Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Aralık '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2028
 

Yorumsuz!!! (Yılmaz Özdil'den)

Yorumsuz!!! (Yılmaz Özdil'den)
 

Gidişat

2007... Isparta’da bir öğretmen hakkında, öğrencilerine, ön yüzünde Atatürk portresi, arka yüzünde "Cumhuriyet’e sahip çık" yazılı tişörtler giydirip Cumhuriyet Mitingi’ne götürdüğü için soruşturma açıldı. Suçlu bulundu. Maaşı kesildi.

2008...

İzmir Atatürk Lisesi’ne yapılan baskında, 3 Atatürk büstü, 2 Gençliğe Hitabe, 8 Nutuk ele geçirildi. Öğrencilerin beynini yıkamaya çalışan 9 "yobaz" öğretmen soruşturmanın selameti için açığa alındı.

2009...

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde gizli gizli "Atatürk’ü anma töreni" yapıldığı duyumlarını alan Milli Eğitim müfettişleri, operasyon düzenledi. 200 öğrenci ve 11 öğretmen, İstiklal Marşı söylerken suçüstü yakalandı. Çıkan arbedede pencereden kaçmayı başaran "elebaşı" fizik öğretmeni, aranıyor.

2010...

Milli Eğitim Şûrası’na yakasında Atatürk rozetiyle katılıp, "Burası şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz" diye slogan atan 3 "meczup" öğretmen, salondan atıldı.

2011...

Galatasaray Lisesi’nin yatakhanesinde yapılan aramada, yastıkların arasına gizlenmiş halde, 71 Türk bayrağı, 28 Atatürk posteri bulundu. Yatakhane mühürlenip, ilaçlandı... Vefa ve Haydarpaşa liselerinde, iPod’larına "10’uncu Yıl Marşı" yükleten 129 öğrenci, ibret-i álem için falakaya yatırıldı. Bahariye İlköğretim Okulu’nda "Andımız"ı okuduğu saptanan 7 ila 11 yaş arasındaki 90 öğrenci, psikolojik tedavi altına alındı.

2012...

Gece saat 04.00 sularında ellerinde çiçeklerle duvardan atlayarak Anıtkabir’e girmeye çalışan 3 öğretmen ve 14 öğrenci, belediye zabıtaları tarafından coplandı. Zabıtaları protesto için toplanan Gazi Üniversitesi öğrencileri, tazyikli su ve göz yaşartıcı bombayla dağıtıldı.

2013...

"Şerefli Gazeteci Ali Kemal’e iade-i itibar gecesi"nde olaylar çıktı... Hasan Tahsin posteri açan Dokuz Eylül ve Ege Üniversitesi’nin "gerici" doçentleri, linç edildi.

2014...

Kemalistler, Makedonya’dan TV yayınına başladı. Programlara telefonla katılan 8’i rektör, 17 profesör, meslekten tart edildi. Makedonya’ya nota verildi. Milli Eğitim Bakanlığı, Makedonya Büyükelçiliği’ne siyah çelenk bıraktı.

2015...

Florya sahilinde "Atatürk yuvası" ortaya çıkarıldı. İzinsiz kamp kuran ve çadırlarında "Atatürk ilkeleri" eğitimi vermeye çalışan 5 öğretmen ve 78 öğrenci, "kıyı kanununa muhalefet", "taşınmaza tecavüz" ve "fuhuş"tan savcılığa çıkarıldı. Çadırlar yıkıldı. Geçen ay da, Atatürk Orman Çiftliği’nde benzer bir "Atatürk yuvası" dağıtılmıştı.

2016...

Dolmabahçe’deki İngiliz firkateyninde kutlanan "19 Mayıs Vahdettin Efendimize Saygı ve Gençlik Bayramı" törenlerine gölge düştü. Samsun’da korsan gösteri yapmaya kalkışan 19 Mayıs, 18 Mart, Karaelmas ve Karadeniz Teknik öğrencilerine ateş açıldı.

2017...

Avrupa Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği’ni terör örgütleri listesine aldı. ODTÜ ve İTÜ’de derneğe bağış toplayan 38 örgüt mensubu genç tutuklandı. Gençlerin ana-babalarını n da, 10 yıl önce Tandoğan mitingine katıldıkları, hatta, 12’sinin Çağlayan mitingine de gittiği tespit edildi.

2018...

ABD, Fransa’dan Malta’ya geçmeye çalışan Erdoğan Teziç’i paketledi... Yıkıcı faaliyetlerde bulunan eski YÖK Başkanı, Paris’teki Bosna Büyükelçiliği’ne sığınmıştı. Bosna’ya nota verildi. Boliç dövüldü.

2019...

Birleşmiş Milletler, Atatürkçülerin "mülteci" kapsamına alınamayacağını açıkladı. Bu arada, Türkiye, Almanya’da tutuklanan Vural Savaş’ın yargılanmak üzere iadesini istedi.

2020...

Atatürkçüler, Toroslar’da kıskaca alındı. Stratejik ortağımız ABD, insansız uçaklarla anında istihbarat vereceğini bildirdi.

2021...

Gülüyorsunuz belki ama...

Çember daralıyor.

Dipnot: Yılmaz Özdilden izin alınmadan yayınlanmıştır... ancak bu konuda sadece destek vereceği düşünülmektedir...

Son not: Mustafa Kemal'in izinden gitmek suç olmaya başladıysa, çok da yoruma gerek yok sanki...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bu bir gerici ihtilali, kendi içinde korkunç karanlık koridorlara inen ve nihayetinde kendini mahvedeceğini kestiremeyecek olan..

SIBEL 
 03.02.2008 13:20
Cevap :
Kesinlikle nereye gideceği kestirilemeyen bir yol... Tekrar hoş geldin bu arada :) Sevgiyle...  03.02.2008 20:44
 

Türk gençliği olarak, "birinci vazife"mizi gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapacağız, ve geleceğin gençlerine de bu vazifeyi aşılayacağız. Daha ne 2000 yıllar devirecek bu cumhuriyet, gözümüz arkada kalmayacak. Her şeye ve herkese rağmen. Ve bu durumu kaldıramayan bazıları da annelerini alıp gemilerle gidecek arkalarına bile bakmadan... Biz görebilecek miyiz bilemiyorum, ama torunlarımız şanslı sanırım...

OynamıYorum 
 10.12.2007 18:53
Cevap :
O kadar uzun beklememek gerek ;) Sevgiyle...  16.12.2007 16:35
 

Çok güzel hazırlamışsınız yazınızı kutluyorum.Geleceği görmek demek bu olmalı.Umuyorum ki bu gördükleriniz bir kabus olsun.Gidişat bu ve biz bunu görebiliyoruz fakat değiştirebilmek için hala yeterli zamanımız var.Kolyenizden bir tanede bana gönderin inanın ki bende hiç çıkarmam.Eğer o kötü günlere doğru gidersek belki bir direnişin sembolü olur.Ne mutlu Türk'üm diyene.selamlar...

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 03.12.2007 3:12
Cevap :
Değiştirebilmek için gücümüz var herşeyden önce!!! Kolye ise ilk Anıtkabir ziyaretimde size hediye olarak sözüm olsun... Sizin güzel kızınız gibi tüm çocuklara aydınlık bırakmak amacımız... Sevgiyle..  03.12.2007 13:17
 

Uyuyanlar, görmeyenler, duymayanlara güzel bir yazı olmuş.. Ama biliyorum ki, yine çok değişiklik olmayacak belli bir kesim dışında endişelenenlerin sayısı artmayacak. Bu kadar komplo teorisi yazmayın diyecekler... Umudu kaybetmek değil de duyarsızlığa, umursamazlığa haykırış...Paylaşımın için çok teşekkürler sevgili Barış.... Sevgiyle..

Tuğba 
 02.12.2007 22:44
Cevap :
Görmeyenlerin gözüne de soksan fayda etmez... Ama tarihin tekerrür etmemesi için biz buradayız!!! Sevgiyle...  03.12.2007 12:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 576
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 1877
Kayıt tarihi
: 08.06.06
 
 

İnsanın kendisini anlatması zor. Beykoz, Saint Benoit, Psikolog. Bu kadar... Detay gerekiyors..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster