Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '13

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
66076
 

Yükseleni Terazi olan Yengeç Kadını: Külyutmaz Yengeç Kadını

Pek inanılamamakla birlikte dili biraz törpülenmiş Yengeç kadınıdır. Onun dili ise, ancak törpülenebildiği kadar törpülenir. Yükseleni Terazi olan Yengeç kadını, az ağlamaya çalışır. Biraz soğuk, daha doğrusu mesafeli bir Yengeç kadınıdır. Sizi sıcaklığıyla saracak, saracak; ancak bazen de nedenini anlamadığınız biçimde duvarlarını örecektir.

Dili törpülenmiş de olsa, adalet kılıcı epey keskindir. Yengeç burcunun adalet özelliğine Terazi eklenirse, ortaya son derece adil, sesini adalet için sık sık yükselten, idealist, güçlü, akıllı, okuyan, düşünen, ölçen,tartan; tekrar ölçen tartan, neticeten en iyi kararını veren Yengeç kadını çıkar.

Yükseleni Terazi olan Yengeç kadınları arasından yetişen aile hukuku uzmanları, aile mahkemesi hakimleri, aile danışmanları parmakla gösterilebilecek kadar başarılı olabilirler. Bir yönüyle adilliği vurgulayan yuva burcu Yengeç, diğer yönüyle yine adaleti vurgulayan diplomasi burcu Terazi bir araya geldiğinde süper adil insan kombinasyonu oluşmuştur.

Bu kadın, Yengeç'in aşırı duygusallığı, yerine göre takıntılılığı, aniden gelen agresifliği bilenmiş; hali tavrı topluma göre daha iyi ayarlanmış kadın tipidir.

Geç kaldığında, eli ayağı titreyen Yengeç kadınına, sakinlik içinde Terazi burcunun özelliklerini laboratuvar ortamında koyarsanız; ortaya dakik bir kadın çıkar. Yengeç burcu zaten titizdir.Yükseleni Terazi olan Yengeç kadını ise  en az yükseleni Başak, Oğlak olanları kadar titizdir. Ancak, titizliğini saklar. Onun yanında,  bir Yengeç kadınının yanında en fazla olabileceği kadarıyla, çarşaf gibi düzgün, mavi, sakin, güzel, sessiz okyanus yanında gibi hissedersiniz. Onun bu özelliğine kapılıp da ipleri koyverirseniz, aniden frekans değiştirip Yengeç'e dönebilir. Bu durumda da apışıp kalabilirsiniz.   Ne de olsa özde Yengeç kadınıdır.

Ailesine kalpten, beyinden, ruhtan bağlı olan Yengeç kadını, Yengeç'in diğer versiyonları gibi kızdığı zaman annesini ya da ablasını size kötülemez. Şaşırtıcıdır, ama susmayı bir nebze başarmıştır. Hatta, çok ilginç olmakla birlikte sizin ablanızı ya da annenizi de pek kötülemez. Ancak, onun bu huyuna bakıp, ailenizle partnerinizin şeker gibi geçindiğini düşünmemelisiniz. Zekası, ışıldayan bir demir edasıyla çalışıp duran Yengeç kadını, bu zamanlarda son derece karmaşık bir biçimde ve bir iki adım değil tam iki bin adım ötesini düşünen stratejileriyle sizi şaşkına çevirebilir.

Hava grubunun etkisiyle olayları etraflıca  düşünen Terazi'ye, olayları duygusal boyutlarıyla ve son derece derinlemesine, analitik bir biçimde değerlendiren su grubu Yengeç'i eklediğimizde, ortaya bir "külyutmaz" çıkacaktır.

Terazi'nin etkisiyle son derece kültürlü olan bu Yengeç kadını, tarihi okumaya bayılır. Savaşları, anlaşmaları masaya yatırır. Geçmiş-gelecek analizleri yapar. Toplar,çıkarır, çarpar,böler. Bu arada ara sırada her Yengeç gibi atasından girer, dedesinden çıkar. Vatanseverdir.

Şaşırtıcı bir biçimde, isterse, az sayıda arkadaşı olmayacaktır. Dilini tutmayı öğrenmiş olması, bunun ana nedenidir.

Ve tabi güzelliğe gelince; bu kadın Güneş burcunun yöneticisi duygusal Ay ve yükselen yöneticisi güzellik temsilcisi Venüs'ün etkisiyle, (haritasında başkaca da unsurlar engellemiyorsa), güzel ve çekici bir kadın olacaktır. Hülyalı ve duygusal duruşuna eklenmiş kendinden emin ve zeka tozları serpilmiş bir Yengeç kadını muhakkak diğer kadınlar arasından güzelliği ile ayrılacaktır.

Üşengeç Yengeç kadınının aksine, bakım kremleri, sauna kemerleri, zayıflama hapları, bigudiler,cımbız ve ağda ile barışıktır.

Bu arada, güzellik uzmanlığı, estetik ile meslekler, epilasyon işlerinde de son derece başarılı olabilir.

Diğer Yengeç anneleri kadar çocuğunu sevse de yeri geldiğinde arasına onunla da mesafe koyabilir. Hiçbir yükselen Terazi annesi, çocuğunun bu günlük ödevini yapmamasına müsaade edecek değildir.

Onunla hukuksal platformlarda karşılaşmak; mesela boşanma, nafaka, miras, alacak, v.s. ateşten gömlek giymek demektir. Zira hakkını aldığını düşünene kadar sizinle uzlaşmayacak; ancak esneyebileceği raddeye kadar da esneyecektir. Hakkından bir adım dahi feragat etmez.

Sanata düşkün olup, pek tutumlu Yengeçler arasından, güzel bir tabloya para verebilecek olan tipler de bunlar arasından çıkar.

Dırdırcı, şikayetçi,mızmız, ağlak diye adı çıkmış Yengeç populasyonunu; daha dengeli görünen özellikleriyle biraz toparlayan kadınlardır.

Zaman zaman bozulan Terazi dengesini ise, Yengeç'in ısrarcılığı epey düzeltir.

İçlerinde kopan fırtınalardan ise haberiniz olmayacak olması da  stratejik olmalarının bir sonucudur.

Velhasıl her Yengeç kadını gibi özde iyi ve fedakardır. Yukarıdaki farklılıklar, Yengeç'in değişik yükselenlerine göre, bazı özellikleri ön plana çıkmış, bazı özellikleri geri planda kalmış olmasından kaynaklanır. Bunun anlamı da asla, Yengeçliğinden tamamen ödün vermiş olduğu değildir.

 

 

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Özde,gözde ve fedakâr yengeç kadının dilini eksiksiz anlamak için iki kez okuma ihtiyacını hissettim.Bu dalda son derce güçlü oluşunuz hünerlerinizi daha da görkemleştirecek düşüncesindeyim.Çok güzeldi!Aklın bu güzel yürüyüşü kendi ışığıyla yolunu aydınlatacaktır.Sağlıcakla kalınız,sayın Sedef Onur.

Abbas Oğuz 
 23.05.2013 12:32
Cevap :
Beğenmenize çok sevindim. İnşallah, hayatı ve insanı anlamak için çırpınıp duruyoruz. Sevgiler. M.S.Onur  23.05.2013 16:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 82
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 5031
Kayıt tarihi
: 20.05.12
 
 

Hukukçu bir anne.  Hayatta her şeyin kontrol edilemeyeceğini zor da olsa öğrendim.  Hayat, kısa b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster