Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '09

 
Kategori
Yurtdışından Bildiriyorum
Okunma Sayısı
724
 

Yurda dönemedim bu yıl ama...

Yurda dönemedim bu yıl ama...
 

kardeşim ve ben


Uzakta olunca olmayacak şeyler burnunuzda tüter...Kardeşim buraya geleceğini söyleyince özel bir isteğin var mı deyince hemen "YUFKA VE SİMİT "demiştim. valizini açınca çıkanlar beni şaşırttı... Sanki yurdu buraya taşımıştı.

Özlediğim yiyecekler yanında hediyeler . Bizler gönkü zengin insanlarız millet olarak. Kayınvalideme kayınpederime ve görümcelerime bile yetecek sayıda çok sayıda hediye. Hepsi Türkiye kokuyordu. Gümrükten çıkıp bizi görünce gözleri dolu dolu dolu oldu. Ben de zaten sabırsızlıkla beklediğim için gözlerim dolu idi. Ağlamaklı sarıldık birbirimize ...Oysa geçen yıl orada idim.

Annemizi yitirdiğimizde ilk okulda olan iki küçük karşimden biri. Soğuk kış gecelerinde sırt sırta verip az mı uyumuştuk. Evli olan kardeşimizin bebeği olduğunda bir süre sırayla bakmıştık. Bir gün ev sahibimiz onu ayağında bebeği sallarken bir yandan bir yandan bezelye ayıklayan bir yandan ertesi gün için kitabını yan gözle okuduğunu görmüş. "Bu kız okur, başarılı da olur ."demişti. Oldu da. Babamın "Biriniz olsun hekim olun." dileğini yerine getirdi.

Eşimin ailesi de çok sever onu. Tabi diğer kardeşlerimi de.

Japonlar gibi ince yapılı olmadığımız için şaka ile karışık eleştirilerini duymazdan geliyoruz artık ... Bir on gün birlikteyiz ve iki gün sonra Japonya'nın ONSEN denilen kaplıcalarına gideceğiz. Birlikte hasret giderip buranın geleneklerine uygun yaşamını sürdüreceğiz. Buranın yemeklerine alışkın. biliyorum sayılı gün çabuk geçer ama konuşacak çok şeyimiz var ...

Yarın yufkadan börek yapmayı düşünüyoruz. Hem buradan hem yurttan yemekler...Bu arada yürüyüş yapıp yediklerimizi eritmek gerekli...

DAĞ DAĞA KAVUŞMUYOR AMA SAĞLIK OLUNCA İNSAN İNSANA KAVUŞUYOR ...

Sevdiklerinizle sağlıklı günler dliyorum ...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 397
Toplam yorum
: 1163
Toplam mesaj
: 200
Ort. okunma sayısı
: 1089
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

1955 Niğde doğumluyum. Ancak Japonya'ya gelene kadar yaşantımın büyük bir bölümü Ankara'da geçti. Ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster