve bu tipleri bir kaşık suyla ıslatmak(!) isteyen ben mi ?

- Güzel bir sofrada karşısına beni ve kızımı aldığında başka da bir şey istemeyen(düşünmeyen) eşim mi ? , yarın arabanın taksidini mi halletsem, kızın okul aidatını mı diye homurdanan ben mi ?

- Günde 3 paket sigara içen(yiyen) akciğer-kalp uzmanı doktorumun bana sigarayı bırak demesi mi ?, illet astımı yıllarca çekip yine de bırakamayan ben mi ? (heee burda iki tarafta tuhaf oldu:) )

- Gittiğim psikatrın ikinci randevumda ağlamaktan gözeri şişmiş halde (soy ismi de değişmişti, boşandı zahir), bana ve evliliğime yardım etmeye çalışması mı ?, kendine hayrı olmayanın bana hiç olmaz herkesin doktoru kendisi diye düşünüp bir daha oraya uğramayan ben mi? :)))

Bilmiyorum ki ben mi tuhafım :)))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet Metenin teyzesi (yanaklaar.. yine dişlerim kamaştı) Tuhaf olan biziz. (naçizane birazcık bende bu gruba giriyorum) Bazen öyle olayları sorguluyor yorum getiriyorum ki (yaşamın içinde) çevremdekiler bir tuhaf bakıyorlar bana... Bende bazen bende bir tuhaflık var düşüncesine takılıyorum. Ama o grup çoğunluğu temsil ettiğinden onlar normal bizler tuhaf oluyoruz canım. Amannn bizlerde tuhaf tuhaf takılırız...Onlarda bizi tuhaf tuhaf seyrederler....Ama şu sigara işi banada TUHAF geldi...Kendini boşverdin de sevdiklerini üzmemek için bari...

RMZSM Meliha Karaoğlu 
 17.03.2008 7:55
Cevap :
tuhafız yani kısaca :))) bencedeee:))), teşekkürler ziyaretinize , yaşasın tuhaflık kardeşliği:))), Mete öper ellerinizden, sevgiler  17.03.2008 10:00
 

Normal'in tanımı var mı ki, tuhafın da tanımı olsun!... Herkes normal, herkes tuhaf... Göreceli kavramları göreceli bakışaçısıyla yanıtlamak zorundayız. O zaman bu işler norm, kural, kriter dediğimiz terazilere uymayacağı için, soru da abes olur yanıt da. Yaşayın işte... Yolu yarılamak üzeresiniz, ve boşverin Pis 2 Yatır'ları... Onlardan fayda değil, zarar gelir. Sevgiyle... MS

Mehmet Sağlam 
 16.03.2008 21:10
Cevap :
:)) teşekkür ederim ziyaretinize Mehmet bey...dediğiniz gibi günden güne de değişmekte insan hali...memleket hali..., sevgiler  16.03.2008 21:46
 

tuhaflık var daa:)) sende olmadığı kesin. Sana tuhaf gelen, tuhaf olayı yapan için normal bir durummuş gibi oluyor. Toplumsal bir olay, refleks yada yaşanan onca sıkıntı vs dan sonra yapılan bir tepki bence. O kadar tuhaf değilsin yane:-) rahat ol.. sağlık ve sevgiyle:)

SERHAT ARSLAN 
 08.03.2008 9:15
Cevap :
e sağol :)) eywallah :)) , sevgiler  08.03.2008 12:26
 

Tuhafım... Tuhafsın... Tuhaflar... Zaten dünya tuhaf, bir garip alem işte... Dünya değil TUHAFİYECİ... Yok aslında birbirimizden farkımız, hepimiz tuhafız... "Ben tuhaf değilim" diyenlerde var iyi mi? Çok tuhaf... Sevgilerimle...

Efsane FB 1907 Baterist Metin 
 07.03.2008 1:16
Cevap :
valla öyle, öyle diyenler daha bir tuhaf sanki, tuhaf tuhaf insan var işte tuhaf dünyada ne yapalım:))), sevgiler  07.03.2008 10:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 149
Toplam yorum
: 2492
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1068
Kayıt tarihi
: 24.08.07
 
 

Rakamlardan vakit buldukça harflere bulanan, okuyan, yazan bir mali müşavirim. Anneyim. Hayatı ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster