Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
126
 

Yollar ve dönemeçler

Yollar ve dönemeçler
 

Hayat denilen ömürde yolda önümüze ne kadar yollar dönemeçler çıkıyor bilmem farkında mıyız?

Hayat bir yol gidiş geliş, geliş gidiş, yok oluş var oluş, var oluş yok oluş… Ömrümüze anlam katan, bazen ömrü heder eden yoldaki yol arkadaşımız.

Hesaba kitaba uymayan belli kuralları olan, uymamak için dirensen de en sonunda acı gerçeği ile teslim olduğumuz hayat… Tecrübe denilen olgu ile öğünür iken yolda yediğimiz kazıkların ihanetin toplamı denk gelen yol.

Sevgi, bazen boşa harcadığımız tek eserimiz bazen elimizde olduğunu bilmediğimiz bazen de köpeklerin önüne attığımız, kaybedince günlerce ağladığımız duygu seli.

Para wawww bizi yoldan çıkaran türlü yollara sokan, pişmiş kelle gibi gülen kâğıt, elin kiri ömrü boşa boş yollarda koşturan insanı değersiz kılan, insanın ona hükmetmesi gerekir iken insana hükmeden kâğıt parçası.. Yollar ve yolların önündeki çukurlar yönler anlaşılması zor anlar zamanlar.

Ne zordur yaşamak insan olmak, yolda aslana yem olmadan yürümek! Ya da aslana yem olmamak için yanında bir dostun olması, zor olan yaşamda sana yol gösteren bir dostun olması sekmelerin tortusuna düşmeden sana el olacak bir yürek ne kadar güzel olur.

Doyumsuz sınırsız arzularımıza fren olacak sırtındaki yükün değerini gösterecek candan bir yürek bulmak ve onun nasihatine kulak vermek, buda bazen zor ya dost bulamıyoruz dostu bulunca da kıymetini bilmiyoruz.

Hayat pişmanlıkların birikintisi mi? Hata yapmanın ikiz kulelerimi? Yoksa hata yaptığımızda hatanın peşine düşmeden yeniden başlamak dostun sözüne kulak vermek mi? Yoksa toz dumana hayatımızın yolunda tekrar daha fazla toza dumana katmak mı?

Hayat, meçhul yolların içinde insan, meçhule mi giden meçhulü bilinene tanımlanmaya çeviren insan

Erdemler ile donatılmış hayatı altın değerinde bilen, hayatın yolunda yürüyen iman dolu merhameti yüreğinde taşıyan insan..

Çöz ilerle, çözme arapsaçına dönen hayat içinde boğul.. Çok zor hayatta ilerlemek ve de insan olarak kalabilmek.. Selam ve dua ile.

 

Mehmet Aluç

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

doyumsuz sınırsız arzular..hayallerinde bi sınırı olmalı değilmi hadi birini istiyosun diğerine ne gerk var olsun denemekten ne çıkar ümidim kalacağına emeğim kalsın dyebilmek fazlamı lüks .. HERŞEYDEN ÖNCE MADDİ MANEVİ OLGUNLAŞMIŞ BİRİ OLMALI HAYATINDA HOŞGÖRÜ NEDR BİLMELİ

savas barka 
 30.05.2014 15:21
Cevap :
Teşekkürler ederim,selam ve dua ile kardeşim..  31.05.2014 0:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 959
Toplam yorum
: 158
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 185
Kayıt tarihi
: 04.06.13
 
 

Ben Mehmet Aluç 1962 Malatya Doğumlu. Ortaokul mezunuyum. Çocukluğumda okuma hevesim Tarkan çizgi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster