Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mart '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
847
 

Yoksa rüya mı?

Yoksa rüya mı?
 

2003 yılından beri Amerika’da ABC televizyonunda yayınlanmakta olan "Extreme Makeover Home Edition" adlı reality formatın Türkiye versiyonu olan "Yoksa Rüya mı?" usta gazeteci Uğur Dündar tarafından sunuluyor. Ekonomik güçlükler çeken ailelere yardım etmeyi amaçlayan programda, başvurular arasından belirlenen ailenin evi baştan yaratılıyor. Ev verilecek ailenin daha önce kendisine ait bir arsasının olması o arsa üzerinde yapılacak yeni bir ev için herhangi bir imar sorununun bulunmaması gerekiyor. Öncelikli olarak çocukların mutluluğunun düşünüldüğü güzel bir program olmuş bence.

Ancak, bu haftaki bölümü de seyrettikten sonra hoş olmayan şeyler olduğunu fark ettim. Bir yandan ihtiyacı olan bir aileye yardım ediliyor, diğer yandan eski diye artık kullanılmayacak diye evdeki eşyalar da barakalarla birlikte paramparça edilip, yok ediliyor. Halbuki iki gün öncesinde, tekmeyle devrirdikleri soba o aileyi ısıtıyordu, balyozla kırdıkları televizyonda çocuklar çizgi film seyrediyorlardı. Parçalan buzdolabında az da olsa yiyeceklerini koruyorlardı vb. Bir de bu parçalama, yıkma görüntülerini o küçücük çocuklara ve aileye izlettiriyorlar. Yüzlerinde sevinçle üzüntünün bir arada olduğu garip bir tebessümle bakakalıyorlar ekrana.

Bu hafta gerçekten sevinemedim o ailenin yaşadıklarına. O yıkımdan sonrası çok güzel elbette. Tam da programın adı gibi. Yoksa rüya mı? dedirtecek derece de güzel. Oysa o eski eşyalara da muhtaç olan, o parçaladıkları eşyalara sahip olamayan binlerce insan var. Nedir bu parçalama, yok etme olayı anlamış değilim. Keşke biri akıl etse de o eski eşyaları toplayıp muhtaç ailelere verip aynı anda daha çok kişiyi sevindirse...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

uğur dündar'ı çok severim. böyle duygu sömürüsü programları sevmem. tesadüf olmazsa,özellikle izlemem. bunu ise hiç izlemedim,ama bazı komedyenlerin tiye aldığını duydum. adamın gecekondusunu yıkıp, süper bir ev yapıyorlar. adamın kazancı 500,yeni evin masrafı 1500! dündar,uğraşıyor eski günleri yakalamak için ama tam yemek yerken,kakalaklı mutfakları seyrettiriyordu bir ara!.. gül hanım,bu günden itibaren blogçuları taramaya karar verdim. rastgele olmuyor.ben bir sisteme göre yapacağım bu işi. yorumlarım sayfamı açtım. bana ilk yorum yazan sizsiniz. sizden başladım.bu günü size ayırdım, bütün yazdıklarınızı okuyacağım.gerek gördüklerimi yorumlayacağım. sizden sonra, yukarı doğru devam edeceğim. bana yorum yazanlar bitince,hangi sisteme göre gideceğimi daha düşünmedim,ama bir çaresini bulurum her halde... lisan öğretmeni olduğunuz yazılarınızın niteliğinden belli oluyor. sevgi ve selamla..

mamut 
 17.03.2007 11:27
 

firmaların reklamı uğruna işi şova dönüştürdüler... O kırıp yok ettikleri eşyaları bulumayan yüzbinlerce aile var... Elinize sağlık.

Kuşkayası (Turgut Erbek) 
 13.03.2007 13:50
Cevap :
Herkesin bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Formatı güzel ama abartmamak lazım. O programın yayınlayanlara da yazı yazdım. Umarım ciddiye alırlar. İlginize teşekkür ederim. Sevgiler.  13.03.2007 15:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 713
Toplam mesaj
: 146
Ort. okunma sayısı
: 2913
Kayıt tarihi
: 30.10.06
 
 

İzmir Cumhuriyeti'nde yaşıyorum... Sarmaşık Sanat Atölyesi'nde ebru sanatı ile uğraşıyorum. En es..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster