Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Eylül '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
306
 

Yutamazdım

Yutamazdım
 

Başbakan, Genel Yayın Yönetmenlerine bir yemek vermiş ve yemekte, gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunmuş. Baykala mektup yazacağını söyleyen, Başbakan, "Bu bir paket değil, paketin, başı ve sonu olur, bu, bir süreç, " demiş. Başbakan, bunu söyleyerek, bir itirafda bulunmuş oluyor. Başbakan, açıkça diyor ki, ortada bir şey yok. Zaten, bunu herkes söylüyor. Ortada bir şey yok. Muhalifleriniz de bunu söylüyorlar, ortada bir şey yok. Şimdi, sizde söylüyorsunuz, ortada bir şey yok. Burada, Başbakanın yanlış vurguladığı, bir şey daha var. Başbakan, "bu, bir süreç" demiş. Bu, bir süreç de, değil, sayın Başbakan. Bana göre bu, bir sürek avı olacak. Ava çıkacaksınız, önünüze ne çıkarsa, avlamaya çalışacaksınız. Bu sürek avında, ne avlayacağınızı bile söylemiyorsunuz. İşte muhaliflerinizin itirazıda bundan. Ne yöne gideceğinizi, ne avlayacağınızı, söylemiyorsunuz. Oysa, sürek avının, kuralları vardır. Av sahası ve avın cinsi, önceden belirlenir.

CHP'nin, hazırladığı, Güneydoğu Raporunu da incelediğini söyleyen Başbakan, gelin bunun üzerinde tartışalım, diyor. İyi de, tartışılacak konu, CHP'nin, Güneydoğu raporu değil ki. Sizin Kürt Açılımınız. CHP, nin raporunun karşısına, bir raporda siz koymalısınız ki, tartışma olsun. Bir raporda siz hazırlayın ve Baykalı çağırın. İşte o zaman Baykal gelmez ise, şikayet edersiniz.

Ermeni sorununa da değinen, Başbakan, diyor ki: Karabağ sorunu, çözüme kavuşturulmadan, sınır kapılarını açamayız. Bunu kendilerinede söyledik. Bu, söyledik dediğiniz, imzaladığınız protokolda da varmı? Yaptığınız bir yanlış daha var. Önce ptotokolu imzalıyorsunuz, sonra tartışmaya açıyorsunuz. Nasrettin Hoca, su testisini oğlunun eline vermiş, bir de tokat patlatmış, git su doldur, gel, demiş. Komşusu: - Hoca, oğlana neden bir tokat attın, diye sormuş. Hoca: Testiyi kırarsa, diye, cevap vermiş. Dış işleri, testiyi kırmış, Başbakan, tokat atacak birini arıyor.

Başbakan, ekonomiye de değinmiş. Kriz, teğet geçiyor, tanımlamasını tekrarlayan Başbakan: Bakınız, bizdeki işsizlik oranı, hepsinden düşük, diye, buyurmuş. Başbakanı yanlış bilgilendirmişler, yada, Başbakan, bilerek yanlış bilgi veriyor. Bizim ülkemizdeki işsizlik oranı %19. Yani en çok işsiz, bizde. Ayrıca, krizden sonra, Avrupalının, işsizlerine verecek işleri varken, bizde o imkan da yok. Bizim sanayimiz, onlarınki ile mukayese bile edilemez. Bizimki, umutsuz vaka.

Ben, Genel Yayın Yönetmeni olsaydım ve bu yemeğe davet edilseydim, yemek, boğazıma düğümlenirdi. yutamazdım

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 318
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster