Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Temmuz '08

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
609
 

Yolcudur Abbas...

Yolcudur Abbas...
 


Abbas' mı kim? Ben!

Taşınıyorum da :)

Bir aydır yollardayım neredeyse. Bir ayağım İzmir'de. Evi tuttum, yakında taşınacağım kısmet olursa. Şehirlerarası yolculuk yoruyor bu kadar sık olunca ama şikayetçi değilim. Zor ama keyifli.Sevgili arkadaşım Esma Kahraman'a da misafirperverliği için teşekkür ediyorum. Kendisiyle tanıştığım, ailesini tanıdığım, enfes tarhana çorbasınına kaşık salladığım için kendimi çok şanslı görüyorum. İnşallah bu sefere de bende bir kahve içeceğiz. Daha Ankara yolları da var ufukta; önce evi taşıyayım hele, sonra o.

Taa çocukluğumdan beri İzmir bende bir ukdedir. Neden niçin bilmem ama hep İzmir'de yaşamak istedim. Hangi şehirde olduysam hedefim İzmir'di. Yıllar yılı kovaladı ve sonunda bu sene taşınıyorum artık. Evim, işim, bundan sonraki yaşamım Allah ömür verdiyse İzmir'de olacak. Herşeyiyle; güzelliği ve çirkinliğiyle, iyi ve kötü taraflarıyla seviyorum bu şehri.

İnsan yaşam koşulları ne olursa olsun hayallerinden vazgeçmemeli bence. Geçen hafta sevgili Esma ile Kordon'da çayımızı içerken kendi hayatıma sahip çıkmanın mutluluğu ile izledim denizi. Kimilerine göre önemsiz birşey belki ama benim için öyle değil. Bir hayatı ilmek ilmek örmenin keyfiydi o çay. Bazen neşe, bazen keder; bazen de yıkım vardı belki o ilmeklerde. Üzüntüler geçti sevinçler kaldı, yıkımlar gitti, yeni başlangıçlar geldi. Bu duyguyu tadını çıkara çıkara ancak Kordon'daki o salaş kafede yaşayabilirmişim sanki.

Hayat işte :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hoşgeldiniz Egenin İncisine, çok mutlu olacağınızdan eminim, inşallah sizi tam hayal ettiğiniz gibi karşılamıştır bu parlak ışıklı şehir....

silik 
 14.08.2008 1:18
Cevap :
hem de nasıl :)  14.08.2008 8:36
 

Sevgili Shalimar, İzmir'de yaşamak için geç kalmadınız mı?

Süleyman EKİM 
 07.08.2008 0:09
Cevap :
Hayatta hiç bir şey için geç değildir, üstelik okulum da yeni bitti :)  07.08.2008 10:50
 

87 yazı içerisinde en çok taraf olduğum ve onayladığım bu yazıdır dersem mübalağa etmemiş olurum. Çocukluğumun geçtiği ve hep güzel hatıralarımın olduğu İzmir şehri bende de hep 'senin anlattğın' izleri ve hisleri bırakmıştır. Hafta sonunu orada geçirmiş olsam da doyamadım desem yeridir. Yeni ikâmetin hayırlı olsun diyorum.

Baver Ergun 
 31.07.2008 8:39
Cevap :
Teşekkür ederim :)  01.08.2008 16:10
 

Yocudur shalimar, bağlasan durmaz. hayırlı olzun izmir.. Sevgiler..

Ucurtmalar 
 30.07.2008 16:49
Cevap :
Teşekkür ederim, aynen o hallerdeyim :)  30.07.2008 17:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 403
Toplam yorum
: 2160
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1016
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Kendi halinde biriyim, ziraat mühendisiyim. Emekli oldum ve kendi işimi kurdum. İzmir'de yaşıyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster