Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '10

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
522
 

Yozstar!

Yozstar!
 

Kapağı görünüz bir daha gülünüz. İşte güzel ülkemin kırk yıllık yeni popstarı!


Bir tek şarkımız eksikti. Daha dün tüm hayatını ileti yapanlara karşı alerjimi paylaşmışken şimdi de sosyal paylaşım sitesini şarkı yapanı duydum, tam oldu. Ha daha önce İsmail Yk denilen tuhaf şahsiyet de yapmıştı ama zaten ondan normal bir davranış beklemediğim için pek ilgilenmemiştim. Şimdi ise durum böyle değil ben Yonca Evcimik'den daha çok türkçe, daha kaliteli bir şarkı beklerdim açıkcası. Hayran değilim ama kendisi de İsmail Yk ile aynı kefede değil hani. Bir de şarkının sözleri türkçe değil, değil değil değil. Tweetine bandım ne ya? Gülsek mi ağlasak mı, zaten yeteri kadar hayatımıza girmiş bir de şimdi orda burda çalacaklar iyice tüylerimiz diken diken olacak. Zaten şarkının söz yazarının psikolojini gerçekten incelemek gerek. Sormak istiyorum kendisine bu internet aleminde sana ne yaptılar böyle? Kim bu kadar psikolojini bozdu canım? Gel üzülme, geçecek, bu moda da elbet bir gün bitecek. şssttt ağlama canım benim ağlama, demek istiyorum. Tweetine bandım demiş, facebookdan geliyor bir dürtme demiş... Sözler böyle yani. Espri olsun, dalga geçelim mantığıyla yapıldıysa bu iş, tamam biz de katılıp eğlenelim diyeceğim. Ama şarkı değeri olduğuna inanıyorlarsa...

Bu ülkede popüler kavramı sürekli değişiyor kabul, herkes kendini popstar sanıyor, böyle hüzünlü sözleri olan şarkılara plajda bikiniyle klip çekiliyor, sesi çok güzeldir dediğimiz bir kaç isim arabeske merak salıyor... Bizim de koyun bakışlarımız bir o yöne yöneliyor bir bu yöne... Ya bu gibi şeyleri sanat sananlara bu hakkı biz verdik ya da insanlar gerçekten çıldırmış. çok da kazanıyorlar işin ilginci... Nerde kaldı doksanların pop müziği, o hala dinlediğimiz Sezen'ler, Aşkın'lar, Levent'ler... Duruma bir bakın, bir adet ilginç böyle bir şarkıyı söylerken utanmıyor hatta altta bir de popstar diye yazı yazıyor yine utanmıyor. Kimse kusura bakmasın ama bu şarkıyla popstar olunmaz. İlla bir star olunacak diye tutturulduysa benden öneri çok güzel 'yozstar' olunur şimdi, allah için.

Şimdi yarın bir gün bu şarkıyı da paylaşacaklar, millet 'ay ben dinlemiyorum ki dalga geçiyorum' ayağına şarkının tüm sözlerini ezberleyecek. Şarkıyı yapanlar da diyecek ki eleştirenler baksın görsün şu kadar dinlendik, bu kadar tıklandık. Haklılar mı böyle şarkılar yapmakda? Haklılar, tüketilmeye devam ettiğini gördükçe de yapacaklar. Sonra biz sürekli ahh çekmeye mahkum olacağız. Sezen'ler diyeceğiz falan. Yozlaşıyorlar, tüketiyoruz. Tüketiyoruz, ee onlar da yozlaşıyor. Böyle bir zincirin halkası olmuşuz, sürer gider artık.

Tweetine bandım tweetine bandım tweetine bandım... Akıl fikir diliyorum...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 1118
Kayıt tarihi
: 13.08.10
 
 

Her yıl yeni bir yaşı kutluyoruz. Yılın o gününde sanki birden büyüyormuş gibi hissediyoruz. Aslı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster