Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Kasım '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
686
 

Yorum / Soru / Mesaj için kolay yapılabilecek bir öneri

Yorum / Soru / Mesaj için kolay yapılabilecek bir öneri
 

YORUMLAR

Okur yorumları Milliyet Blog’un olmazsa olmaz bir parçasıdır. Güzel yorum gelince sevinirim, olumsuz gelirse üzülürüm. Beğenmezsem (olumlu yada olumsuz) silerim. Kimi yazılarımı da yoruma kapatırım.

Bir bloga yorum yazarım, uzun uzun... Aradan günler geçer yorum yayımlanmaz. Belki editör uygun görmemiştir, belki de blog yazarı beğenmemiş ve yayımlamamıştır.

Bir bloguma yorum gelir, yorumun yayımlanmasını uygun görmem ama silmeye de kıyamam. O zaman oradan bir kopya alırım onu ya kendime e-posta olarak gönderirim veya bir yere kaydederim.

Bir bloguma yorum gelir, yoruma yanıt yazarım. Yorum hemen yayına girer ancak benim yazdığım yanıt bir türlü yayına girmez, belli ki uygun görünmemiştir. O yorumun yayımlanmasında sakınca görmemişimdir ama benim yanıtım olmadan yayımlanmasını da istemem. Yeniden yanıt yazmak isterim ama yanıtım silinmiştir.

Bir bloga yorum yazarım, sonra düşünürüm, “bunu biraz genişletsem bir blog olarak yayımlayabilirim” diye. Sonra blog yazarı o blogu yayından çekince benim yazdıklarım da uçar gider.

Bir blog yazarı tüm bloglarını siler ve gider, bu onun en doğal hakkıdır. Yazdıkları kendinindir ama benim yazdığım yorumlar da gider.

ÖNERİLER

1. Bir blog yazarı ve Milliyet üyesi bloga bir yorum/mesaj/soru yazdığımda o yorum/mesaj/soru metni yazanın e-posta adresine gitsin.
2. Bir blog yazarına yorum/mesaj/soru yazıldığında onu haber veren e-postaya yorum/mesaj/soru metni de eklensin.
3. Bir blog yazarı bir yorum/mesaj/soruya yanıt yazdığında yazdığı yanıt metni blog yazarının e-posta adresine gitsin.
4. Yorumu reddedenin editör mü yoksa blog yazarı mı olduğunun bilinmediği şu andaki uygulama sürsün.

Bu e-posta trafiği kendi yazdıklarını ve kendine yazılanları arşivlemek isteyenler için büyük kolaylık sağlayacaktır.

Ankara, 1 Kasım 2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mutlak çok nadirde olsa kişinin hassasiyetlerini incitecek yorumlar olabilir. (bloglar olabildiğine göre) Bence kişinin gelen yorumlarına cevap verip vermemek blog yazarının insiyatifinde olsada (her ne kadar cevap yazmak kişinin kendine güvenin yazısına savına güvenini kanıtlasada) yazıya yazılan yorumlar yayınlanmalı istisnasız diyemem çünkü mutlaka istisnalar vardır....Ben yazılan yorumların farklı renkli bakış açıları ile zenginleştiğini düşünüyorum...NEZAKET KURALLARI ÇERÇEVESİ VE SANA YAPILMASINI İSTEMEDİĞİN DAVRANIŞI SERGİLEMEDİĞİN MÜDDETÇE siz ne dersiniz?

RMZSM Meliha Karaoğlu 
 18.11.2008 8:33
 

Ben bana yazılan her eleştiriyi, her yorumu yayınlarım. Ahlak edep ve blog kuralları dahilinde ki tüm yorumları yayınlamak demokrasinin gereğidir. Yorumlar arasında şunu beğendim, bunu beğenmedim hakkı yazara aittir fakat yayınlamama hakkı bence yazara ait değildir. Her yazar olumlu ya da olumsuz yorumları yayınlamakla yükümlüdür. Taraf olmamak kişiliğimiz olmalıdır. Sadece olumlu yorumları yayınlamak okuyuculara haksızlıktır. Olumsuz yorumlarda yayınlanmalı, okuyu ve yazar insanların görüş açılarına nail olmalıdır. Dip not olarak düşeyim dedim... Diğer hususlarda sizlere katılıyorum hepsi kayıt altına alınmalıdır. Koskoca milliyet gazetesi serverların da yeteri kadar yere sahiptir. Yoksa bizler yardımcı olup serverlarına onlarca TB lik yardımda bulunabiliriz :) Saygılarımla...

Erhan Türk 
 02.11.2008 16:50
Cevap :
Erhan Bey, yorumların yayımlanması konusundaki kriterim olumsuz olması değil, çoğunlukla düzey sorunu olan yorumları yada özensiz yazılanları reddediyorum. Aslında her yorumun yayımlanmasını ben de isterim ama ne yazık ki olmuyor. Saygılarımla.  04.11.2008 0:33
 

Blog yorumlarım diye bir bölüm var sayfamızda. Orada yazdığımız bütün bloglar topluca var ve yazar bloğunu silse de silinmiyor. Bu sizin dediğiniz işlemi görmez mi? Sadece merak ettim. Selam ve saygılarımla...

Ahmet YILMAZ 
 02.11.2008 14:03
Cevap :
Ahmet Bey, yorumlara ulaşmak istediğimde b de orayı kullanıyorum. Benim anlatmaya çalıştığım buradakiler değil. Silinen bloglara gönderdiklerim, onlar yok burada... Reddedilen yorumlarım, onlar da yok... Benim reddettiğim yorumlar, onlar da yok... Netimler e-posta ile gönderildiklerinde arşivleme şansımız olur. Saygılarımla.  02.11.2008 14:28
 

Bu yazınızı benimsedim. Cazip. Yorumların akibeti belli olur hiç olmazsa. Ceryan kesilince, yarı yolda hangi tele takılı kaldı acaba? diye düşünmeyiz. Bazan da fazla rüzgardan, uçurtma gibi tellere takılıp kaldığında, kabahatin, meteorolojide mi, onay almadığı için faili bilinmeyen editörde mi? Yüksek voltaj direklerindeki mekanik bir arızadan mı olup olmadığı kolaylıkla anlaşılabililir. Yorumum kaybolmadı ve deponuzda bekliyorsa, kargo ile ödemeli geri gönderir misiniz? Sevgilerle sunulur efendim.

Muzaffer Cellek 
 01.11.2008 23:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2396
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster