Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '17

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1524
 

Yunan ordusuna gerekli mi?

Yunan ordusuna gerekli mi?
 

İngiltere ve Rusya'nın ortak kararıyla kurulan, Avrupa'nın "Bizim atamızdır" diyerek bağrına bastığı, Hollywood'un da "Avrupa'nın atası olan teknik olarak bizim de atamız sayılır" diyerek ücretsiz reklamını yaptığı butik bir devlet Yunanistan...

Halkına birşey demiyorum. Halkı bizim gibi insanlardan oluşuyor. Öyle ki ağzını açıp Yunanca iki çift laf etmese karşındakinin Yunan mı Türk mü olduğunu anlamanın bir yolu neredeyse yok. O kadar da birbirimize benziyoruz.

Geçmişte İngilizlerin emriyle işgal denemesi yapan, sonra planları çöken bu insanlar bugün hala evlatlarını Türk düşmanlığıyla yetiştiriyor ve bundan gurur da duyuyor. Aksini deneyen olursa hemen vatan hainliğiyle suçlanıyor.

Ve askeri olarak İngiltere, dini olarak da Rusya'nın desteğiyle zorla kurdurulan bu devlet gerçekçi bir devlet mi? Hiç de değil.

Bugün Yunanistan'da "Türklerden kurtulduk" gazına gelip düşmanlık besleyenlere sormak lazım. Türk idaresindeyken "Maddi, manevi en ufak bir baskıya, zulüme maruz kaldınız mı?" Tarihte böyle bir şey yok. 

Yunanlılar İngiliz operasyonuyla ayaklanana, bir de üstüne işgale girişene kadar Yunanlıya zulmeden oldu mu acaba? Olmadı. Teknik olarak kardeş kardeş yaşadık yüzyıllarca... Ta ki İngiliz gelene kadar...

Bugün bu devlet ayrıldı. İnsanlarımız ayrıldı. Ekonomisi batınca Avrupa seferber oldu. Almanya Yunanlıların gururunu ayaklar altına alarak "Yardım istiyorsanız adalarınızı bize satın" dedi. Bir milletin onuru tamir olmamak üzere ayaklar altına alındı. Bir Türk tarih boyunca böyle bir şey yapmadı oysa...

Bugün bu devletin suyu ABD ve İngiltere'den gelen bir ordusu var. Peki ne için? Ordunun tüm silahları ABD'den geliyor. Ordunun da devletin de parası yok. Gerçek anlamda bir gücü de yok iddiası da. O orduyla gelip Çin'e kadar olan coğrafyayı fethedecek de değiller.

Ekonomisi batsa Avrupa para verir. Ordusu yenilse hemen NATO ve İngiltere koşa koşa gelip arkalarında durur. Türkler desen Yunanistan'a hem hiçbir gerekçeyle saldırmaz, hem de NATO'dan ötürü istese de saldıramaz.

Avrupalı komşularına gelince... Onlar da zaten savaş devrini kapatmışlar artık. Rothschild ailesinin istemediği bir yerde savaş çıkmayacağına göre Avrupa'dan kimse de Yunanistan'a saldıramaz. O halde o ordu neden var?

Bu gerçekten tam bir saçmalıktır. Yunan ordusu devlete para kaybettirmekten, milletlerini kin ve nefretle beslemekten başka ne amaç için vardır acaba?

Bugün Yunanistan başbakanı çıkıp "Yunanistan'ın artık ordusu olmayacak" dese Yunanlılar Türklerin Atina'ya gireceğini mi sanıyor? Korkarım bu saçmalığa inanacak birkaç milyon insan rahatlıkla bulunur. 

Bugün İsviçre'nin ordusu yoktur. Çünkü gerek yoktur. Bugün Almanya'nın bir ordusu vardır ve sadece Rusya korkusu ile Ortadoğuyu karıştırma amacıyla vardır. Ortadoğuyu karıştırma konusunda sadece ABD'nin izin verdiği ölçüde ağzını açma hakkı vardır. Rusya'ya gelince... Eğer çarşı karışsa ve Rusya gerçekten "Bir gece ansızın gelmeye" karar verse Almanya'nın bir hafta sonrasını göremeyeceği bilimsel gerçektir.

Özet geçelim. Yunanistan sadece ve sadece tarımla ilgilenen, adalarda turizm icra eden bir millet olsa, ülke içinde hırsızlar için polis bulundursa bugünkü düzende kıyamete kadar mutlu mesut yaşar. Derseniz ki "Ya üçüncü dünya savaşı çıkarsa?"

Öyle bir gün gelirse Yunanistan diye bir devlet zaten hiç olmayacaktır. O gün İngiltere olacaktır. İngiltere tıpkı daha önce denediği gibi bir piyon gibi onu canının istediği yere sürecektir. Sırf "İngiltere canı istediğinde bizi rahat kullanabilsin" diye ordu bulundurmak da tam anlamıyla saçmalıktır.

Sözün özü, Yunan ordusu her anlamda gereksizdir. Yunanlılar orduları olmadan da mutlu mesut yaşarlar. Onlara bakan bu kadar devlet varken kendilerine bakmaları gerekiyormuş gibi davranmaları anlamsız ve abesle iştigaldir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 199
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1789
Kayıt tarihi
: 05.06.10
 
 

Jack Amca, düşünsel dünyasındaki gelişmeleri dışa vurmak niyetiyle başladığı yazı yazma sevdasına..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster