Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
81
 

Yorumsuz!

Yorumsuz!
 

Ben yazarım. Ottan böcekten aşktan meşkten yazmaktan sıkıldım. Ona buna dokunmadan, siyasi konularda da yazamıyorsun. İlla birine dokunuyor yazdıklarım. Dokunmalı da!  Çünkü onların yaptıkları ve söyledikleri de bana dokunuyor. Savcısını, gencini hiç çekinmeden bozuk para gibi harcayan bu sistemde susmak insana yük oluyor. Yazsan da yazmasan da iki ucu çoklu denklem. İyi o zaman! Biz de kelimeleri giydiririz. Siz ne giydirdiğimizi anlarsınız ama yalakalıkta pişmiş olduğunuz için aldırmazsınız.Sizlere göre biz 'it'iz nasılsa. İt ürür, kervan yürür ata sözünü sıklıkla söyleyen sizsiniz. Kervanı sahiden güzel yürüttünüz. Sıradaki şarkı sizin için ve sizi seçenler için gelsin o zaman.
 
Yine böyle ne saçmalıkla karşılaşacağım endişesiyle internette geziniyorum. Karsıma bir fotoğraf çıktı. Literatürde bu kişilere söyleyebileceğim uygun bir kelime malesef mevcut değil. "BERKİN ELVAN O. ÇOCUĞUDUR " diyerek masum bir fotoğrafa fotoshop yaparak paylaşımda bulunulmuş. Sansürsüz yazılmış ve paylaşılmış. Bu fotoğrafı kişisel sayfalarında paylaşan kişilere ceza verilmeli. Hakaret veya bilişim suçlarından rahatlıkla ceza alabilirler. Sahiden bunlar neyin kafasını yaşıyorlar bilemiyorum. Bu ne cesaret? Nasıl bir öz güven? Ama ben de ne salağım. Ülkemde hala adalet kaldığını sanıyor olmalıyım. Ya bu paylaşımı yapanlar çok aptal ya ben! İnsanları ayırmak adetim değildir ama bu kişilerle insan kategorisinde yer almak bile benim için utanç verici. Bu tipler kullandıkları bu cümle için adam öldürürler(miş). Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Büyük harflerle yazdığım cümle burada bile sizi rahatsız etti biliyorum. Ben de baktıkça rahatsız oluyorum. Ama bu zat-ı muhteremler rahatsız olmayıp, Allah'ın indinde masum olabilecek bir insan için, Allah'ı hiçe sayarak bir insana ve annesine  nasıl da küfür ediyorlar. Şaşılası.
 
Kişisel öfkeye kapılarak birebir bu hakareti kullanabiliriz belki! Canımız yanmıştır. Bir beis görmeyiz söylemekte belki. Ne olursa olsun ne amaçla olursa olsun bu tür bir küfür hiçbir anneye kullanılmamalıdır. Bu kişilere, Berkin veya annesi nasıl bir kişisel zarar vermiştir işte orasını bilemiyorum. 
 
Bir bilen varsa bana anlatsın lütfen. Biber gazı desen, değil içilmez çünkü;, bonzai değil, kokain değil, içki şarap hiç değil. Ne içtiniz allaseniz ? 
 
 
Melike ÇELİK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Paranın insan onurunun önüne geçtiği bir Anafordan cıkmaya çalışiyoruz...umarım basarıriz. . Saygılar. ..selamlar. ..

Mesut Selek 
 11.04.2015 17:18
 

Melike Hanım, gerçek şu ki labirentteyiz, dahası labirent sakinleri olarak hayatı birbirimize zehir ediyoruz. Ne var ki gerçeği görüp, bütün gücümüzle labirentin sahiplerine karşı gelebilecek iradeyi gösteremiyoruz. Kısacası insan olamıyoruz. Umarım insan olabilmeyi başaracağımız günlerimiz de olur. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

Rıza Üsküdar 
 09.04.2015 1:45
Cevap :
UMARIM İNSAN OLMAYI BAŞARACAK GÜNLERİ OLUR...  09.04.2015 14:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 47
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 285
Kayıt tarihi
: 02.07.11
 
 

1980 yılının buhranlı Ankara' sında gözlerimi dünyaya açmışım. Babamın işi nedeniyle çocukluk yılla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster