Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '17

 
Kategori
Yurtdışından Bildiriyorum
Okunma Sayısı
243
 

Yunanistan Oturma ve Çalışma İzni

Yunanistan Oturma ve Çalışma İzni
 

Yunanistan Golden Visa (Sınırsız Schengen Vizesi)


Özellikle Avrupa'ya sık gidip gelen, Avrupa'da gezmeyi seven Türkleri çok heyecanlandıracaktır şu 3 kelime: SINIRSIZ SCHENGEN VİZESİ. Her Avrupa seyahati öncesi "Acaba vizem çıkacak mı?", "Kaç gün verecekler acaba?" soruları içinde debelenip dururken birden sınırsızlığa düşüvermenin düşüncesi bile güzel doğrusu.

Avrupa Birliği üyesi ülkelerinin vatandaşlarına birlik içinde serbest dolaşım hakkı veren Schengen Vizesi AB dışındaki her vatandaşa öyle kolay sunulmuyor. Bu kısıtlamayı aşmanın bir yolu da artık Yunanistan'dan geçiyor. Bir Avrupa Birliği üyesi olan Yunanistan'dan alınan oturma izniyle birlikte Schengen Vizesine de sahip olarak Avrupa Birliği ülkeleri içinde serbest, yani vizesiz seyahat etme hakkına sahip olabiliyorsunuz.

Sınırsız Schengen Vizesi anlamına gelen Yunanistan Golden Visa (Altın Vize) özel statüsü bulunan bir vize türüdür. Yunanistan içinde izin verilen bölgelerde alacağınız bir veya birden fazla gayrımenkul ile bu vizeyi almaya hak kazanabilirsiniz. Serbestçe alım yapılabilecek yerler arasında bulunan Atina, Selanik, Mikonos, Halkidiki gibi birbirinden güzel ünlü kentlerde ev sahibi olarak sizde Avrupa'da uzun süreli yaşama iznini elde edebilirsiniz.

Yunanistan Golden Visa ya da diğer bir deyişle Avrupa Sınırsız Schengen Vizesi popülaritesini günden güne artırıyor. Çünkü söz konusu vize Türk yatırımcıyı Avrupa'ya götüren sihirli bilet özelliğini taşıyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 487
Kayıt tarihi
: 17.10.12
 
 

6 Haziran 1988 tarihinde Samsun’da doğdum. Lise öğrenimimi Samsun Atatürk Anadolu Lisesi yabancı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster