Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Nisan '19

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
84
 

Yunus ve Naciye'nin Başarısı

Alaplı Mal Müdürlüğü Gelir Servisinde beş yıl beraber çalıştık. 90-95 yılları arası. Yunus ve Naciye. İkisi de yardımcı hizmetler kadrosunda çalışıyorlardı. Naciye'yi aynı zamanda evrak-kayıt servisinde memur gibi çalıştırıyorduk. Ayrıca temizlik görevini de yapıyordu.Yunus çay ocağında da görevliydi. Sürekli gülen biriydi. Çay servisi yaparken de gülerdi.

Naciye güler yüzlü, işini iyi yapan saygılı bir hanımdı. Ben servis şefi olarak görev yapıyordum. Sohbetlerimizde bana özelini de anlatırdı. Flört ederek evlenmişler. Ailesi vermemiş, o da kaçmış. Minyon tipli, sevimli birisiydi. Eşini de gördüm. Daimi bir işi yok, günü iş bulursa çalışırdı. Boylu poslu, bir ayağında sakatlık vardı. Sevgi işte, engel olunamıyor. Naciye'nin ailesi hala dargın, çocuklarını okutmuş evlendirmiş. Tek maaşla tüm evin geçimini üstlenmişti.

Benim müdür muavini olarak tayinimin çıkmasından sonra haber aldım, Yunus ve Naciye memurluk sınavını kazanmışlar memur olmuşlar. Bu önemli başarıydı onlar için. Aradan bir kaç yıl geçti, haberini aldım Gelir Uzmanı olmuşlar. Gelir İdaresi başkanlığı mevcut memurlar arasından sınavla Gelir Uzmanı yapardı. Gelir Uzmanlığı sınavına girebilmek için 4 yıllık üniversite mezunu olmak şartı vardı. Demek ki ikisi de açık öğretimi bitirmişler. Bu da önemli başarıydı. Gelir Uzmanlığı sınavında tüm vergi kanunlarından soru çıkardı. Her memur da kazanamazdı. Yunus ve Naciye'nin bu sınavı kazanmaları olağanüstü başarıydı.

Yunus ve Naciye hala aynı dairede Gelir Uzmanı olarak görev yapıyorlar. Maaşları da iyileştiriliyor. Müdür ve müdür muavini kadar maaş alabiliyorlar.

Bu değerli iki meslektaşımı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

ETEM SEVİK, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Kavasoğlu!Azimle çalışmak mücadele etmek başarıya giden yoldur. Arkadaşlarınızı kutlarım.Selamlar saygılar sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 22.04.2019 21:47
Cevap :
Değerli öğretmenim, yazımı okumanız benim için bir onur,bir mutluluk inanın. Saygılarımı sunuyorum,sağlıklı huzurlu bir yaşam diliyorum.  23.04.2019 14:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 459
Toplam yorum
: 337
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 220
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster