Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '21

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
39
 

YUMURTA

Ortada bir  yumurta, etrafında  yumurtaya bakan 8-10  ortaokul ögrencisi. Ögretmenleri  çocuklara  derki; bu yumurta hakkında  düşüncelerinizi  yazın. Çocukların  bir  kısmı şöle  yazmış; bu yumurtayı  yagdamı pişirip  yesek  yada suda  haşlayıptami  yesek. Bir kısım  ögrencide  şöyle  yazmış; ben  bu  yumurtadan  nasıl  para  kazanırım. Diger bazı  ögrenciler ise şöyle yazmış; bu yumurtadan  nasıl  oluyorda  civciv  çıkıyor. Bazı  ögrenciler  ise  şöyle yazmış; bu  yumurtayı  nasıl  çogaltırım. Son bir gurup  ögrenci  ise şunları  yazmiş; bu yumurtanın mutlaka bir  hikayesi  vardır.
 
SONUÇ: Nasıl  pişiripte  yerim  diyen  ögrenciler; ileride  risk  almayıp memur  yada  işci olacaktır. Bu yumurtadan  nasıl  para  kazanırım  diyen  ögrenciler  ileriki  yaşlarında  risk  alıp  iş  insanı olacaktır. Bu yumurtadan  nasıl  oluyorda  civciv  çıkıyor  diyen  ögrenciler;  araştırmacı olup  bilim insanı olacaklardır.
Bu yumurtayı  nasıl  çogaltırım  diyen  ögrenciler; risk  alıp  ileride  sanayıci  olacaklardır. Bu yumurtanın  mutlaka  bir hikayesi  vardır  diyen  ögrenciler; sanatçı,  edebiyatçı, yazar, şair v.s. olacaktır.
ETEM SEVİK, Büşran Betül Kaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 104
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 472
Kayıt tarihi
: 31.01.07
 
 

Antalya'da yaşıyorum. İki yıl öğretmenlik yaptım, şu anda müteahhitlik yapıyorum. Aslen Kayserili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster