Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Haziran '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
736
 

Yuttuğu sineği öldürmek için haşere ilacı içmek

Yuttuğu sineği öldürmek için haşere ilacı içmek
 

netten


"Elazığ'ın Kovanlı Köyü'ne bağlı Sekiler Mezrası'nda, süt sağarken ağzına kaçan sineği öldürmek için haşere ilaçı içen 52 yaşındaki Raziye Keleş, zehirlendi. Keleş, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Raziye Keleş, keçilerini sağarken ağzına kaçan sineği yuttu. Sineğin midesinde çoğalacağını düşenen Raziye Keleş, öldürmek için haşere ilacı içti. Bir süre sonra rahatsızlanan Raziye Keleş, Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'ne kaldırıldı. İçtiği haşere ilacından zehirlendiği belirlenen Raziye Keleş, Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alındı. 3 gün yoğun bakımda kalan Keleş, tedavisinin ardından taburcu edildi." (Vatan)

Yuttuğu sineği öldürmek için haşere ilacı içip zehirlenmek...

Partisine açılan kapatma davası yüzünden ülkenin yargıçlarını başka ülkelere şikayet eden bir hükümetten daha mı komik?

Darbe korkusuyla uykuları kaçan iktidar yakını medyanın, kendi ülkelerinin ordu komutanlarına savaş açmasından daha mı vahim?

Kendi siyasi hataları yüzünden parlamentoyu, cumhurbaşkanlığı makamını, üniversite yönetimlerini, yargı mensuplarını, bürokrasiyi, ordu komutasını, kısacası koca bir ülkeyi yıpratmaktan farkı var mı Raziye Keleş’in yaptığının?

Yuttukları “velev ki sineği” yüzünden içmedikleri haşere ilacı kaldı mı? Velevki yüzünden ülkenin geldiği noktanın farkında mısınız? Türban inadı yüzünden kapatılama aşamasına gelen bir iktidar partisi, kan kaybeden bir ekonomi, itibar yitiren bir Cumhuriyet rejimi, dış müdahaleye açık hale gelen bir demokrasi...

Ya peki “travma sineği” sayesinde ne kadar haşere ilacı yutturacaklar bu millete? Atatürk’e kadar dil uzatmalarına imkan sağlayan bu Dengir Mir çıkışı yüzünden kaç yıl yoğun bakım altında kalacağız kim bilir?

Ağzımız açık bakarken el kapısına, daha çok sinekler yutarız. Biz de bu inat ve kafasızlık varken de daha çok haşere ilacı içeriz sineği öldürmek adına...

Alizarin’den saygılarla...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Raziye hanımın yapmış olduğu eylem bilgisizlikten, cahil kalmasından tabiki. Ülkemizde her defasında sık sık yapılan darbelere (gün ışığına çıkmamışlar dahildir) sizin gibi okumuş bilgili insanların, Anayasa hukukçularının, Yargının destekler görünmesi. Birlikte bir zamanlar kendimize "sol" adını takmış insanlar olarak verdiğimizi mücadeleden sonra, şimdi MHP yi bile kıskandıracak şekilde "Ulusalcı" gözlükle ülkemizde seçilmişlere karşı koyan, bizim ödediğimiz vergilerle geçimlerini sağlayan insanların bu tür yazılarla desteklenmesi gerçekten Raziye hanımı daha bilgili çıkarmaktadır. Çünkü en azından içindeki emperyalisti zehirlemeye çalışmıştır. Saygılar sunarım.

DurmuşGüler 
 26.06.2008 15:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 104
Toplam yorum
: 300
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 6478
Kayıt tarihi
: 27.04.07
 
 

Ereğli - Konya Gazi Lisesi (yatılı) - İstanbul Üniversitesi İşletme (İng) Fakültesi - Ressam ve A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster