Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Haziran '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
407
 

Yurdum genci böyle derse...

Dün Akşam yine Banliyö trenindeydim güzel okuyucum. Ve yine malesef yüreğim cızzzz! etti. 

Her zaman yaptığım gibi bu ortamlarda, hem sohbet etmek, hem halkın nabzını tutmaktı derdim... 

Trende, kapı önünde, karşılıklı ayakta durduğumuz gence, rahat konuşsun diye şöyle bir laf attım: 

- Yaaaa! bu, metro inşaatı da bitince trafik bayağı rahatlar heralde... 

Mal bulmuş mağribi gibi cümleme atlayan üniversite öğrencisi olan gençle, başladık karşılıklı olarak konuşmaya: 

- Bunlar kalırsa başımızda, yaparlar metroyu... Giderlerse eğer, her şey durur. Geriye gideriz. Geriye gider bütün işler... 

- Bak canavar! Devlette devamlılık esastır. Bir hükümet gitti diye işler durmaz. Geriye de gitmez bütün işler. Yeni gelen hükümet, eskinin yaptıklarının üzerine koyarak, yoluna devam eder; etmelidir de. 

- Yok bunlar çalışıyor ama... Yeni gelen bunlar gibi çalışmaz! 

- Bak genç' Dünya kurulduğu günden bugüne ne kadar gelişmişse; son 25 yılda da ona eşit oranda gelişti. Işık hızıyla da gelişmeye devam ediyor; edecek... 

- Bunlar bu seçimi kazanamazsa ülke, işler yavaşlar... 

- Dünyanın gelişmesi için söylediklerim Türkiye içinde geçerli. Bu durumda, son 10 yılda, geçmiş bütün yıllar kadar gelişmiş olması da ülkemizin, gayet normal hale geliyor. Çünkü teknoloji ülkemizde de müthiş bir hızla, katlanarak büyüyor. 

- Yok abi; öyle değil malesef! 

- Ya nasıl koçum? 

- Bunlar giderse ülke batar; mahvoluruz. 

Böyle düşünen bir üniversiteli gençle daha fazla konuşmayı anlamsız bulduğumdan, konuyu değiştirip, havadan, sudan konuşmaya başladım. 

Normal, sıradan sokaktaki bir vatandaşın bunların yaptıklarını alkışlamasına, yere göğe sığdıramamasına mecburiyetten alıştım da... Geleceğimizin teminatı üniversiteli bir genç, böylesine fanatikçe sarılınca davaya, umudum kırıldı. Halkın aydınlık geleceğine olan inancım sarsıldı. 

Anlaşılan, daha çekecek çok çilemiz, görecek daha nice sıkıntılı günlerimiz var. Ne diyeyim? Halinden, ülkenin gidişatından memnun olanlara selam olsun! Allah bir olan neşelerine, bin daha katsın! 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Araştırmayan, sormayan, kulaktan duyduğu veya sempatizanı olduğu grup veya partiyi ne şekilde olursa olsun başkalarına karşı savunmak zorunda hisseden cahil takımına ne diyebilirsiniz ? O daima haklıdır.....Allah kimseyi cahil ile başbaşa bırakmasın...Hele de cahil ile siyaset yaptırmasın.

UĞUR BOZDOĞAN 
 11.06.2011 0:10
Cevap :
Uğur bey merabalar. Sayfama hoşgeldiniz, sefa getirdiniz. İlginç bir biçimde, zaman ilerledikçe, yıllar geçtikçe, toplumumun ileriye gideceğine, hızla gerilediğine, cehaletin hızla ve önlenemez bir şekilde arttığına ve yaygınlaştığına şahit oluyorum. Bu, beni inanılmaz derecede üzüyor ve acı acı da düşündürüyor. Bireysel olarak halkın aydınlanması için ne kadar çabalasam da, toplumsal bir uyanış, kitlesel bir diriliş gerekiyor sanırım. Her şeye rağmen düşünmeye ve çare üretmeye devam... Cemce sevgilerimle...  11.06.2011 16:13
 

Önceki senelere göre ne kadar boş ve apolitik bir nesil yetişiyor görüyorsunuz. Bu her alanda böyle. Muhabirler sokaktaki gençlere mikrofon uzatıp basit sorular soruyorlar (bu güncel veya siyasetten de olabilir) kaç kişi cevap verebiliyor sorulan soruya, haberlerde izliyoruz hayretle. Hele de üniversiteli gençlik. Durum böyle. Sevgiyle kalın.

Şükran Okyay 
 10.06.2011 17:13
Cevap :
Şükran hanımcım tekrar merabalar... Acı acı gülümsemek, kara mizah örneklerine şahit olmak isterseniz eğer, Pakize Suda'nın Habertürk Televizyonunda yaptığı kısa halk röportajlarını şiddet ve hararetle tavsiye edrim size de... Memleketin hali, halkın profili 5 dakikada şıp diye çıkıveriyor ortaya. Fazla söze ne hacet! Cemce sevgilerimle...  10.06.2011 18:51
 

Malesef böyle manzaralarla karşılaştıkça umutsuzluğa kapılıyor insan. Ülkem için en güzelini dilerken paylaşıma teşekkür ediyorum Cem Bey.Üzerimde ağır bir yük var gibi hissediyorum şu pazar geçsede derin bir nefes alsam , alabilirmiyim bilemiyorum .

Şennur Köseli 
 09.06.2011 18:47
Cevap :
Sennurcum günaydın. Bu cehalet, bu aymazlık sürdükçe, bizim de, bu güzel ülkenin ve bu talihsiz halkın da çekeceği çok çile, göreceği daha çok kara gün var anlaşılan... Cemce sevgilerimle kal.  10.06.2011 11:26
 

Belki de o genç üniversiteli sizin göremediğiniz birşeyleri de görüyor olmasın sakın...

Yorum Dükkanı 
 09.06.2011 16:25
Cevap :
Mümkündür sevgili kardeşim. Ben, hipermetrop olduğumu daha önce söylemiştim!!! Cemce sevgilerimle...  09.06.2011 17:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1255
Toplam yorum
: 3521
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1689
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster