Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Aralık '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
442
 

Yola devam

Yola devam
 

Her engel, yaşam koşullarımızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Hayat insanlar, olaylar, duygular… Hepsiyle birlikte yaşanacak bir yol. Yalnız da olsa, yorucu da olsa, hırpalasa da yapacağım her şey bir adım. Doğduğumu düşündüğüm anlar bile yürüyüşümün bir parçası.

Yürüyorken bu yollarda hanlar çıkıyor karşıma, dinlenen yolcular, yollarında nefeslenenler, yaralı gönüller görüyorum, kanayan eller, ağlayan gözler, gülümseyen yüzler, çılgınlar, heyecanla dolu olanlar. Hepsini görüyorum, sohbet ediyorum, gülüyoruz, ağlıyoruz, anlatıyoruz, bir sonraki durakta anlatılacak hikâyelerimi biriktirerek yola devam ediyorum. Bu hep böyle olacak.

Bir adım ileri gidince dönülmüyor bir de. Her adım ancak bir kez yaşanıyor. Hayat kimseye geri dönüşü vermiyor. Hep daha ileriye hep daha iyiye mi? bilmem, belki. Yaşananlar bitti diyor hayat, o adımı geçtin şimdi ileriye bakma zamanı biten adımı düşünme diyor. Yaşadıklarını kaydet defterine ve ilerle diyor. Her adımda sana katılacak birini bulamazsın. Herkes senin gibi yürüyor hepinizin yolu var diyor. Bazen uzun, bazen kısa molalarınız olacak elbet diyor. Hancılar tanıyacaksın, kalacaksın onlarla belki bir zaman ama sen bir yolcusun ve yolunda devam etmen gerek senin. Karşılaşacağın insanlar olacak selamlaşacaksın. Konuşup yolunu paylaşmak isteyeceksin diyor. Ama kesişen yollarla gelen dostluklar kısa sürebilir hazırlıklı ol diyor. Ruhunu onlara kaptırma sakın yolundan sapabilirsin aman ha diyor. Kesişen yolların getirdiği yolcular misafirin olsun diyor.

Hayatın sözünü dinleyerek… Yaşadıklarımı defterime kaydedip, bir sonraki adıma bakmaya çalışıyorum.

Acılar, mutsuzluklar, sevgiler, güldürenler, ağlatanlar, içimi acıtanlar Hiç hatırımda kalmayanlar, kalanlar, iz bırakanlar, aldıklarım almadıklarım, hatırladıklarım, unuttuklarım ve daha neler yolumun adımları oldunuz. Sizi gördüm yaşadım, hissettim, hayatıma kattım, büyüdüm sizinle, eksildim. Bazılarınızın ardından gözyaşı döktüm, bazen ardımda kalışınıza dertlendim, bazen oh olsun dedim bazılarınız ağladı ardımdan, bazılarınız hiç umursamadan çekip gitti yanımdan.

Yola devam

Ve her şey için teşekkürler HAYAT.

 

 

 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaşanmış güzel anları yakalamak için ben bazen geri doğru gitmeyi başarıyorum.Geçen yıl köyde kuçu kuçuya ekmek vermiştim.O da teşekkür için salyalı diliyle badana yapıp beni öpmüştü.Bir köpek tarafından öpülen ilk insan değildim ya yine de bu olaydan çok etkilendim.Bu yıl kendimi kuçuya tekrar öptürmek için köye gittim.Köpek kadar sadık sevgili yokmuş;beni hemen tanıdı.Dizime tırmanıp aynı yerden ıslak bir badana yaptı.Tabii ki götürdüğüm bir torba dolusu etli kemiği de kaptı.Sizi sevenleri ödüllendirin.

Kerim Korkut 
 07.01.2012 15:06
Cevap :
Kıssadan hisse.Ne kadar düşündüm şu yorum hakkında Kerim Bey.Ben sizin farkınızın farkındaydım zaten ama bi kez de sayfamdaki misafirliğinizde bunu görmek mutluluk verici.Teşekkür ederim .Ara sıra bahçama uğrayın no'lur.Ben sizin bahçedeki çınarın dibinde oturuyorum bazen ve o çınar bir yaprak düşürüyor üzerime bilmem anlatabildim mi?  07.01.2012 17:53
 

Hayat, yaşamak ne güzel bir şey, ne güzel anlattınız yine, teşekkürler size dağıttığınız bu huzur cümleleri yüzünden. sevgilerimle Sennur Hanım.

turuncu 
 29.12.2011 8:49
Cevap :
Her zaman beni yüreklendiren,sevindiren vefalı arkadaşım güzel dostum benim.Kocaman sevgilerimle.  29.12.2011 11:48
 

yollarınız sağlık mutluluk sevgilerle dolsun güzel yazmışsınız. Kutlarım NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 26.12.2011 20:01
Cevap :
Çok sağolun Sevgili Öğretmenim teşekkür ediyor kucak dolusu selam ve sevgimi yolluyorum size.İyi ki varsınız.  26.12.2011 20:42
 

Yaşadıklarımı defterime kaydederek yola devam. Geçmişe takılı kalmadan ,olumlu ya da olumsuzluklarla. Ayakları yere sağlam basmak adına yaşananlardan ders alarak. Hayat devam ediyor hem de son sürat o halde tökezlemeden devam....Sevgilerimle

Yapukay 
 26.12.2011 9:58
Cevap :
Evet bu güzel yoruma ben ne derim? Kocaman sevgiler,selamlar derim ve yol arkadaşıma yolun açık ve aydınlık olsun derim.  26.12.2011 12:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 584
Toplam yorum
: 9686
Toplam mesaj
: 394
Ort. okunma sayısı
: 409
Kayıt tarihi
: 09.03.08
 
 

Sıradan bir yaşantım var.  Gezegeni, insanları, hayvanları seviyorum. Renklere aşığım. Okuyorum, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster