Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mart '13

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
190
 

Yüreğim midemde

Yüreğim midemde
 

İnsanın midesi ile kalbi arasında çok sıkı bir bağ var.
Artık, ya da hep öyleydi de, ben yeni fark ettim ki; bazı insanların, söylediklerini, söylemediklerini, duruşlarını, yaptıklarını, yapmadıklarını, riyakarlıklarını, samimiyetsizliklerini, küçük hesap peşinde koşmalarını, sadistliklerini, hamlıklarını,  faşistliklerini, pisliklerini, aşırı temizliklerini, yalakalıklarını, onursuzluklarını, ahlak kumkumalıklarını, yargıçları, zangoçları, aşk satanları, aşk alanları, ve bir yığın insanı, "kendilerini pazarlama biçimlerini" değil de, satır aralarını okumaya başladığım günden beri, kalbim sızlamıyor. 
Sadece midem bulanıyor, buruluyor, eziliyor, ekşiyor.
Sadece yoğun bir bulantıdan başka hiç bir şey hissetmiyorum.
Sanırım kalbim paraşüt takıp, gizlice mideme yumuşak iniş yaptı. Şimdi iki organım paralel hizmet ediyorlar beynime.

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu ülkeyi idare ettiklerini sanmamızı veya kendilerine inanmamızı isteyenler, bütün kurumlarıyla değer yargılarının içini/içeriğini/anlamını öylesine boşalttılar ki başından kuyruğuna kadar bilumum toplum klinik bir vak'a olup çıktık. Bizde adettir, sivilce henüz sivilce iken (ki, o sivilceyi de bizzat kendileri yaratır.) tedavi edilmez. Tam tersine kaşınır. Sivilce kaşındıkça çıban olur, yine kaşınmaya devam edilir, çıban yara, yara da kangren olur. Kangren olan yer; "Kol kırılır, yen içinde kalır" şeklindeki değişmez milli düstur gereğince kesilip atılır. Bakalım o içinde kırılan kolların biriktiği yenin akıbeti ne olacak! Kalemine ve yüreğine sağlık sevgili Nilüfer.

hazandagüzeldir 
 14.03.2013 14:53
Cevap :
Çürümüşlük ve kokuşmuşluk sarmış her yeri. Kangren yarat ki, kendi devamlılığını bu şekilde sağla. En sonunda yen yırtılır ve bütün gerçekler ortaya çıkar. Umarım kendimizle yüzleşir ve bu gerçekler özümüze dönmemize neden olur. Çok teşekkür ederim yorumun için. Selam, sevgilerimle...  14.03.2013 20:53
 

Yaş ilerledikçe sindirim sistemi devreye giriyor tabii. İ lerki safhalarda devreye barsaklar da girecek. Sıkıntılı bir durum ama ister istemez "sifonu" çekip kurtulacaksınız işte. Şu sıralar ben öyle yapıyorum:) Selamlar efendim.

Ümit Culduz  
 11.03.2013 1:14
Cevap :
Çok haklısınız Ümit Bey, bütün bunları hazmetmek ne kadar zor. Demek ki çocukluk ve gençlik bundan güzelmiş, farkında olmamak, hayatı çekilir kılıyormuş. Sifon döneminde insanlardan ne kadar uzak kalsam o kadar iyidir diye düşünüyorum. Hoş, şimdi de öyle ya. Çok teşekkür ederim yorumunuza. Selamlarımla...  11.03.2013 9:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 1381
Toplam mesaj
: 276
Ort. okunma sayısı
: 992
Kayıt tarihi
: 15.02.08
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster