Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '07

   
  Kategori
  Gündelik Yaşam
  Okunma Sayısı
  445
   

  Yürüyen köşk

  Yürüyen köşk
   

  Yurtdışından geleli iki ay oldu olacak, yağmurlu, bulutlu geçirdiğim iki sene sonra güneşli ülkem her köşesiyle çok güzel bir gül bahçesi gibi göründü. Sadece duyduğum özlem değildi böyle düşünmemi sağlayan, gerçekten ülkem Türkiye böyle çok güzel bir gül bahçesidir. Her yerini görmeyi gerçekten çok isterdim, her köşesindeki insanını tanımayı çok isterdim.

  Bugün dolaşıp heryerden fotoğraflar çekerken, birden aklıma, kurucumuz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yürüyen köşkünü ziyaret etmek geldi ve gidip ziyaret ettim. Nasıl bir insan olduğu yaşadığı GÖSTERİŞSİZ köşkden anlaşılıyordu. Üstelik kocaman bir köşkü, kocaman bir çınar ağacını kestirmemek, öldürmemek için, beş metre kaydırmıştır ve böylelikle sevgili Atatürk tekrar rahatını düşünmemeyip ülkesine insanlara bir mesaj vermiştir, oysa ki bugün bir hafta içinde ormanlar yanıyor. Lütfen dikkat edelim lütfen lütfen lütfen !!!! Atatürkün izinden gitmek ağaçları korumakla da olur.

  Köşk bu yüzden '' Yürüyen Köşk'' olarak adlandırılıyor. Dolmabahçeyle karşılaştırıldığında son derece sıradan. Ben çok duygulandım. Eşyaları aynen duruyor, annesinin dikimi olan bir yorgan vardı, annesi hediye etmiş çok güzeldi. Resimler çektim. Sonra anladımki ülkem işte bu yüzden de çok güzel çünkü Atatürk gibi lider tarafından kurulmuş. Düşünüyorumda eğer yüce rabbim Atatürkü bu ülkeye nasip etmeseydi. Ne bağımsızlığımız kalır ne de islam dini özgürcene bu topraklarda yaşanmazdı diyorum.

  Siz de görün yürüyen köşkü, çok samimi söylüyorum çok duygulandım.

  EK BILGI ; Köşk Yalovada ama çiftlik köyde değil, merkezde sayılır, deniz otobüsünden inince sol taraftaki sahil şeridinin ileriside.

  Sevgiyle kalın

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  Ne kadar içten ve candan yazılmış bir yazı,ve ne güzel bir yüreksin sen! Mustafa Kemal;irade,azim,sevgi ve sanata çok önem vermişti,ulusal olmadan evrensel olamayacağımız,paranın yenmeyeceğini anladığımızda çok geç kalmamamız için,bilinçlenmeli,bilinçlendirmeliyiz.Senin yaptığın gibi çok akıcı ve samimi!

  Tanju 
   17.07.2007 0:21
  Cevap :
  Yorumunuz icin cok tesekkur ederim. Saglikla kalin....  17.07.2007 12:36
   

  Sevgili Samet, Ormanlarımız konusundaki hassasiyetin çok sevindirici, sen henüz MB'de yazmaya başlamadan önce BİZ blog yazarlarımızdan Yasemin Hn. ve Yusuf Aysan'ın önderliğini yaptıkları bir kampanya ile 2809 tane fidandan oluşan Milliyet Blog Ormanını kurduk, burada olsaydın o süreçte katkıda bulunmuş olacağına eminim. Atamız konusunda ne satırlar ne de sayfalar yeter sanırım yazmaya. Bizlere armağan etmiş olduğu gerçekliğin devamı için elimizden geleni yapıyor olacağız bundan sonrasında da. Sevgiler...

  Someone 
   15.07.2007 16:19
   

  Yazinizda bahsetmemissiniz ama bu kosk,Yalova,Ciftlikkoydeki mi?Henuz gitmedim ama adini duydum,yaziniza yerini de eklerseniz okuyanlara faydali olur,diye dusunuyorum..Selamlar...

  Mehtap Dalayman 
   13.07.2007 11:57
  Cevap :
  Merhaba Mehtap, Köşk Yalovada ama çiftlik köyde değil, merkezde sayılır, deniz otobüsünden inince sol taraftaki sahil şeridinin ileriside.  13.07.2007 14:06
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 6
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 445
  Kayıt tarihi
  : 07.07.07
   
   

  Ne desem ki... Çok zor gelir bu sorunun cevabı bana. Yüksek lisans yaptım, İngilizcem, yurtdışı eğit..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster