Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Kasım '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
204
 

Yüreğinize Yaprak Olanları Sevin

Yüreğinize Yaprak Olanları Sevin
 

yaprağın güneşle dansı


     Yüreğinize yaprak olanları sevin.Dökülüp tekrar tekrar doğanları sevin.Hayat sevmekten başka neye değer ki?Bunu bilip güneş olanları sevin.Hayata öyle eşlik ederler ki yaprak olup bütünü oluşturanlar,sevgiden yanadır hamurunu unutmayanlar.Asla arkalarına dönüp bakmazlar ,ağlamaklı ,nefretli ve savaşlı yazgılarla gıdalanmazlar.

        Hamurunu unutanların sevgileri aldatmasın seni.Dışardan nasıl gözüktüğün  hiç ilgilendirmesin seni.Bak kuruyan yaprağa eşlik ediyor toprak anaya.Sen bütünü kavra ne olur arkadaş sevgiden ayrılma.Düşün düşünmekten korkma.Sadece kural koyucularla takılma.Seni karanlığa çeken sahte güneşlere aldanma.Güneş senin içinde başka güneşler arama.

      Yaprak nasıl aşıksa ağacın tamamına sende aşık  ol kendi yaşamına.Hapsetme kendini anti depresanlara dokun bir an evvel kalbinin yapraklarına ve izin ver seni sen yapmalarına.İçinde ki tüm renkleri hisset ve dinle.Sonra da tanık ol gerçekliğe. Ve unutma dinsel olan sensin, görebildiğin tüm gerçek ve  tek gerçek önce kendini görmek.

    Köklerine inen sevgiyle beslenenlere selam olsun.Nefrete bulaşmak ne haddimize ,bizi yaratana karşı savaş açmak yakışmaz bize...

     Not:Fotoğraflar kendi çekimlerimdir.

     Jale Kasap

     

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Valla ben kimi seveceğim konusunda kararsız kaldığımda yazı tura atıyorum, şansıma. Bugüne kadar bilerek seçmekten daha çok işe yaradı.

Kerim Korkut 
 11.02.2019 10:00
Cevap :
İlginç?  11.02.2019 17:15
 

Metaforu çok güçlü özgün bir yazı, sevgiyi çok özel işlemişsin Jale hanım tebrikler, yüreğe yapmak çok etkili bir cümle, selamlar, sevgi ile kalın.

Nizamettin BİBER 
 04.11.2017 16:12
Cevap :
çok teşekkür ederim   08.11.2017 6:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 452
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 266
Kayıt tarihi
: 28.04.17
 
 

Lise mezunu bir öğrenme aşığı, fotoğraf hastası , yazma sevdalısı, sevgi yanlısı, bir dünya insan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster