Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
167
 

Yorgun Yüzler

İnsanların yüzleri, gözleri  ne çok şey anlatır. Yaşanmışlıklar, yaşanmamışlıklar hepsi yüzümüze yansır.  Yüzümüz resim gibi, hepsini yansıtır. 

Oysa son zamanlarda baktığımda insanların yüzlerinde “yorgunluk, bıkkınlık” ifadesi var. Tren gideceği yere ulaşsın biz de inelim, varalım, başka bir ifade yok.   

Gözlerde bir anlam yok, farklılık yok, hep aynı bakıyor. Sadece gideceği yere varmayı bekleyen, sadece zamanı kovalayan insanlar. 

Neden insanların yüzündeki  farklılık  kayboluyor?

Sistemler mi insanları bu hale getiriyor? Sistemler insanları tekdüze mi yapıyor?  Sistemlerin dışına çıksak olmuyor mu?

Bunların hepsi ayrı tartışma,  sosyolojik belki de bilimsel konular.

Ama biz insanlar sistemlerin dışında kalmamak için o kadar çok çaba harcıyoruz ki, bedenen veya fikren, sonunda yorgun ve bıkkın insan görüntüsünden başka hiçbir şey çıkmıyor ortaya.  

Yaşamın kendisinden öyle uzaklaşıyoruz ki, hissetmeyi kaybediyoruz. Hissetmeyi kaybedince mutlu olmanın  ne demek olduğunu  bile anlayamıyoruz. Çünkü bizi ne mutlu eder sorusunun cevabını bile bulamıyoruz. Bizi mutlu eden şeyleri de yine sistem dahilinde olan şeyleri  yaparak bulduğumuzu zannediyoruz.

Bu nedenle de sadece zamanı ve kendimizi tüketiyoruz.  

Neticede yaşam, yaşamların kendi içinde kaybolup gidiyor. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne çok iyi,sevecen ve akıllı,paylaşımcı ve özverili olsak da doğadan yansıyan her şeyde kendimizi görmeli ve onun seslerini duymalıyız.Eksikliklerimizi hissedip tercih ve seçimlerimizle kör,sağır ve dilsiz benliğimizi uykusundan uyandırmalıyız;onu yorgun ve bitkin,aç ve susuz bırakan düşüncelerden arındırmalıyız.Bizleri hüzünlü ve mutsuz kılan tüm sistemleri bertaraf edip sevgi ve sevincin kaynağına yönelmeliyiz...Ne güzel görmüşsünüz insanın kendinde kayboluşunu.Gözlerinize ve muhakeme gücünüze sağlık Eda hanım.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 24.09.2019 17:19
 

İnsanlar yorgun çünkü bir türlü kendileri olamıyorlar, başka yaşamlarla boğuşurken kendileri boğuluyor... sevgiyle kalın

jale kasap 
 23.09.2019 20:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 122
Kayıt tarihi
: 19.09.19
 
 

Düşünüyorum. Düşündükçe yazıyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster