Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mart '17

   
  Kategori
  Yurtdışı Eğitim
  Okunma Sayısı
  73
   

  Yurtdışında Eğitim Almanız İçin 11 Neden

  Yurtdışında Eğitim Almanız İçin 11 Neden
   

  Yurtdışında Eğitim


  Yurtdışında eğitim almayı düşünüyor ancak bunun zamana ve harcadığınız paraya değip değmeyeceği konusunda endişe mi duyuyorsunuz? Eğer daha önce yurtdışında eğitim görmüş herhangi birine sorarsanız, size söyleyeceği bunun hayatını tamamen değiştiren bir deneyim olduğu ve bugüne kadar yaptığı en iyi şeylerden biri olduğudur. Ancak, gerçekten neden yurtdışına çıkmak ya da okumak istediğimizi ve yurtdışında okuyunca hangi imkânlara sahip olabileceğimizi biliyor muyuz? Durum böyleyken yurtdışında okumak ile ilgili herhangi bir bilgisi ya da planı olmayanların aslında hangi avantajlara sahip olabileceğini bilmeleri mümkün değil. Bu yüzden sizler için bir liste yaptık.
   
  1- Yurtdışında eğitim, yabancı dil öğrenmek için en iyi yollardan biridir: Etrafınızda günlük yaşantılarında öğrenmek istediğiniz dili konuşan birçok insan bulunur. Bu şartlar altında dil öğrenimi daha kolay ve hızlı gelişebilir. Örneğin İngiltere dil okulları ve Malta dil okulları sundukları kaliteli dil eğitiminin yanı sıra sokakta ana dili İngilizce olan insanlarla pratik yapma imkânı sunmaktadırlar.
   
  2-  İngiltere dil okulu fiyatları sterlin kurunun değerinden dolayı bütçeleri zorlasa da size parlak bir gelecek ve hayat tecrübesi olarak geri dönecektir. Yurtdışında edindiğiniz bilgiler hayatınızın ilerleyen dönemlerinde de işinize yarayacaktır. Bilgi ve kültür seviyeniz artacak, bunu yaşamınızın her evresinde kullanacak derecede donanımlı birey olarak kendinizi geliştirmiş olacaksınız.
   
  3- Eğitim almak için yurtdışını tercih ettiğinizde o ülkenin tarihi ve turist yerlerini gezme fırsatı bulursunuz. Hafta sonları ve ders saatleri dışında düzenlenen aktivite ve geziler sayesinde ya da kişisel meraklarınız doğrultusunda hayatınızda görme fırsatı bulamadığınız birçok yeri ve etkinliği yaşayabilirsiniz.
   
  4- Yurtdışında eğitim size ilk elden başka bir kültürü tanıma fırsatı sağlar. Sizin gibi birçok farklı ülkeden gelen öğrenciler ile aynı ortamda bulunmak size yepyeni dostlukların ve farklı bakış açılarının kapısını açabilir. Onların kültürlerini tanımak da sizin için bambaşka bir tecrübe olacaktır.
   
  5- Yurtdışı eğitim deneyimi sizi olgunlaştırır ve özgüveninizi arttırır. Yeni deneyimlerle hem becerilerinizi geliştirecek, hem de kendinizi keşfedeceksiniz. Tamamen yeni bir kültürel ortamda yaşamak ve belki de oranın dilini konuşamamak başta korkutucu gelebilir ama aynı zamanda heyecan vericidir. Günler geçtikçe olgunlaştığınızı, yapabildiklerinizi gördükçe kendinizi daha özgüvenli hissettiğinizi göreceksiniz.
   
  6- Yurtdışı eğitim, hayat rutininizi kırmak için mükemmel bir yoldur. Geleceğinizle ilgili karamsar düşüncelerden arınmanızı sağlarken, aynı zamanda çoğu kişinin sahip olmadığı vizyonu yakalamanıza fırsat tanır.
   
  7- Yurtdışı eğitim dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen arkadaşlar edinmenize vesile olur. Bulunduğunuz ülkede sadece yerli halkla değil diğer uluslararası öğrencilerle de arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Ayrıca bu yeni arkadaşlar birçok ülkede bağlantı edinmenizi ve ilerleyen kariyerinizde işe yarayacak dostlara sahip olmanızı sağlayabilir.
   
  8- Yurtdışında eğitim almak bakış açınızı geliştirir. Diğer kültürlerle karşılaşmak kendi kültürünüze yeni bir gözle bakmanızı sağlar, diğer insanların sizin kültürünüz hakkındaki fikirlerini öğrenir, yeni fikirler ve bakış açısıyla eve dönebilirsiniz.
   
  9- Yurtdışında eğitim diğer ülkeler hakkında daha çok derin bilgiler ve tecrübeler edinmenizi sağlar. Önyargılarınızı kırarak; size bugüne kadar duyduklarınızı kişisel olarak deneyimleme şansını sunar.
   
  10- Lisansı Türkiye’de, Yüksek Lisansı İngiltere’de, Doktorayı Amerika’da yapabilir, hem kişisel gelişiminize katkıda bulunabilir; hem de kariyerinizde sıçrama yaşayabilirsiniz.
   
  11- Yurtdışında kaliteli bir üniversiteden mezun olmanız gittiğiniz her ülkede size iş imkânı sunacaktır. Yurtdışında eğitimini tamamlamış kişilerin özel sektörde daha çok tercih edildiği gerçeği ile birçoğumuz karşılaşmıştır. Küreselleşmekte olan dünyamızda öğrencilerin yurtdışında eğitimini tamamlamış olması, istihdam olanaklarını da arttırmaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde şirketler uluslararası pazarlara yatırım yapmaya devam ederken, işverenlerin öncelikli tercihleri arasında yurtdışı deneyimi olan kişiler ön sırada yer alıyor.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  Merhaba, Çok acı ama haklısınız. Şu sıraladığınız nedenler nerelerde olduğumuzu kanıtlıyor. Aramıza hoş geldiniz. Saygı ve selamlar...

  izmirli doksanyedi 
   23.03.2017 12:03
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 1
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 73
  Kayıt tarihi
  : 29.05.15
   
   

  Yurtdışı eğitim programları hakkında 1996 yılından beri danışmanlık sunan Academix Yurtdışı Eğiti..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster