Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ekim '10

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
3143
 

YouTube neden açıldı?

YouTube neden açıldı?
 

30 Ekim 2010 Saat 18:35 ve 20:58


YouTube kapatılırken Atatürk’le ilgili birkaç video bahane yapıldı. Asıl nedenin o olmadığını Internet’in farkında olan herkes biliyordu. YouTube kapatıldı çünkü YouTube içeriği çoğunlukla muhalifti. Medya önce yavaş yavaş, sonra hızla kamu olanakları da kullanılarak yandaşlaşırken, özgür bir ortam olan YouTube’deki içerik egemen güçlerin işine gelmezdi. Bir bahane bulundu ve kapatıldı. Bir yerel seçim, bir de referandum YouTube kapalıyken yapıldı.

YouTube açıldı, çünkü artık yandaş gruplar, kendilerine sivil toplum örgütleri diyen cemaatler artık yeterli altyapıyı hazırladılar ve YouTube’deki özgür dünyanın rekabetine karşı koyabilecekleri sözünü verdiler. YouTube bu nedenle açıldı.

Yandaş güçler 2011 seçimleri için yoğun bir şekilde YouTube kullanacaklar, onları oyununu bozmak için YouTube’un özgür ortamını etkin muhalefet için kullanmalıyız.

Bugün YouTube açıldı, hangi nedenlerle, hangi koşullar altında açılmış olsa da bir özgürlük adımıdır.

Bugün saat 18:35’de www.youtube.com adresinin görüntüsünü kaydetmiştim, kapalıydı. Saat 20:58’deki kayıtta açıktı.

Hoşgeldin YouTube…

Ankara, 30 Ekim 2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mâlesef yanıldınız Aydın Bey!..Çünkü, CHP'ye ve Sn.Baykal'a hakaret içeren videolar yayınladığı içün, mahkeme kararı ile tekra kapatıldı ''Yu Tup''. Ben şimdiye kada CHP ve Baykal'a oy vermedim ama ne olursa olsun. Özgürlük!..Tamam ama, bu özgürlük; başklarını aşağılama, başkalarına hakâret etme hakkını vermemeli bize. Eleştirinin he türlüsüne tahammül edilmeli fakat bu, hakaret ve aşağılama boyutuna taşınmamalı diye düşünüyorum. Hiç kimse; ''Kendi özgürlüğünün bittiği noktada, başkalarının özgürlüğünün bşladığını'' aslâ unutmamalı ve ona göre davranmalı diye düşünüyorum Aydın Bey. İyi ki de böyle bir sınırlama var...Bizler tenkîd'i; hakaret, aşağılama ve pespâyelik olarak görmeden yapmayı öğrenebilsek; zann'ediyorum hiçbir zaman, hiçbir yerde, hiçbir ''TUP'' kapatılmaz sevgili kardeşim...En içten Selâm ve Muhabbetlerimle...Bektaş Azizoğlu

Bektaş Azizoğlu 
 04.11.2010 10:53
Cevap :
Bektaş Bey, çok haklısınız. Özgürlük başkalarına hakaret hakkını asla vermemelidir. Daha önce YouTube ve Internet yasakları konusunda yazdığım yazılarda da ısrarlar vurguladım. Yasaklar yalnızca suç unsuru taşıyan içeriklere ve onların klonlarına yönelik olmalıdır. İstanbul'da bir işyerinde faturasız satış yapıldı diye İstanbul'daki tüm işyerlerini kapatmak nasıl saçmalıksa, bir video için tüm YouTube'u kapatmak saçmalıktır. O video engellensin yeter... Saygılarımla.  04.11.2010 15:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2371
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster