Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '13

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
311
 

Yüce yaratan böyle vahşetlere seyirci kalmaz!

Yüce yaratan böyle vahşetlere seyirci kalmaz!
 

Dünya’nın en zeki canlı türü tarih boyunca kendi türünü ve  kendisinden zeka olarak aşağı olan canlı türlerini katletmiş, soykırım uygulamış ve günümüzde hala uygulamaya devam ediyor. Örneğin üstün ırk olduklarını iddia eden bir diktatörün peşinden giden akıllarını yitirmiş kişiler Avrupa’da  1933 – 1945 yılları arasında aralarına karışmış olan aşağı ırk olduklarını iddia ettikleri kişilerden 6 milyon tanesini toplama kamplarına tıkmış buralarda gaz odalarında boğarak ve fırınlarda diri diri yakarak öldürmüşlerdir. Dünya’nın en zeki canlı türünün tarihinde bu kadar vahim olmasa da buna benzer vahşet, katliam ve soykırımlar boldur.

Peki bütün bunlar olurken Dünya’nın en zeki canlı türü dahil evrendeki canlı ve cansız her şeyi yarattığı öne sürülen yüce yaratan ne yapmıştır? Hiç bir şey ! Seyretmekle yetinmiştir. Bu mümkün değil ! Yüce yaratan : “ Bu vahşetleri yapanları nasıl olsa hesap verme günü geldiğinde cehennemde yakacağım, bu bir sınavdır, yaptıklarının hesabını vereceklerdir, bu nedenle onlara engel olmuyorum, “ demez. Yüce yaratan madem ki her şeyi bilir, gelecek dahil herşeyi görür, şeytandan daha güçlüdür, o halde kendi yarattığı Dünya’nın en zeki canlı türünün şeytana uyarak çoluk - çocuk, genç – ihtiyar, kadın – erkek demeden kendi türünden milyonlarcasını katletmesine seyirci kalması, ya da şeytanın böyle bir şey yapmasına izin vermesi mümkün değildir. Ama tarih bu tür katliam ve soykırımlarla doludur.  Bu sizin aklınızda yüce yaratan iddiası ile ilgili hiç bir soru oluşmasına sebep olmuyor mu ?

Lütfen, çok rica ediyorum, Dünya’nın en zeki canlı türü olarak en değerli hazinemiz olan aklımızı kullanalım ve bize çocukluktan beri  sorgulanması günah ve ilahi bilgiler ve emirler diye yutturulan hurafe ve dogmaları sorgulayalım. Lütfen “ yapabileceğimiz hiç bir şey yok, yönetimi ve eğitimi ele geçirdiler” gibi zavallı çaresizlik sendromuna kapılmayalım. Biz izin vemediğimiz müddetçe kimse hiç bir kanıtı olmayan hurafe ve dogmaları bizim, çocuklarımızın ve torunlarımızın beyinlerine  işleyemez.  Ya Karl Marx’ın dediği gibi afyon yutmuş gibi olacağız ve Dünya’nın en zeki canlı türünün tekrar Ortaçağ cehalet ve karanlığına gömülmesine izin vereceğiz ya da aklımızı kullanarak türümüzü yüceltecek, kendi türümüze, başka canlı türlerine, doğaya saygılı, mutlu toplumlar yaratacağız. Seçim bizim. Uyanalım artık, uyanma vakti çoktan geldi geçti bile !

 Rasih Bensan 30 Mayıs 2013

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

faydalı ve derin bir yazı...saygılar...

celal oktay 
 31.05.2013 15:38
Cevap :
teşekkürler  01.06.2013 1:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 414
Toplam yorum
: 132
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1969
Kayıt tarihi
: 05.05.12
 
 

BİLİM özellikle astronomi ve çeşitli konularda araştırmacı ve yazar Amatör fotoğrafçı, Ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster