Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '20

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
18
 

YouTube Türkiye'ye Temsilci!

YouTube, Türkiye’deki temsilcilik durumu ile ilgili resmi bir açıklama yayınladı.
Yapılan açıklamaya göre; Türkiye’yi ve Türk kullanıcıları önemsediklerini ifade eden yetkililer, 2012 yılından bu yana oluşturdukları çok yönlü ekosistemi devam ettirmek için Türkiye’de temsilcilik açma kararı aldı.

YouTube, Türkiye'de yerel temsilci olarak hizmet verecek bir tüzel kişilik oluşturacak ve hükümete yerel irtibat noktası sağlayacak. Uyumluluğa yönelik bu adım, YouTube'un içerik kaldırma taleplerini inceleme şeklini veya YouTube'un kullanıcı verilerini işleme veya tutma şeklini değiştirmeyecek. 

Resmi Blog’da yayınlanan açıklama şu şekilde;

“Geçtiğimiz birkaç ay içinde; yerel bir temsilci atama, görevden alma ve yanıtlama işlemlerinin tamamlanma sürelerine uyma ve altı aylık şeffaflık raporları yayınlama gibi sosyal medya platformlarına yeni koşullar getiren, Türkiye'nin yakın zamanda değiştirilen 5651 sayılı İnternet Yasasını kapsamlı bir şekilde analiz ediyoruz. YouTube olarak, ifade özgürlüğü, bilgiye erişim ve şeffaflık taahhütlerimizi korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yasalara ve düzenlemelere saygı duymaktayız. Değerlerimizden ödün vermeden ileriye dönük bir yol bulabildik ve yasaya uygun yerel bir temsilci atama sürecini başlatacağız. 

Resmi makamlardan gelen video kaldırma taleplerini, doğru yasal süreçlerle bildirildiğinde inceliyor ve şeffaflık konusundaki tutumumuza uygun olarak bu talepleri şeffaflık raporumuzda açıklıyoruz.

Bu talepleri yasalara ve kendi politikalarımıza göre değerlendirmeye devam edeceğiz.

Türk kullanıcılarımıza, içerik üreticilerimize ve iş ortaklarımıza bağlılığımızı sürdürüyoruz. Ayrıca platformun canlılığını ve açıklığını korumaya devam edeceğiz.’’

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 829
Kayıt tarihi
: 04.08.17
 
 

Resmi Web Sitesi: ahmeteneskanca.com ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster