Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '10

 
Kategori
Yurtdışı Eğitim
Okunma Sayısı
506
 

Yurtdışı eğitimi

Yurtdışı eğitimi
 

University of California - Riverside


Yurt dışında eğitim gören öğrencilere, eğitimlerini tamamlayıp, iş dünyasına girmek üzere ilk adımlarını attıkları zaman birçok işveren tarafından öncelik verildiğini biliyor muydunuz?

Daha önceki yazılarımdada bahsetmiş olduğum gibi geçtiğimiz akademik sene içerisinde, aralarında 14 binini Türk öğrencilerin oluşturduğu, tüm dünyadan toplamda yaklaşık 650 bin yabancı uyruklu öğrenci Amerika’nin dört bir yanında çeşitli seviye ve branşlarda eğitim görmek üzere bir eğitim programına katılmışlardır.

Gerek ekonomik gerek politik anlamda bir dünya lideri olan Amerika’da eğitim görmek şüphesiz birçok avantajı da beraberinde getirmektedir: Kültürel, Sosyal, Profesyonel vede Akademik anlamda fırsatlar sınırsızdır!

Aralarında, University of California-Riverside, Santa Barbara City College, Manhattan Language, Arkansas State University, Chemeketa Community College, San Diego University for Integrated Studies, St. Norbert College gibi bircok okulun bulundugu Amerikan kampüsleri uluslararası öğrencilere kapılarını sonlarına kadar açmışlar ve yabancı öğrencilerin beraberinde getirecekleri kültürel çeşitliliği kampsülerinde görebilmek için birçok kolaylık sunmuşlardır.

Yurt Dışında eğitim görmüş olmak demek, farklı bir kültür ve dünyaya başarı ile ayak uydurabilmiş olmak demektir. Bu öğrencilerin gelecekte İş dünyasında da karşılaşacakları stres yükü ağır durumlarda başarılı olabileceklerinin büyük bir göstergesidir.

Dolayısı ile eğitim almış olduğunuz seviye ve branşın ne olduğunun önemli olduğu kadar kendi başına sadece yurt dışında eğitim görmüş olmak dahi önemli bir vasıftır.

Toplumca sanıldığının aksine Amerika’da eğitim son derece ekonomik olabilmektedir. Elbette eğitim masraflariniz ve bu sürede ortaya çıkacak yaşam masrafları gideceğiniz okul, yaşayacağınız şehir, eyalet vede eğitim göreceğiniz seviye gibi birçok faktörden etkilenecektir. (ön-lisans, lisans, yüksek-lisans, doktora, dil eğitimi, mesleki eğitim, kısa dönem sertifika ve diploma vs.)

Amerika’da sunmuş oldukları Kaliteli ve Ekonomik İngilizce & Sertifika Eğitim Programları ile göze çarpan okullardan bazılarını bu yazımın en sonunda bulabilirsiniz.

Günümüzde kişisel ve profesyonel/mesleki gelişim programlarının (kısa dönem sertifika programları, dil eğitimi vs.) revaçta olduğu, iş verenler tarafından gerekli kılındığı bir dünyada yaşamaktayız. Dolayısı ile bu tip kısa dönem mesleki veya dil gelişimi programlarına katılacak öğrencilerin, eğitim maaliyetlerini düşük tutabilmeleri, katılınacak programların sürelerinin daha kısa oluşları nedeniyle mümkün olmaktadır. Buda ABD’de eğitim görmeyi planlayan öğrenci ve velilerinin bu amaçlarını finanse etmelerini kolaylaştırmaktadır.

<ımg title="sbcc" height="150" alt="" src="http://www.usa-turk.com/articles/wp-content/uploads/2010/02/snc.jpg" width="201">Kaldı ki toplamda sayıları 5 binin üzerinde olan ve ABD’nin dört bir yanına yayılmış birbirinden kaliteli iki-yıllık-üniversite, üniversite vede dil eğitim merkezlerinin bulunduğunu hatırlarsak, tercihinizi eğitim ücretlerinin düşük ve yaşam maaliyetlerinin ekonomik olduğu alternatiflerden yana yapabileceğinizi de birkez daha vurgulamış oluruz.

Bir Amerikan kuruluşu olan ApplicationUSA’in portfolyosunda, Amerika’nin California eyaletinden, Washington, DC’ye, Florida’dan Wisconsin’e birçok üye okul ve kampüsler mevcuttur. Aylık okul ücretlerinin yaklaşık $400 ile $1500 arasında değişitiği birçok okul ve programa ApplicationUSA aracılığı ile başvurabilir, işlemlerinizin alanında uzman, Türk-Amerikan Eğitimciler tarafından takibini sağlayabilir, Amerika’da Eğitim maceranıza bu şekilde güvenli ve emin adımlarla başlayabilirsiniz.

ApplicationUSA sisteminin üyesi olan tüm Amerikan okullarını ve kurumsal detaylı bilgiyi aşağıda adreslerini sunmuş olduğum internet sitelerinden inceleyebilir, konu ile ilgili TÜRKÇE bilgi edinmek için benimle direkt olarak taylan.yalniz@applicationUSA.com adresinden irtibata geçebilirsiniz.:

All ApplicationUSA Schools: http://www.applicationusa.com/all-schools.php

About ApplicationUSA: http://www.applicationusa.com/about.php

<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/mlt.jpg" border="2"> Manhattan Language
NEW YORK CITY is the biggest city in the United States. It is a global center of commerce, finance, the arts and…
More Information!
<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/ucr-t.jpg" border="2"> University of California – Riverside
The University of California, Riverside, International Education Programs offers a wide variety of short-term and long-term English language programs.
More Information!
<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/sduist.jpg" border="2"> San Diego University for Integrative Studies
Our ESL program has been developed for personal and professional growth. We offer a unique approach and small class…
More Information!
<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/ThumbnailStudyinUSAbyApplicationUSA003.jpg" border="2"> Santa Barbara City College
Our College is uniquely located overlooking the Pacific Ocean, between Los Angeles and San Francisco…
More Information!
<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/sccct.jpg" border="2"> Seattle Central Community College
Seattle boasts a reputation for cultural diversity in a geographically beautiful setting. The city’s leisure offerings…
More Information!
<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/ThumbnailStudyinUSAbyApplicationUSA006.jpg" border="2"> St. Norbert College
Established in 1898, our college is a highly ranked , 4-year, private university located in beautiful…
More Information!
<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/ThumbnailStudyinUSAbyApplicationUSA004.jpg" border="2"> Wisconsin ESL Institute!

A perfect location, unique environment, excellent program, and moderate cost make WESLI one of the best places…
More Information!

<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/ThumbnailStudyinUSAbyApplicationUSA0010.jpg" border="2"> Chemeketa Community College
If you have always wanted to earn an American degree, improve your English in an English speaking country…
More Information!
<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/ThumbnailStudyinUSAbyApplicationUSA_ASU.jpg" border="2"> Arkansas State University
Study and practice English in a nurturing environment conductive to optimal learning.
More Information!
<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/iae-tn.jpg" border="2"> International Academy of English
At IAE our mission is to provide international students with English language instruction of the highest quality.
More Information!
<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/inlingua-dc-t.jpg" border="2"> Inlingua DC
inlingua English Center in Arlington, Virginia was established in 1986. It is part of the world’s largest association of independent language centers…
More Information!
<ımg alt="" src="http://www.applicationusa.com/images/aea-t.jpg" border="2"> American English Academy
Our schools offers an Intensive English Program in a unique learning environment where students receive individual attention from instructors and counselors
More Information!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 727
Kayıt tarihi
: 19.01.10
 
 

Taylan YALNIZ uzun seneler Amerika’da bir Türk-Amerikan eğitimci olarak birbirinden prestijli üniver..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster