Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '16

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
88
 

Yusif Katanov'dan "Before and after ''/ önce ve sonra

Yusif Katanov'dan "Before and after ''/ önce ve sonra
 

Yusif Katanov Çalışmalarından bir bölümü  "BEFORE and AFTER (ÖNCE ve SONRA) başlığı ile  Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi'nde 4 - 17 Kasım 2017 tarihleri arasında izleyici ile buluşuyor. 

Doğadan ilhamla aldığı formları soyut nesnelere dönüştüren Yusif Katanov kısa sohbetimizde: Üniversite son sınıflarda figüratif çalışmalara soyut desenleri eklemeye başlamıştım. İlk zamanlar J.Pollock'un ve G.Richter'in eserlerinden çok etkilenmiştim. Son yıllar çalışmalarımda soyut desenlere ağırlık veriyorum. Doğadaki desenleri inceliyorum. Taş, mermer, kum, vs kaynaklardan ilham alıyorum. Çalışmalarımda kum, kahve tozu, vs. malzemeleri kullanıyorum dedi.

Rumeli Kültür Merkezi'nde sergileme küratörü olarak görev yapan Hülya Dartar Barış ise olanaklarımız dahilinde nitelikli çalışmaları izleyici ile buluşturma çabamız devam ediyor dedi. 

Sempozyum, festival, bienal, karma sergiler gibi çeşitli uluslararası sanat projelerine katılan Katanov'un halen Türkiye'de ve Almanya'da altı kişisel sergisi var.

Azerbaycan, Türkiye, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Bulgaristan, Letonya, Litvanya, Romanya, Sırbistan, Tunus ve diğer ülkelerde eserleri özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.

Yusif Katanov aynı zamanda Sanat ( Madiera Adası -Portekiz ) ve Zarco Uluslararası Akedemi üyesidir.

4 Kasım 2016 Cuma Saat : 16.00 da açılacak sergi, 17 Kasım'a kadar Tuzla Belediyesi, Rumeli Kültür Merkezi'nde görülebilir. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 83
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 577
Kayıt tarihi
: 05.03.09
 
 

Konya Akşehir doğumluyum. Selçuk Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster