Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Temmuz '13

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
307
 

Yolcu yolunda gerek..

Yolcu yolunda gerek..
 

Ne geçmişi sorguluyorum ne de bugünümü. Her bir nefes, her bir doğan güneş dünden daha umutla yaklaşıyor ruhuma. Hani bir şarkıda geçiyor ya:” Su misali yandı ömrüm, ben ne sevdalar gördüm.” Ne çıkar dolu sevdalar, ne hayaller yıkan sevgililer, ne sözde aşklar yaşadım. Ama hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ki bana hayatı öğrettiler.

 Evet, gocunmadan itiraf ediyorum ki bana hayatı öğrettiler. Ama unuttukları bir şey vardı ki asla ben gibi biri karşılarına çıkmayacaktı ve de çıkmayacak. Kimisi maddiyat yüzünden kapıya koydu, kimisi kıskançlık krizlerine girdi, kimisi ise eline geçen ya da geçecek 3 kuruş yüzünden dünyaları satın aldı. Belki üzüldüm ama sonrasında kahkahalar ile güldüm geçtim. Neden dediğinizi duyar gibiyim; sonuç olarak hepsinin bir ortak noktası varmış ki yazık çok geç anladım: para.

Bizim yaşlarımızda olan insanlar geçmiş aile terbiyesinin ve yetiştirmesinin ürünü olarak sadece maneviyata önem vererek yaşamışız ve hala da yaşamaya devam ediyoruz. Ya bu maddiyatçı olanlar sizce de yaşıyorlar mı yoksa sadece yaşadıklarını mı sanıyorlar?

Gün gelir de yaşadığı şehri terk etmek zorunda olanlar ya da farklı bir ifade ile bu şehrin kendilerini özleyeceğini sananlar, merak etmesinler bu şehir hakka hizmet ediyor ve hakkı haklıya teslim ediyorsa o gidenlerin arkasından da su dökecektir.

Öylesine bana hayat dersi yaşatanlara gerçekten müteşekkirim ki zira bana öylesine güzel bir duyguyu, gerçek aşkı, gerçek sevgiyi, değer vermenin ne olduğunu yaşamama imkân verdiler.

Şimdi kim nereye ve ne için gidiyorsa yolu açık olsun. Umarım bu gidiş onun için hayırlı olur ama eğer hala o mantaliteye sahip bir yapı varsa daha çok yeniliklere gebe olacaktır.

 

Artık veda zamanı: İyi yolculuklar…..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Giderken haberci listemi de sildiğim için, eskiden takip ettiğim yazarları bi türlü bulamıyorum, sizi bulabildiğime tam seviniyordum ki, uzun bir süre ara verdiğinizi fark ettim değerli yazarım, nerelerdesiniz:) sevgi ve selamlarımla..

Mor Okyanus 
 30.06.2015 22:29
Cevap :
Evet öyle oldu gerçekten hayatın gayeleri, bir müddet uzak kalmama neden oldu. Umarım yeniden eski dostlar ile buralarda oluruz. sevgilerimle  07.07.2015 15:20
 

Arkadaşım; Karşısındakini Aptal yerine koymaya alışmış insanın aynaya ihtiyacı yoktur...Zaten niyeti kendi özünü yansıtır.... Garip değil mi Şu dünya ?)) Ulaşamayacağın kadar yüksekte sandığın kişiler, aslında eğilemeyeceğin kadar alçaktadır !....

Vatan sezer 
 25.07.2013 16:04
Cevap :
Değerli arkadaşım, dilimin söylemeye,elimin yazmaya varamadıklarını çok net ifade etmişsiniz. Değerli yorumun için teşekkür ederim.   25.07.2013 17:02
 

Para insanlar arasında var olduğu sanılan arkadaşlıkları bitiren hatta insanları birbirlerine düşman eden bir entrika aracıdır. Para gülerek giden ama ağlaya ağlaya bile geri dönmeyen bir tiksinti. Tiksinti diyorum çünkü oynadığı rol böyle bir imaj yaratıyor para mağduru kişilerde...Selamlar...

Yurdagül Alkan 
 24.07.2013 22:56
Cevap :
HArfiyen katılıyorum. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.saygılarımla..  24.07.2013 23:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 73
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 1280
Kayıt tarihi
: 10.12.10
 
 

3 Ekim 1971'de Almanya'da dünyaya geldim. Hakedene sevgiyi vermek üzerine kurulmuştur dünyam. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster