Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '12

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
89
 

Yoksa inanamamalı mı ?

Herşeyin aniden değişeceğine inanırsın. Mutlu olacağına ya da hayatının fırsatının bir gün mutlaka karşına çıkacagına inanırsın. Belki zengin olacağına, hüzünlerin aniden yok olacağına, Tanrı'nın sana el uzatacağına, o günün bugün sana uğrayacağına, yarının bugünden iyi olacağına inanırsın. Eşine inanırsın. Dostuna, sırdaşına, kardeşine, ailene, hatta henüz tanıdığın yabancıya bile...

Emin olmayı bırak emin olamadığına bile inanırsın çünkü; inanmak zorundasın. Bilirsin ki; yaşama gücünü inandıklarından alırsın ve inanmadan başaramazsın.

İnanç toplumların ortak zaafıdır. Bir topluma eksiksiz hitap edebilmenin tek yolu ortak inançlarından yola cıkmaktır. Aslında bu çok basit bir oyun. Beni düşündüren, yanı sıra endişelendiren, oyunu planlayanın zekası değil oyuna gelen toplumun geri zekasıdır.

Hey sen! Eminim ki inanmak için milyonlarca sebebin var ondandır ki sormam. Ama uyanda bir bak etrafına, kimi uyanıklar farkında zaaflarının. İnançlarını merdiven yapıp çıkarken farzı misal aydınlığa, nasıl da karanlıkta bırakıyor seni yukarıdan bakıyor sana bir bak!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 414
Kayıt tarihi
: 03.11.09
 
 

Sana sunulanı değil, hayalinde yaşattığın hayatı yaşa. İzmir ege üniversitesi su ürünleri fakültesi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster