Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '10

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
32095
 

Yumurta Sarısı Yağı, kaş ve kirpik uzatıcı

Yumurta Sarısı Yağı, kaş ve kirpik uzatıcı
 

Yumurta Sarısı Yağı


Yumurta Sarıs Yağı denilince bir çok okurumuz bununda yağı mı olurmuş diye soracağına eminim. Ancak sonunda bu da oldu. İran'da tecrübeli bir aktar tarafından yumurta sarıları kurutularak özel yöntemlerle yağları çıkartılarak özel dezenfekte ilaçları ile bekletildikten sonra şişelenerek satılır. Bu yağın yurtdışında çok fazla sattığını duymuştum kullanan bir çok arkadaşım ve müşterimde oldu memnun kalmayan bir iki kişi dışında hiç kimseyi görmedim açıkçası rimel kullanan her bayanda kirpik dökülmesi yaşanıyor. Bu durumdan şikayetçi olan bayanların ik başvuracaları yöntem olması taraftarıyım.

Kullanımı;

Temiz ve kuru cilde, sadece sorunlu bölgelere kaş veya kirpik koklerine, günde iki üç kez kulak pamuğu yardımı ile reby mips'i uygulayınız. Yumurta Sarısı Yağını yoğun bir formüle sahip olduğundan ürünü az miktarda kullanmanız yeterli olacaktır. 24 saat içinde dört defadan fazla kullanmayınız. Yumurta Sarısı Yağını kullandıktan sonra gözünüzün içine kaçmamasına özen gösteriniz.

Saygılarımla,

Esra Guven

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Öncelikle yumurta yağı ile yumurta sarısı yağının aynı madde olmadığını bildirmek isterim. Yumurta yağı yanık deriye, Yumurta sarısı yağı ise kaş ve kirpik uzatma konusunda etkileri vardır. Bahsettiğiniz yumurta sarısı yağı çıkartma tekniği doğrudur ancak bu işlemin sonunda direk kaş ve kirpiklere temas etmesi geçici körlüklere bile yol açabilecek kadar tehlikelidir. Keslinlikle bilgi sahibi olmadan yapılmamalıdır bu yağı yumurta sarısından elde edildikten sonra günlerce dezenfekte ilaçlarında bekletiliyor. Asit düzeyleri ölçülüyor ve bir ay kadar dinlendirilip ambalajlanıyor. Saygılarımla, Esra Guven

Esra Guven 
 21.05.2010 13:15
 

Yumurta yağını genellikle yanık tedavilerinde uygulandığını okumuş ve uygulamıştım. Yumurtanın yağını çıkarmak aslında zor değil. Yaklaşık 5 - 6 yumurta sarısını bir tavada iyice yanıp kül oluncata kadar ocakta tutarsanız, sıcaklıktan yağını pekmez kıvamında bırakıyor. Çıkan yağı temiz bir süzgeçten geçirirseniz bir yemek kaşığı kadar yağ elde edebilirsiniz. Onu da sorunlu bölgeye bir tavuk kanadı tüyü veya kulak temizleme çubuğu ile sürmek şeklinde uygulanıyor. Yanıklarda 2. derece hatta 3. derece yanıklarda bile çok etkili. 2. derece yanıklarında izi bile kalmıyor. Diğer uygulamalarını bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Esen kalın. Selam ve saygılar.

akar 
 21.05.2010 10:02
Cevap :
Merhaba, Öncelikle yumurta yağı ile yumurta sarısı yağının aynı madde olmadığını bildirmek isterim. Yumurta yağı yanık deriye, Yumurta sarısı yağı ise kaş ve kirpik uzatma konusunda etkileri vardır. Bahsettiğiniz yumurta sarısı yağı çıkartma tekniği doğrudur ancak bu işlemin sonunda direk kaş ve kirpiklere temas etmesi geçici körlüklere bile yol açabilecek kadar tehlikelidir. Keslinlikle bilgi sahibi olmadan yapılmamalıdır bu yağı yumurta sarısından elde edildikten sonra günlerce dezenfekte ilaçlarında bekletiliyor. Asit düzeyleri ölçülüyor ve bir ay kadar dinlendirilip ambalajlanıyor. Saygılarımla, Esra Guven  21.05.2010 12:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 28388
Kayıt tarihi
: 17.05.10
 
 

İş hayatıma üniversitenin biyoteknoloji ve mikrobiyoloji kürsüsünde asistan olarak başladım. 1994..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster