Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '07

 
Kategori
Su Sporları
Okunma Sayısı
2636
 

Yüzme severler merhaba!!!

Yüzme severler merhaba!!!
 

Herkese merhaba,

Yüzme sporunu sevenler, yüzmeye başlamak isteyenler, bilgi almak isteyenler!!! Burada deneyimlerimizi paylaşalım. Ben yüzme antrenörü değilim ama yıl buyunca düzenli olarak yüzüyorum ve yüzme konusunda sürekli okuyup araştırarak ve bilgimi artırıyorum. Öncelikle keyif aldığım için, daha sonra sağlıklı yaşamak ve sosyalleşme için.

Ülkemizde yüzme sadece yaz aylarına ait bir faaliyet olarak algılanıyor. Bir de birkaç bin lisanslı yüzücümüz var; onlar da üniversiteye hazırlanma döneminde bu spordan kopma noktasına geliyorlar. Ben daha çok yetişkinlerin, yani işadamlarının, avukatların, muhasebecilerin, ev hanımlarının, gazetecilerin, eczacıların, doktorların, öğretmenlerin, yani tüm meslek gruplarının mensuplarının bir boş zaman değerlendirme ve sosyalleşme aktivitesi olarak yüzme sporunu yapmalarını öneriyorum. Neden mi? Bu sporun insanı fiziksel olarak ve ruhsal olarak rahatlattığını düşünüyorum.

Yazılarımın bir kısmı yüzmeye yeni başlayanlara yönelik; bunları 'yüzmeye yeni başlayanlar' olarak grupladım. Bazı yazılarım ise yüzme tekniği ile ilgili. Gündelik yüzme haberlerinden de bahsettiğim yazılarım olacak. Herbirini ilgili alt kategorilerine yerleştiriyorum.

Yüzme ve egzersiz konularındaki düşünce ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlerin sorularınıza bilgim elverdiğince cevap vermek istiyorum, sizlere sorular sormak istiyorum. Aramıza yüzme antrenörü dostlarımız, lisanslı yüzücülerimiz ve veteranlar da katılırsa ne güzel olur.

Görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kesinlikle, kış aylarında da yapılması gereken en önemli spor dallarından biri; tüm kaslarınızı çalıştırıyor çünkü. Yazılarınızı zevkle okuyorum. Saygılarımla, sağlıcakla kalın...

Ekinoks 
 13.02.2007 21:52
Cevap :
Güzel yorumlarınız beni cesaretlendiriyor, teşekkür ederim.  14.02.2007 21:21
 

Hemen her haftasonu yüzmeye gayret eden birisiyim, bunu hem sevdiğim için hem de sağlığım için yapıyorum, boyun fıtığına en iyi çözüm olduğunu biliyorum. Oğlum şu an 13 yaşında, 9-12 yaş aralığında lisanslı olarak bir klüpte yüzdü; haftada 6 gün çalışırlardı ve biz bu antremanlara keyifle taşırdık ancak gerek havuzdaki hijyenik olmayan koşullar gerekse derslerine daha fazla zaman ayırması gereği karşısında istemeyerek ara verdirmek zorunda kaldık. Yüzmeye bir şekilde devam etmesi için yeni girişimlerde bulunmak istiyorum, her şeyden önce çok rahatlatan bir spor, ben de herkese tavsiye ederim.

CananGulOzal 
 11.02.2007 23:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 11489
Kayıt tarihi
: 02.02.07
 
 

Yüzme aşkımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Yüzme öğrenmek isteyenlerden düzenli yüzenlere tüm yüzme ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster