Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mart '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
510
 

Yutkunulmamış yalanların alesta perisiydi o başka kolların terinde

Yutkunulmamış yalanların alesta perisiydi o başka kolların terinde
 

_________________________________________________________________________________________________________


Es geçilmiş gerçeklerin fütûrsuz istilasında düştüğü girdabın makûs karanlığına sarıldı ruhu yârdan ırak. İsyan edilesi bakışların duygu yoksunu yaşlara karıştığı bir çileyi çekmekse de kaderi, aşkpâre sessizliğinde dinledi çığlıklarını gecenin. Elem sinmiş pervazın cân karışı ötesinden gülümsüyordu sanki pembe goncası manolyanın. Ne vakur sevdaydı çiy vakti, onca zarafetinde yaprakların.

Yılları gıcırdayan yaşlı kanepenin usulca iliştiği köşesinden kalkarken elleri dizlerinde, karşı koyamadı telaşına gönül yolcusu damlaların. Efkârla kucaklaştılar bir deli hüznün eşiğinde. Öyle zordu ki üzerine basmadan yürümek anıların. Kapadı gözlerini içre. En güzel elleri, en seven gözleri öptü delicesine. Biliyordu oysa, yutkunulmamış yalanların alesta perisiydi o başka kolların terinde.

Ne kırlaşamamış şakakların vazgeçişine direnebildi ne de kül grisi umutsuzluğun hevesli serilişine. Hiç bitmeyen bir mevsimin aşina renginde solumaktansa ikinci el hayatı; hiç atmamış bir yürek, görmemiş bir göz olmayı diledi Râbb’den. Vazgeçilemeyen tutkuların yapayalnız mısralarında kalan eski bir resimdi o.

 

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba,anlamı derin kelimelerinizi okurken adeta sarhoş olunuyor Ata Bey.Nasıl bir anlatımdır ki bu bana da bir şarkıyı hatırlattı. Kimseye etmem şikayet ağlarım ben...Çok çok güzel.Gönlünüze sağlık.

pinar öner 
 05.11.2014 20:24
Cevap :
Türkçenin limitlerinde gezinmek hem beni hem de okuyanları yoruyor aslında:( Ama böyle bloglar da bırakmak gerek geleceğe! Teşekkür ederim, sevgiler.  08.11.2014 16:38
 

Ne yazılır ki bilmem!.."Vazgeçilemeyen tutkuların yapayalnız mısralarında kalan eski bir resimdi o.".. Şurası muhteşem eski de olsa "hakiki bir resim" duran.. Yüreğinize sağlık...

RANA İSLAM DEĞİRMENCİ 
 17.03.2013 14:20
Cevap :
Şiirin kifayetsiz kaldığı yerdeyim hocam! Bundan sonrası tufan:( Teşekkür ederim, sevgiler.  17.03.2013 18:05
 

Zoruma gidiyor, böyle, değerli yazarların, tüm yazdıklarına, yorum yazmak... Size de, böyle yazılar yakışır, bir benzeri de bu blogda yok... Biri çıkar kızarmış bu yazdıklarıma... Bende hiç görmemiş bir göz olurum, saygılar adadan.

Göksel47 
 16.03.2013 14:30
Cevap :
Değerli Hocam! Yazdıklarım sizlerin yorumlarıyla değerleniyor. Güzel sözleriniz için de çok teşekkür ederim. Selam ve sevgiyle, gri ve soğuk İstanbul'dan.  16.03.2013 15:26
 

Her şeyi bilip her şeyi söyleyebilir ama yine de aranan duyguyu yakalayamayabilirsiniz.Bu büyülü cümleler alıp götürüyor beni ama ellerim boş dönüyorum uzaklardan.Demek ki benim şarkım başka.

Kerim Korkut 
 16.03.2013 9:44
Cevap :
Öyle bir başarı olsa, doğayı yeni baştan yaratmış olurdum! En büyük aşkları, en müstesna duyguları bilge kişiler yaşardı. Oysa olabildiğince mütevazı ve çilekeş olmak gerek vuslat yolunda. Ben erenlerden değil, o yolu sevenlerdenim! Her kelime câna atılan bir çentik! Belki elleriniz boş; ama yüreğiniz kendi şarkısıyla dönüyor!  16.03.2013 11:27
 
 
 
Toplam blog
: 462
Toplam yorum
: 8321
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1149
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Ne güzel bloglar yazdık, ne muhteşem dostluklar kurduk; onlar kaldı baki... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster