Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '07

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
3105
 

Yosun tableti lida çılgınlığı

Yosun tableti lida çılgınlığı
 

Son günlerde bütün bayanların dilinde Lida diye birşey var. Lida, zayıflamak için kullanılan bir çeşit yosun kapsülü.Bilip bilmeden herkesin kolayca ulaşabileceği bir ilaç. Ancak Sağlık Bakanlığı, Valiliklere gönderdiği bir genelgeyle bu ürünün; ithal, imal ve satışının durdurulmasını istemiş.

Ülkemizde, ilaçlarla; Sağlık Bakanlığı, bitkisel kökenli ürünlerle; Tarım Bakanlığı ilgilenmektedir. Tarım Bakanlığı, Lida' ya doğal bir ürün olduğu için izin vermiş. Oysa ilacın ana maddesi olan Sibutramin, normalin 3 katı olması sebebiyle insan sağlığını tehdit ediyor ve kullananlarda pekçok yan etkiye sebep oluyor. Bunlar arasında; sinir, uyuşukluk, mutsuzluk, cinsel sorun, çarpıntı, tansiyon düşüklüğü veya yüksekliği, böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi önemli sağlık sorunları sayılabilir.

Lida, iştahı kestiği için, kısa sürede, hızlı bir biçimde kilo vermeyi sağlıyor ancak bu olurken sağlığınız da elden gidebiliyor. Çok kısa sürede iyi kilo verenler yok değil. Ama siz, siz olun, doktor veya uzman diyetisyene danışmadan yosun kapsülü veya herhangibir zayıflama ilacı kullanmayın.Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her kadın bu kadar duyarlı olabilse keşke.. teşekkürler yazı için

Dr Güçlü Ildız 
 28.06.2007 1:36
 

Öncelikle belirtmeliyim ki bende bir Lida kullanıcısıyım. Bu konuda sayısız yazı okudum. Belirtilen yan etkilerin hiçbirini yaşamadım ama pek tabiki bu yaşamayacağım anlamına da gelmiyor. Lidayla dişçim sayesinde tanıştım, kendisinin kullandığı bir haptı ve bana da tavsiye etti, üstelik ofisinin karşısındaki hastanedeki tüm doktorlar da kutu kutu sipariş veriyorlardı. Bir şey daha söylemek istiyorum, Lida iştah kesmiyor, en azından benimkini kesmedi. Sadece şiddetli derecede su tüketmenizi sağlıyor -günde 2-3 lt.- buda yağların çözülmesini sağlıyor ve kilo veriyorsunuz...

Ela Lâl 
 04.05.2007 13:01
 

Böylesine güzel bir konuyu gündeme getirdiğiniz için. Günlerdir kendimle mücadele veriyordum..Acaba bu ilacı kullansam mı diye? Israrla dostlarımda tavsiye etmişlerdi hani.. Ama gazetelerde bu konu ile alakalı yazıları okuyunca süratle vazgeçtim.Nedeni ise özellikle buradanda belirtmek istiyorum oldukça illet bir hastalık olan KARACİĞER YAĞLANMASINA sebebiyet veriyormuş. Zaman içinde kuvvetle muhtemel depresyon belirtileri görülüyormuş. Kilosu az olanlarda bu etkiler daha fazla artıyormuş. Hatta bir zamanlar oldukça ünlü bir diyetisyen, oldukça ünlü bir sanatçıya bu ilacı tavsiye etmiş ve akabinde ciddi travmaların yaşanmasına neden olmuş. Şu anda mahkemeliklermiş... Aman bunca yan etkileri okuduktan sonra yaşama ve hayata bile bile lades demek olmaz gibi geliyor bana.. Eczanelerde satılması yasaklanmış diye de bilgiler geçilmiş. Ne olur sanki Amerikada binlerce obez var. Herşeyi icad ettiler adam gibi bir ilaç bulamadılar. Gelde isyan etme diyorum.. "Su içsem yarıyor diyenlerdim...

Zeynep Gülay 
 02.05.2007 19:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 4016
Kayıt tarihi
: 01.04.07
 
 

İ.Ü.Alman filolojisi mezunuyum. İlle de sanatsal faaliyet diyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster