Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '18

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
472
 

Yürek Aktarınca, Dile Fermuar, Tuşlara Kilit Vurulmaz

Yürek Aktarınca, Dile Fermuar, Tuşlara Kilit Vurulmaz
 

Bir insanı kendisinde mevcut iyi yönleriyle dış dünyasına yansıtmayı gönül arzu ederse dile fermuar, tuşlara kilit vurulamaz

Bu kıymetli insan, MB sitesinin kuruluş yıllarından beri üye olmuş bu güne kadar yazılarına devam etmiş üstadımızdır.     

Bu iyi ahlaklı, örnek dostu biraz daha yakından tanımanızı dilediğim için bu blogu yazmaya karar verdim.

Bu bir övgü ve methiye yazısı değil.

Bir insanda bulunması gereken iyi ahlakın örnek özellikleridir.

Onu tanıdığım günden itibaren, yazdığı yazılardan derç ettiği sözlerden, çıkarılan anlamlar iyi tahlil edildiğinde insanlık için hep yararlı bir kişi olduğu görüldü.

Yüreği henüz yere düşmemiş kar misali beyaz, temiz.  Açık sözlü, yağ satmaz, tuz kullanmaz. Geçimini helal yoldan kazanır.

Üzüntüleri paylaşır, vefalıdır, sağlam ve muhkem bir dosttur. Öne çıkmaz, benlik gütmez, hakkı, hukuku bilir.    

Cana yakındır. Herkesin iyi olmasını ve insanlık vasıflarına erişmesini ister. İnsanları bir araya getirmeyi, acıları paylaşmayı sever.

Ekmeğini alın teriyle kazanır, eşitliği, sevgiyi, saygıyı ve demokrasiyi rehber alır. Herkesin sağlığını, mutluluğunu ister, başarılarını diler.    

Linç etmeyi kabul etmez. Karşı çıkar yüze vurur. Kimseyi aldatmaz. Ne olursa olsun doğrudan ayrılmaz.

Emekçilerden yanadır, düşün emekçisidir. Güvenilir insandır. Dostlarına zaman ayırır, onların iyi yönlerini dile getirir. Sanatıyla değer verdiği yazar arkadaşlarını isimlendirir.

Vefalıdır, verdiği sözünde durur. İyilikleri, kötülükleri birbirinden ayırır, yardımsever, sözüne sadık. Güven ve itimada şayandır.  

Riyakârlığı, kula kul, emre amade olmayı sevmez. Birlikte çalıştığı arkadaşlarına değer verir. Ressamdır, yazardır. İstanbul aşığıdır. Felsefe tutkunudur.  .  

En çok değer verdiği atölye çalışanları sekizlerdir. Onlara danışır, görüş bildirir, onlardan görüş alır. Bu kendisi için bir tutkudur.Gülmeyi, sevinmeyi, varsa hüzünleri birlikte paylaşmak onun kavli dileğidir.

Ne güzeldir doğruluğu, dürüstlüğü, adaleti ve merhameti destur etmek yaşamda bu özellikleri taşımak.

Birkaç yıl önce MB daki grup arkadaşlarımı övgüsüzce sadece nasıl tanıdım mealinden ibaret bir yazı yazmıştım.

Elde olmayan nedenlerle ve yazı yazıldığı sırada akla gelmeyen iki yazarımızın adları yazımızda yoktu. Onların sitemleri bıçak misali, manalı sözleri kurşun gibi bizi yaralamıştı.   

Bu vefalı aynı zamanda cefalı emekçi kıymetli yazarımız Sayın, Yücel Evren’e ve onun şahsında atölye de çalışan sekiz emektara saygılarımı sunuyorum. Onların her daim sağlıkla ve mutlulukla yaşamalarını diliyorum.

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Beni anlattığını düşünmedim çünkü benim böyle özelliklerim yok. Ama doğrusu başta belki benimdir diye biraz umutlandım. Yine de bir insanda bu kadar güzel özelliklerin toplanması şaşırttı beni.

Kerim Korkut 
 22.10.2018 11:57
Cevap :
Kısmet olursa bir gün Kerim Korkut'u da dile getiririm.Yazarımız Yücel Evren yazımızda dile getirilen tüm vasıfları taşımaktadır.Böyle insanları dile getirmekte yarar vardır.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  22.10.2018 18:40
 

bloglarda aktivitem çok düştü bu sıralar, yürekten beyine, beyinden parmaklara, parmaklardan tuşlara...Yolu kısaltırsak düşünce ve duygularımız yürekten tuşlara...Selamlar kardeşime, sağlık dileklerimle birlikte...

Yurdagül Alkan 
 17.10.2018 14:14
Cevap :
Kıymetli Yurdagül Alkan; Başımın tacı bacım, Olur bazen yürek beyin, beyin parmaklar ve tuşlar arasına hasret girer yollar uzar. İnsanın bir şeyler yazma isteği olmuyor. Bunun geçici olması dileğiyle saygılar sunuyorum.Bacıma, onun kıymetli evlatlarına sağlık ve mutluluk diliyorum.   17.10.2018 17:05
 

"Adam gibi adamdır" yani... sağ olunuz var olunuz "adam gibi adamlar"... Saygılarımı sunuyorum:)

Halil Güven (Sökeli) 
 17.10.2018 8:50
Cevap :
Kıymetli Halil Güven Sökeli: Evet, Öyle derler " Adam gibi adamdır" demek ki adam olmak hayli zordur.Bizde adam olanı dile getirmeyi vazife sayarız.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  17.10.2018 17:01
 

Yücel Evren gerçek bir emekçidir. Çevremizde yandaşların bol olduğu bir dönemde, doğruları söyleyenler pek sevilmezler. Bunlara siz de ben de dahiliz sayın Burakgazi. Bu nedenle ara ara buralara bir bakıp çıkıyorum. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 16.10.2018 12:04
Cevap :
Kıymetli Erol Özışık; Bizde insanlık vasıfları mükemmel olan insanların portresini dile getirmek hoş karşılanmıyor.Aksine çizgisini kaybetmeyen insanlarımızı dile getirmek gerekir.Hayli zamandır görüşemedik.Bu gün görüşeceğiz.Saygılar sunuyorum.Kıymetli dostuma ve tüm ailesine hep sağlık, daima mutluluk diliyorum.  17.10.2018 17:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2114
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster