Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Temmuz '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
338
 

Yüreğimi satıyorum...

Kimseler ses etmesin diye, sustum! Kırılganlığımı bilmesinler diye, gece nöbetlerine herkes uyuduktan sonra çıktım. Öğrendim geceleri demlemeyi. Göğsüme yatan riyada, kırılıp yüreğim, bükülmesin dudağım diye acıya çelik gibi direnmeyi öğrendim.

Söylenen her söze inanırken, kendinden geçen ruhum bir daha gelemezken geriye, sağanak yağışlara teslim olan gözlerimdi ve kimseye ah etmeden, yastığımda demlenenler, inanmak zorunda bırakıldığım hikâyelerimdi.

Her şeye ve herkese inanır halde bakan ve ciğer delen her bir hikayeden sonra inatla gülen gözlerime alışmış olanlar, yüzüme yerleşen yapay tebessümü bile ayırt edemezken, kalple inanırdı içim.

Sen dağsın, sen taşsın diyordu içimdeki cehennem ve ne geliyorsa hapsediyordu en derinlere ve bilemiyordum ki, içimde bir yanardağ hareketleniyordu. Sevince uyanmak isteyerek yatıyordum geceye, bir ses bölüyordu gecemi, yanımda bir yabancı yatıyordu ve başka bir yabancıyla sevişiyordu. Benim yatağımda, bir yabancı ve yabancının düşlerinde başka bir yabancı...

İçimdeki yanardağ haykırıyordu o vakit sessizce ve sadece benim dağlarımda çınlıyordu sesim, temiz sularda yıkanmak, saçlarımı çiğ taneleri ile taramak istiyordum, içtiğim sular bile pırıl pırıl değilken nasıl yapabilirdim ki bunu?

Her yeni hikâyenin, temize çekilen yanında, boşluğu doldurmaktan bıkan ve tazelenen bir yaşamın, kendi kendine tomurcuk vermeye çalışan aşkı olmaktan tükenen yüreğim, kendi ateşe veriyordu. Nasılda eskiyordu böylece her şey de, gören olmuyordu.

Alevler çıkıyordu içimden ve bana ait olmayan kelimelere dönüyordu geçmiş zamanın başkalarına ettiği ve bana dönen cehennem.

Gitmek vakti geldi belki de...

Yorgundum, her bir kelimeye edilen feryat, isyan boğuyordu! İçeriye eğilen olmuyordu ve her defasında aynı yerde duruyordum. Bir türlü yanmıyordu ışık, bir türlü yol vermiyordu ömür.

Kıyas vermediğim gönlüm, başka ömürlerle her kıyaslandığında, durasım gelmiyordu olduğum yerde. Kimsenin temiz yanı, kimsenin çivisi olmak niyetiyle girmedim ki kimsenin kapısından!

Beklenmedik her vakitten korkar olmuştum, beklenmedik her vakit geldiğinde, paslı bir makasla sanki göğsümü parçalıyorlar ve içeriye, başkalarına ait ne kadar kirli, pis, ağır yaşanmışlık varsa doldurup, kendi tenimle beni dikiyorlardı.

Sesim çıkmıyordu benden önce söylenmiş sözler olduğu için ve o sözler uğruna gidiyordu belki de ömrüm ve belki de o sözler için yanıyordu canım. Sadece canımda değildi yanan!

Bıraktım gece nöbetlerini çoktandır. Ömrün bana biçtiği rolden, susup kendime öğütlemekten, öğütlerden dönmekten, iyi niyetten, güzel görmekten, çokca sevmekten, sevip sevip boşa düşmekten, yok edilmekten, göz yummaktan, yumuk gözümü her açtığımda, duvara çarpmaktan, beklemekten, vazgeçip geri dönmekten, içerde kalmaktan, dışarıda bırakılmaktan, satır aralarında, albümlerde olmamaktan, teselli vermekten ve acılara teselli olmaktan, yenilmekten, hüzünlü gözleri görüp görmezden gelmekten, her şeyi bilip, sanki yeni öğreniyormuş gibi görünmekten, yalanla gerçeği ayırt edebilmekten vazgeçtim!

Çoğu vakit birkaç yosmanın ömrüme çaktığı çivilerle canım yanıyordu yinede ses etmiyordum.

Sitemlerim oluyordu belki, sitem etmek bile günah yazılıyordu haneme.

Bir akşam vazgeçtim siper olmaktan, çivi olmaktan, biley olmaktan, heba olmaktan, vefa olmaktan, kovalamaktan, korumaktan.Yaraya bant, acıya merhem olmaktan, geniş olmaktan, yürek olmaktan.

Şimdi içimdeki kederi durduramıyorum! İsyanım şu dört duvara! Ağlayasım var, kendimi tutuyorum, tutmak istemiyorum.Vazgeçtim direnmekten, varım demekten, vazgeçtim derinden düşünmekten.Yüreğimi bedelsiz satıyorum, satıyorum da alan olmuyor…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1137
Kayıt tarihi
: 05.07.09
 
 

Akademik olarak Alman Dil Bilimcisiyim. Eğitim alanında serbest olarak faaliyet göstermekteyim. Geli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster