Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
601
 

Yorumlara cevap vermemek olur mu?

Yorumlara cevap vermemek olur mu?
 

Bloglara yazılan yorumlar okuyan arkadaşın yazarla o yazıyla ilgili olarak hissettiklerinin bir göstergesi. Dışa vurumu. İnsanlar genelde de buradaki blog yazarı arkadaşlarımız yazılarımızı okuyarak bize yorum yazıyorlar. Bu yorumlara da bazen kısa bazen uzun yanıtlar vererek hem arkadaşımızın yorumuna teşekkür etmiş oluyoruz hem de onunla bir paylaşıma giriyoruz.
...
Blogda ilginç bir şey dikkatimi çekti. Televizyondan da tanıdığımız başarılı haber spikeri ve şu anda da öğretim görevlisi olarak çalışan değerli blog yazarı sayın Seçil Erus hiç bir yoruma cevap vermemiş. Vermiyor. Ben buna saygı duyuyorum. Bu kendisinin tercihidir. Ama yine de sayın Erus'a hatırlatmak istiyorum. Bu yazılara yorum yazan insanlar size beğenilerini teşekkürlerini sunarken sanıyorum en azından gösterdikleri ilgiye de bir teşekkür bekleyebilirler. Çünkü genelde blogda yaptığımız tüm yorumlar cevaplandırılır. Bu kural değildir ama bir blog geleneğidir.
...
Bu yazımdan amacım kesinlikle sayın Seçil Erus'u eleştirmek ya da yermek değil. Ben Seçil Erus'u blogda ilk gördüğümde hemen fotoğrafından tanıdım, sevindim ve o heyecanla kendisine mesaj yazarak "hoşgeldiniz" dedim. Kendisi gerek televizyondaki başarılı haber sunumları gerek kariyeri, gerekse gerçekten kaliteli yazılarıyla gerçekten bloğa çok şeyler katıyor.
...
Ama ben burada hatırlatmak istiyorum. Öneride bulunmak istiyorum. Bizim için yorumlar çok önemli. Bir arkadaşımızın bir bloğa yorum yazması o blogdan etkilendiğini, bir şeyler aldığını gösterir. Ve bu beğeni yoruma yansır. Bu yorumun bir karşılık bulması da bana göre blog yazarının yorumu yapana bir jesti, paylaşımıdır.
...
Sözlerimi tamamlarken ben Seçil Erus'a yeniden hoşgeldiniz diyorum. Yorumları cevaplandırıp cevaplandırmamak elbette kendi tercihi ama ben de demokratik hakkımı kullanarak kendisine bir öneri sunmuş oluyorum. (Yahu ben ciddi de olabiliyor muşum bu arada. Akıllanıyorum galiba...)Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yzınızda çok doğru bir noktaya değinmişsiniz sonuna kadar sizi destekliyorum. Değer verene değerini göstermelisin..küçük bir not sadece..zamanımızı bile almıyor.Dikkat edersek gelen mersajların çoğu farkındalığımızı bile arttırıyor. sevgiler

Belgin Uğrayan 
 14.08.2007 23:05
Cevap :
Sevgili Belgin yorumun için sağol. Sevgiyle...  15.08.2007 3:50
 

Merhaba ! Seçil hanım vesile oldu diye yazıyorum ama şahsi bir durum olmamakla beraber bir tespitim var. Bir insan medyatik olmayı başarmışsa (çoğu insan ister ama...) o insanın "kenidisini izlettirme", yeteneklerini ya da ne bileyim sunmak istediği her neyse onu "teşhir" arzusu bir çoğumuzunkinden daha büyük bir "itki" yapmış demektir. Demem o ki bu tür insanlar izlenmeyi sever, izlemeyi değil. Sanırım zaman zaman bizim "burnu havada olmak" zannettiğimiz şey bu durumun yansımaları. Bizden ona bir "akış-bakış" yeterli oluyorsa gerisine gereksinim hissetmeyen biri bunun için suçlanmamalı bence.

Ellyph 
 14.08.2007 11:52
Cevap :
Sen haklısın Elif. Doğru.  14.08.2007 13:41
 

İyi dedin. Gelen yoruma cevap yazmak blog geleneği oldu. Bunu her blog yazarı bilmeli ve uygulmalı. Bazen tek bir teşekkür bile bazılarına yetmiyor ya neyse. Sevgiler

Gülün içinden 
 14.08.2007 0:16
Cevap :
Elbette. Yorumlar cevaplanmalı.  14.08.2007 13:41
 

Ümit kardeşimizin yorumunu okuyunca ona da mesaj attım. İzmir'e gelin evim size sonuna kadar açık. Sizi en ilkel ama en güzel şekilde ağırlamazsam namerdim. Yeter ki sizler çok titiz olmayın, benden yana problem yok. Ev, virane kocaman bir şey. 300 yıl ayakta durmuş, şu anda da diz çökmüş vaziyette. Ama bir odası var, deprem oldu 1.5 dakika geçen sene, herkes ''Aman Allah, yandım Allah!'' diye sokağa fırladı, ben kılımı kıpırdatmadım. Taş duvarı 70-80 cm. İkinizin de başımın üstünde yeriniz var, beklerim. Saygılarımla.

Mustafa Mumcu 
 12.08.2007 22:09
Cevap :
Vallahi çok sağolun. Ben de İzmir'e gelmeye çalışacağım. Kısmet.  13.08.2007 8:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 289
Ort. okunma sayısı
: 2505
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Barışa ve kardeşliğe inanıyorum. Türkiye'nin yaşadığı tüm sorunların kardeşlikle çözümlenebileceğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster