Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
277
 

Yüzde 470 artış en büyük başarıdır!...

Yüzde 470 artış en büyük başarıdır!...
 

Milliyet gazetesinde yayınlanan Tahran Erdem’in araştırmasına göre türbanlıların arışı 4.7 kat olarak verildi.


Genel yayın yönetmeni Sedat Ergin’in yerinde ben olsaydım, Milliyet’e “AKP % 470 başarılı.” manşetini sekiz sütundan girerdim. Ama ben olmadığıma göre ve de AKP’ye oy vermeyen v, kendini %54’ün içinde sayan bir yurttaş olarak Milliyet’in yazdığım gibi bir manşet ile çıkması olanaksız.

AKP başarılıdır.

Genel seçimlerde aldığı oy oranına göre başarılıdır. Cumhurbaşkanını kendi dünyasından seçtirdiği için başarılıdır.Sıcak paraya en yüksek faizde başarılıdır. Bankaların kârlılığına bakacak olursak sermaye açısından başarılıdır. Kendi dünya görüşüne yakın insanları devlet kadrolarına atamada başarılıdır. Sınır ötesi harekat tezkeresini kışa denk getirdiği için başarılıdır. Enflasyon sepetini, istatistikleri kendi başarısını öne çıkaracak kadar değiştirebildiği için başarılıdır. Eğitim, sağlık açısından özelleştirmelerde başarılıdır. Oks’yi kaldırarak SBS ile artık veliyi dershanelere yönlendirmede başarılıdır. İflas etmiş yayın evlerinin kitaplarını devlet kesesinden dağıtarak onları yeniden zenginler sınıfına taşıdığı için başarılıdır. Ders ücreti karşılığı üniversite mezunlarını asgari ücretin altında çalıştırma açısından başarılıdır. Sosyal güvenlik yasası ile memurun cebine elini sokmakta başarılıdır. Ormanları golf sahaları için, inşaat için yok etse de ağaç dikme kampanyası başlatmada başarılıdır. Benzini 3 dolara eşitlemede başarılıdır. Uzlaşma adı altında vergi yüzsüzlerini affetmede başarılıdır…

Memura %2 artışı yutturmada başarılıdır.

Mesela dört yıl önce 30 yeni kuruş olan makarnayı 1000 yeni kuruşa çıkarmada başarılıdır! ( Makarna işi aklıma doğuda çalışırken tek maaş olan memurların mutfağının baş tacı olduğu için takıldı ve benim enflasyon sepetime eklendi. Tabi memur çocuğu cd veya çalı süpürgesi yemediği için normaldir.)

Başarılar saymakla bitmez ama en önemli başarısı yurttaşları inanan-inanmayan, türbanlı-türbansız karşıtlığı yaratarak kamplaştırmasıdır. Zaten bu başarı Tanrının izni ile yeni TMSF ihalesi ile kendine yakın medya gurubu oluşturma ile devam edecek ama doğal olarak Milliyet gazetesine çağdaş değerleri savunma gibi pekte geçerli akçe olmayan alan kalacak. Ama bu alan türbanlı sayısındaki artışı ( %470’i ) 4.7 kat arttı demekle dolmaz ki…

Kaynak, Fotoğraf : Milliyet

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kendimi en zayif hissettigim disiplindir, a-siyazar. Ama ben bile anladim hesabini. Öteki dediklerinin de hepsine sonuna kadar katiliyorum. Seni cok iyi anliyorum. Ama okudugum su sayfada hic anlamadigim seyler de var. Bunun cözümü yok degil. Kategori degistirirsin olur biter. Ama onu da sen beceremezsin, daha dogrusu sana yakismaz. Konusuruz daha. Sevgiler.

pirmete 
 07.12.2007 22:24
Cevap :
Paylaşımın için teşekkür ederim. Görüşürüz...  08.12.2007 0:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1114
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 825
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster